Судове рішення #840851
Справа № 2-226/2007 рік РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-226/2007 рік РІШЕННЯ ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

01.03.2007 року Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі:

головуючого: Дворніченка В.І., при секретарі: Ворю Ж.В.,

за участі позивача: ОСОБА_1, представника відповідача: Скоблей В.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Виноградові справу за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Виноградівському районі про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання його власником житлового будинку АДРЕСА_1 Виноградівського району.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла бабка позивача ОСОБА_2, після смерті якої залишилось спадкове майно, а саме: будинок АДРЕСА_1 Виноградівського району. За життя бабкою складено заповіт, яким все майно, яке буде належати їй на день смерті, заповідала своєму онукові - позивачу по справі ОСОБА_1 Інших спадкоємців та спадкоємців, передбачених ст.1241 ЦК України, до майна померлої, немає. Ним, як спадкоємцем за заповітом, у встановлений ст.1270 ЦК України шестимісячний строк спадщину прийнято, оскільки на момент відкриття спадщини він постійно проживав із спадкодавицею і продовжує проживати в спадковому будинку по сьогоднішній день. Однак нотаріусом йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на нерухоме майно. Не дивлячись на це, право власності заповідачки на будинок підтверджується довідкою Виноградівського БТІ та техпаспортом на будинок, з яких вбачається, що такий дійсно рахується за ОСОБА_2 Тому, просить в судовому порядку визнати за ним право власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та просив суд такі задовольнити з підстав, наведених в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні уточнені позовні вимоги визнав повністю та не заперечив щодо задоволення позову ОСОБА_1 та визнання за ним права власності на спадкове майно.

Заслухавши пояснення сторін, обстеживши матеріали справи, та враховуючи, що у справі наявні достатні матеріали про права і взаємовідносини сторін, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними та підлягають задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлені ті обставини на які посилається позивач в своїй заяві, представником відповідача позов визнано повністю, що не суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому в порядку ст.174 ЦПК України визнання ним позову прийнято судом.

Розглядаючи вказану справу в межах заявлених вимоги та наданих сторонами доказів, суд приходить до переконання, що дані конкретні правовідносини врегульовані Цивільним кодексом України та Законом України «Про право власності».

У відповідності до ч.1 ст.1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин, згідно до ч.1 ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Як визначено ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець,

 

який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї , а однією з підстав виникнення права приватної власності, згідно із ст. 12 Закону України "Про власність" на майно, є одержання майна внаслідок успадкування.

В судовому засіданні достовірно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла бабка позивача ОСОБА_2(а.с.7), після смерті якої залишилось спадкове майно, а саме: будинок АДРЕСА_1 Виноградівського району. За життя бабкою складено заповіт, яким все майно, яке буде належати їй на день смерті, заповідала своєму онукові - позивачу по справі ОСОБА_1 (а.с.17,18,19). Інших спадкоємців та спадкоємців, передбачених ст.1241 ЦК України, до майна померлої, немає(а.с.8,26). Ним, як спадкоємцем за заповітом, у встановлений ст.1270 ЦК України шестимісячний строк спадщину прийнято, оскільки на момент відкриття спадщини він постійно проживав із спадкодавицею і продовжує проживати в спадковому будинку по сьогоднішній день(а.с.27). Однак нотаріусом йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на нерухоме майно. Не дивлячись на це, право власності заповідачки на будинок підтверджується довідкою Виноградівського БТІ та техпаспортом на будинок, з яких вбачається, що такий дійсно рахується за ОСОБА_2(а.с.9-15,16).

Тому, на підставі всього вище наведеного суд приходить до переконання, що позивачем прийнято спадщину, і тим самим він набув права власності на спадкове майно, що належало його бабці на праві особистої приватної власності, як спадкоємець за заповітом після її смерті, отже позовні вимоги . підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.10, 31, 60, 174, 212, 213, 215 ЦПК України, ст.ст.16, 368, 370, 392, 1223, 1225, 1235, 1241, 1268, 1270 ЦК України та ст.ст.12, 13,48 Закону України "Про власність", суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з належними до нього надвірними спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1 Виноградівського району, в цілому, відповідно до заповіту ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення, через даний районний суд.

На рішення може бути подано апеляцію протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через даний районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація