Судове рішення #8401260

                                                                                                                    Справа 2-160/2010 р                                                                                                                    

                                                              З А О Ч Н Е

                                                              Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                                            І М Е НЕ М                   У  К  Р  А  Ї  Н  И  

                04 березня 2010  року.             Ніжинський міськрайонний суд в складі:

                                                                  головуючого судді  СКАЛОЗУБА О .М.

                                                                  при секретарі  Полєтавкіній М.О,

                                                                  за  участю позивача ,його представника,представника відповідача,                                              

                 розглянувши у відкритому   судовому засіданні в залі суду м.Ніжин   цивільну справу  за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Ніжинської міської ради про визнання права власності на допоміжну споруду будинку,-

                                                                     в с т а н о в и в:

                    Позивачі  в  своїй позовній заяві  до суду просять визнати за ними право власності на «овочесховище» (погріб) що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, як співвласниками багатоквартирного будинку АДРЕСА_1  посилаючись на слідуючі обставини : вони є співвласниками чотирьохквартирного житлового будинку АДРЕСА_1,біля розташоване допоміжне приміщення - погріб (льох), якому рішенням 26 сесії Ніжинської міської ради 5 скликання від 03 жовтня 2007 року присвоєно адресу АДРЕСА_2. Вищевказаним рішенням вказану споруду іменовано як нежитлова споруда - «овочесховище».

    Зазначений погріб був побудований для потреб проживаючих у будинку разом з будинком АДРЕСА_1. Весь час жильці будинку користувалися вказаним погребом, і користуються вказаним приміщенням погреба (овочесховища), зберігали та зберігають там овочі та консервацію, обслуговували та обслуговують навколишню територію, утримували і утримують його у належному стані, несуть передбачений статтею 322 ЦК України тягар утримання майна. Вказаним приміщенням вони користуються відкрито. Спору зі сторонніми особами, стосовно їх права власності на вказане майно, немає. Перешкод у користуванні вказаним приміщенням їм ніхто не чинить.

      19.10.2007 року міський голова подав до Ніжинського міжрайонного бюро технічної інвентаризації заяву про постановку на облік безхазяйної речі №3-16/1032. Про вказаний факт їх ніхто не повідомив. Вказане овочесховище було зареєстровано ніжинським МБТІ як безхазяйне. Повідомлення в місцевій пресі про це не було зроблене, у зв'язку з чим про своє порушене право власників допоміжного приміщення вони дізналися лише отримавши відповіді секретаря Ніжинської міської Ради від 05.08.2009 року. Відповідно до вимог статті 335 ЦК України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном ,може бути передана за рішенням суду у комунальну власність. Таким чином до такої передачі така нерухома безхазяйна річ не є комунальною власністю. Дії Ніжинської міської ради стосовно вказаного вище овочесховища є протизаконні, у зв'язку з тим, що вони не ґрунтуються на нормах законодавства України. Підстави визнання вказаного овочесховище безхазяйною річчю - невідомі, відповідачем не повідомляються. Рішення про визнання вказаного приміщення безхазяйною річчю відповідач їм не надає.

    Комунальне підприємство «Ніжинське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради перешкоджає позивачам зареєструвати вказане приміщення та виготовити на нього технічну документацію. На їх запити, які були подані адвокатом, БТІ відмовляє виготовити технічну документацію та зареєструвати їхнє право власності.

    Відповідно до вимог статті 345 ЦК України, фізична особа може набути право власності у разі приватизації державного майна та майна що є у комунальній власності. Вони набули права власності шляхом приватизація квартир. Документи, що підтверджують право власності на квартири у вказаному будинку є доказом наведеного. З приватизацією квартир вказаного будинку відбулася і приватизація допоміжних приміщень. Разом з правом власності на приватизовані квартири вони здобули право власності на допоміжні приміщення.

    Вони неодноразово зверталися до Ніжинської міської ради та до її виконавчих органів з вимогою зареєструвати вказане приміщення та виготовити технічну документацію, але не отримали позитивної відповіді. Вважають, що вказана позиція Ніжинської міської ради порушує їх право власності на допоміжне приміщення їхнього будинку - овочесховище ( погріб) за адресою м. Ніжин АДРЕСА_2.

          Позивачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 в судове засідання не з»явились.В поданих заявах до суду просять позовні вимоги задовольнити і справу розглянути без їх участі.

    В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 ,його представник ОСОБА_7 підтримаи позовні вимоги і просять їх задовільнити з  викладених в позовній заяві підстав.

        Представник відповідача позов не визнав і просить відмовити в його задоволенні,так як позивачам слід звернутись до Ніжинської міської ради про надання їм земельної ділянки,на якій розташоване дане допоміжне приміщення, а уже потім вирішувати питання про визнання права власності.Представник відповідача  в судове засідання на 11.02.2010 року і 04.03.2010 року не з’явився..причини неявки невідомі,заяв від нього до суду про відкладення розгляду справи або її розгляд у його відсутності не надходило,що є розглянути справу без  участі  представника з винесенням заочного.        

      Суд, вислухавши пояснення сторін,допитавши свідка та дослідивши матеріали справи вважає, що позов є законний,обґрунтований і підлягає задоволенню,так як викладені позивачами в позові доводи знайшли своє підтвердження дослідженими в суді доказами.

         Згідно свідоцтв про право власності на житло позивачі є власниками квартир в багатоквартирному будинку АДРЕСА_1.

          відповідно до акта  про встановлення на місцевості та погодження зовнішньої межі земельної ділянки від 09 вересня 1997 року  визначена земельна ділянка,на якій розтащований будинок АДРЕСА_1,та допоміжні споруди.в тому числі і овочесховище,визначені межі даної земельної ділянки.В акті зазначено,що  він є підставою для прийняття рішення по фактичному користуванню з наступним оформленням документів,що посвідчують право власності або користування  землею. До даного акту додана схема із якої  вбачається,що визначена земельна ділянка,на якій розташований будинок АДРЕСА_1,а також інші допоміжні споруди,в тому числі і овочесховище/погріб/

        Допитана як свідок  ОСОБА_9 показала,що  разом з побудовою будинку АДРЕСА_1,було побудовано і допоміжні споруди-сараї ,овочесховище/погріб/,які  були призначені для обслуговування потреб мешканців даного будинку..Було складено акт,погоджено межі і вважалось,що даний погріб є допоміжною спорудою до будинку АДРЕСА_1 і він використовувався мешканцями будинку.Вони приватизували квартири і тому до них перейшло і право власності на вказаний погріб..

            Згідно з Рішенням Конституційного суду України N   4-рп/2004  від 02.03.2004 р. у справі N   1-2/2004  за конституційним зверненням ОСОБА_8 та інших громадян про офіційне тлумачення положень пункту 2 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" та за конституційним поданням 60 народних депутатів України про офіційне тлумачення положень статей 1, 10 цього Закону (справа про права співвласників на допоміжні приміщення багатоквартирних будинків) співвласники багатоквартирного будинку є співвласниками його допоміжних приміщень (горища, підвалу та ін.). П. 1.1. резолютивної частини даного рішення проголошує, що „допоміжні приміщення (підвали, сараї, комори, горища, колясочні тощо) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією (набуття права власності) ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення будь-яких додаткових дій. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.

    Згідно із п.1.2. вказаного рішення власник (власники) неприватизованих квартир багатоквартирного будинку є співвласником (співвласниками) допоміжних приміщень нарівні з власниками приватизованих квартир.

    Згідно розділу XII Конституції України рішення з тлумачення нормативних актів України Конституційного суду України носять офіційний характер, тобто є джерелом права України та мають найвищу законну силу. Рішення з офіційного тлумачення Конституції України та законів України Конституційним Судом України, є обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені.

    Відповідно до п. 2 ст. 382 ЦК України власникам квартир у дво - або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежилих приміщень, які розташовані у житловому будинку.

     Відповідно до Рішення Конституційного суду України N   4-рп/2004  від 02.03.2004 р. у справі N   1-2/2004  момент виникнення права власності на квартиру є й моментом виникнення права спільної власності на допоміжні приміщення.

    Підтвердженням вищевикладеного є вимоги ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

    Таким чином, допоміжне приміщення (погріб) по АДРЕСА_2, що розташовано біля будинку АДРЕСА_1, є власністю власників квартир цього будинку, тобто позивачів,так як  вказана допоміжна споруда була збудована разом з будинком АДРЕСА_1 ,призначалась для обслуговування потреб мешканців даного будинку,використовується ними і зараз,ними приватизовані квартири і дане приміщення як допоміжне є невід»ємною частиною даного будинку і тому за власниками квартир,тобто позивачами, слід визнати право власності на вказане приміщення..

                           Керуючись  ст.ст.328, 345, 382  ЦК України,  ст.10,11,60,174,212 -215,218,224-228 ЦПК України- ,

                                                                       в и р і ш и в :

     Позов  ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Ніжинської міської ради про визнання права власності на допоміжну споруду будинку задовольнити.

     Визнати  за   співвласниками  багатоквартирного  будинку АДРЕСА_1 :   ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6  право власності на  допоміжну споруду будинку  АДРЕСА_1 -«овочесховище» (погріб), що знаходиться за адресою : АДРЕСА_2.

    Копія заочного рішення направляється відповідачеві  рекомендованим листом  з повідомленням  не пізніше 5 днів з дня його проголошення.

   Відповідачем може бути подано заяву до Ніжинського міськрайсуду про перегляд заочного рішення протягом 10 днів з  дня отримання його копії.                      

.   На рішення  може бути подано до Чернігівського  апеляційного суду  через Ніжинський  міськрайсуд заяву  про апеляційне оскарження  рішення протягом 10 днів  після його проголошення ,а апеляційну скаргу протягом  двадцяти днів  після подання     заяви

про апеляційне оскарження, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

                     

                  ГОЛОВУЮЧИЙ:

     СУДДЯ  НІЖИНСЬКОГО

             МІСЬКРАЙСУДУ                                                       О.М.СКАЛОЗУБ                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація