Судове рішення #8403844

Справа 2-559/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

    22  березня 2010 року                           Ніжинський міськрайонний суд

                                                                            Чернігівської області

        В складі:  головуючої судді Хандоги В.М.

                                     при  секретарі Гришкевич В.О.

                  за  участю представника  позивача

 Розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду м. Ніжина цивільну справу за позовною  заявою ОСОБА_1 до  територіальної громади в особі Талалаївської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування,

в с т а н о в и в :

    ІНФОРМАЦІЯ_1 року  в с. Талалаївка Ніжинського району помер ОСОБА_2, чоловік позивачки.  Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді Ѕ частини житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розташованими в АДРЕСА_1. За  життя померлий не оформив право власності на будинок, та не зареєстрував його в БТІ в установленому порядку.  

    Позивачка звернулася до суду з позовною заявою про визнання за нею права власності на спадщину після смерті чоловіка.

    В судовому засідання представник позивачки  підтримала позовні вимоги і пояснила, що  спірний будинок був побудований позивачкою  та померлим  ОСОБА_2 власними силами та за власні кошти. Домоволодіння  на момент смерті ОСОБА_2 взагалі не було зареєстровано.   Позивачка   оформила право власності на житловий будинок тільки смерті чоловіка. 10.02.2010 року виконавчий комітет Талалаївської сільради видав їй свідоцтво про право власності на Ѕ частину будинку. Іншу Ѕ частину будинку, яка належала спадкодпавцю вона не може оформити, в зв’язку з відсутністю свідоцтва та реєстрації права власності  на будинок. Свідоцтво про право власності на померлого сільрада відмовила видати. В зв’язку з чим позивачка не може отримати свідоцтво на спадщину померлого у нотаріальній конторі, а тому була змушена звернутися до суду з даним позовом.      

     До спадкоємців першої черги крім позивачки відносяться діти померлого, а саме вона донька, ОСОБА_3, та її брат- ОСОБА_2, але на спадщину батька вони не претендують, до нотаріальної контори за прийняттям та отриманням  спадщини не зверталися.  На момент смерті  спадкодавця з ним проживала позивачка і є такою, що своєчасно прийняла спадщину.

    Відповідач у судове засідання не з’явився, але  у заяві, яку надіслав до суду визнає позовні вимоги позивача і просить справу розглянути без присутності представника.

    Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність задоволення вимог позивача за таких підстав.

    Факт належності спірного домоволодіння на праві особистої власності померлому ОСОБА_2 ніким не оспорюється, а наявність  будинку  та відсутність реєстрації права власності на Ѕ його частину підтверджується довідкою-характеристикою Ніжинського МБТІ  № 48 від 10 лютого 2010 року,  /а.с.9/.

Довідкою Талалаївської сільради №262 від 17.02.2010 року /а.с. 10/ підтверджується те, що покійний ОСОБА_2 та позивачка були індивідуальними забудовниками спірного майна та будували його власними силами за власні кошти.

    Факт родинних відносин між позивачкою та покійним ОСОБА_2 як чоловіка та дружини підтверджується свідоцтвом про одруження /а.с.6/, а факт смерті спадкодавця підтверджується свідоцтвом про смерть спадкодавця /а.с.7/.   Таким чином відповідно до ст. 1260 ЦК України суд вважає позивача  спадкоємцем по закону першої черги.

    Суд встановив, що позивачка своєчасно  прийняла спадщину, оскільки на момент смерті спадкодавця та протягом 6-ти місяців після його смерті проживала в будинку де жив він. Інші  спадкоємці відсутні, що підтверджується крім свідчення представника позивача ще й листом нотаріальної контори. Треті особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3  відмовилися від спадщини на користь позивачки.

Треті особи  у справі також відносяться до спадкоємців першої черги після смерті ОСОБА_2, їх батька, але на спадщину не претендують і в суді.

    Таким чином суд вважає, що право власності на спадщину має визнати суд оскільки нотаріальна контора правильно поступила, відмовивши у видачі свідоцтва про право власності на будинок, право власності на який за спадкодавцем не зареєстроване.

     

    Керуючись ст. 209,213-215 ЦПК України, ст. 1260 ЦК України, суд    

в и р і ш и в :

    позовні вимоги позивача задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на Ѕ частину житлового будинку  з господарськими будівлями та спорудами, розташованими  в АДРЕСА_1,  як на спадкове майно спадкодавця  ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.    

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга подані після  закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка  її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що приймається ухвала

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку  подання заяви про апеляційне оскарження якщо її не було подано Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення суду набирає законної сили після  закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

        Суддя                                                                                       В.М. Хандога

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація