Справа № 1-49/2009
Справа надійшла до суду 21.10.2009 року
Попередній розгляд справи проведено 29.10.2009 року
Призначена до розгляду на 04.11.2009 року
Оголошено перерву до 09.11.2009 року
По справі проведено 2 судових засідань.
ВІЙСЬКОВИЙ МІСЦЕВИЙ СУД СЕВАСТОПОЛЬСЬКОГО ГАРНІЗОНУ
ПОСТАОВА
ім'ям України
9 листопада 2009 року м. Севастополь
Військовий місцевий суд Севастопольського гарнізону під головуванням судді ЛУШНІКОВА В.Ф., при секретарі ДМИТРІЄВІЙ Н. Є., за участю державного обвинувача – старшого помічника військового прокурора Севастопольського гарнізону підполковника юстиції СИТНІКОВА О. П., підсудного ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2, потерпілого ОСОБА_3, у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду, розглянув кримінальну справу по обвинуваченню військовослужбовця військової частини А4591 капітан-лейтенанта ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Севастополь, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, проходить військову службу на офіцерських посадах з червня 2005 року, раніше не судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України.
В судовому засіданні суд,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, в порушення вимог ст.ст. 11, 49, 50, Статуту внутрішньої служби ЗС України та ст.ст. 1, 4 Дисциплінарного Статуту ЗС України, що визначають правила взаємовідносини між військовослужбовцями, з не вірно зрозумілих інтересів служби, будучі незадоволеним тим, що його співслужбовець старший лейтенант ОСОБА_3 не співав стройову пісню, при проходженні урочистим маршем на плацу військової частини А4591, застосував до нього фізичне насильство та спричинив йому легкі тілесні ушкодження, в зв'язку з чим потерпілий знаходився на стаціонарному лікуванні в період з 18 по 30 вересня 2009 року.
Вказані дії ОСОБА_1 скоїв при наступних обставинах.
Так, 17 вересня 2009 року, близько 8 годин 30 хвилин, в учбовому корпусі військової частини А4591, ОСОБА_1 вдарив ОСОБА_3 кулаком в обличчя, і по голові та наніс декілька ударів кулаками в груди і іншим частинам тіла, а через декілька хвилин він вдарив потерпілого ногою по ногам, а коли ОСОБА_3 впав на підлогу, підсудний наніс йому ще декілька ударів ногами по тілу та голові.
Підсудний ОСОБА_1 винним себе в скоєні даного злочину, визнав повністю дав покази, які за змістом повністю відповідають викладеному вище. Крім того, підсудний показав, що дійсно, 17 вересня 2009 року, в приміщенні учбового корпусу військової частини А4591, він побив свого спів службовця ОСОБА_3 та спричинив йому тілесні ушкодження за те, що потерпілий не співав пісню у строю та з ним сперечався.
Потерпілий ОСОБА_3 показав, що 17 вересня 2009 року, на території військової частини, під час проходження стройовим маршем, ОСОБА_1 почав висловлювати своє незадоволення та пред'являти до нього претензії за те, що він не співав стройову пісню в той час як увесь стрій співав, а після закінчення проходження, приблизно о 8 годині 30 хвилин, у учбовому приміщенні військової частини, ОСОБА_1, продовжуючи висловлювати своє незадоволення, побив його та спричинив тілесні ушкодження і він від цього знаходився на лікуванні у шпиталі.
Відповідно висновку судово-медичного експерта № 1679 від 30 вересня 2009 року, ОСОБА_3, 17 вересня 2009 року, були спричинені тілесні ушкодження у вигляді струсу головного мозку, крововиливу лівого ока, садни на голові та обличчі і ці ушкодження відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень, з причин яких потерпілий в період з 18 по 30 вересня 2009 року знаходився на стаціонарному лікуванні у Військово-медичному центрі Кримського регіону.
Дії ОСОБА_1, який 17 вересня 2009 року близько 8 годин 30 хвилин, в учбовому приміщенні військової частини А4591 наніс удари ОСОБА_3, суд кваліфікує за ч. 2 ст. 406 КК України, як порушення статутних правил взаємовідносини між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, що заподіяло потерпілому легких тілесних ушкоджень.
В судовому засіданні захисник підсудного ОСОБА_2 та командир військової частини А4591 частини, який допитувався в якості свідка, надали до суду клопотання колективу офіцерів військової частини А4591 про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності та передачу його на поруки до колективу офіцерів військової частини А4591.
З дослідженого судом протоколу зборів офіцерів військової частини А4591 № 16 від 29 вересня 2009 року вбачається, що колектив офіцерів частини клопоче про передачу ОСОБА_1 на поруки колективу, а командир військової частини письмовим клопотанням підтримує це рішення зборів офіцерів частини.
Державний обвинувач по справі ОСОБА_1 попросив суд не задовольняти клопотання офіцерів частини про передачу ОСОБА_1 на поруки до колективу офіцерів військової частини А4591, мотивуючи тим, що підсудний повністю розкаявся в скоєному та визнав себе винним тільки в кінці судового слідства по його справі, а не на протязі всього провадження по справі.
Підсудний ОСОБА_1 та його захисник ОСОБА_2 просили суд підтримати клопотання колективу офіцерів військової частини А4591 про передачу підсудного на поруки до колективу офіцерів військової частини.
Потерпілий ОСОБА_3 заявив, що клопотання колективу офіцерів частини може бути задоволено.
Заслухавши думки учасників судового засідання, дослідивши матеріали кримінальної справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання колективу офіцерів військової частини А4591 з наступних підстав.
Відповідно ст. 47 КК України особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Згідно ст. 282 КПК України, якщо під час судового розгляду справи будуть встановлені підстави для закриття справи, передбачені ст. 10 КПК України, суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, закриває справу.
Згідно вимог ст. 10 КПК України за наявності підстав, зазначених у ст. 47 КК України, суд у судовому засіданні виносить постанову про закриття справи.
З дослідженого в судовому засіданні протоколу зборів офіцерів військової частини А4591 вбачається, що офіцери військової частини клопочуть про передачу ОСОБА_1 на поруки колективу офіцерів частини А4591, і зазначене клопотання підтримано командиром військової частини А4591.
Враховуючи, що ОСОБА_1 притягуються до кримінальної відповідальності вперше, за час проходження військової служби характеризуються тільки позитивно, в скоєному злочині він щиро розкаявся, вибачився перед потерпілим, добровільно сплатив частину коштів до лікарняного закладу для придбання медикаментів для лікування ОСОБА_3, що в цілому вказує на факт його виправлення та вірогідність не вчинення злочину в майбутньому, вчинений ним злочин відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості, а колектив офіцерів військової частини А4591 клопоче про передачу ОСОБА_1 на поруки колективу офіцерів частини, слід прийти до висновку про необхідність задоволення клопотання колективу офіцерів частини та звільнення підсудного від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки колективу офіцерів військової частини А4591.
Потерпілим ОСОБА_3 до ОСОБА_1 заявлено цивільний позов про стягнення з нього на користь потерпілого, за спричиненні злочином моральні страждання, моральної шкоди, на суму 14900 грн.
Крім того, військовим прокурором Севастопольського гарнізону до ОСОБА_1 заявлено цивільний позов про стягнення з нього на користь Військово-медичного клінічного центру Кримського регіону коштів витрачених на лікування ОСОБА_3 у сумі 1607 грн. 23 коп.
ОСОБА_1, в судовому засіданні, визнав зазначені вище позови та пояснив, що позови потерпілого, як і військового прокурора, він визнає та готовий відшкодовувати.
Враховуючи те, що суд прийшов до висновку в необхідності звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності та передачі його на поруки колективу офіцерів військової частини А4591, заявлені позови позивачів, відповідно діючого законодавства, підлягають залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 273, 282 КПК України, військовий місцевий суд,
ПОСТАНОВИВ:
На підставі ст. 47 КК України звільнити ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки колективу офіцерів військової частини А4591 за умови, що ОСОБА_1 протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Кримінальну справу відносно ОСОБА_1 на підставі ст. 10 КПК України закрити.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 – підписку про невиїзд скасувати.
Роз'яснити ОСОБА_1, що відповідно ч. 2 ст. 47 КК України у разі порушення умов передачі на поруки він притягається до кримінальної відповідальності за вчинений ним злочину.
Арешт на майно ОСОБА_1, накладений постановою слідчого від 13 жовтня 2009 року – зняти.
Цивільний позов ОСОБА_3 до ОСОБА_1, про стягнення моральної шкоди на суму 14900 грн. та цивільний позов військового прокурора Севастопольського гарнізону, про стягнення з ОСОБА_1 коштів за лікування потерпілого, на суму 1607 грн. 23 коп., залишити без розгляду.
На постанову може бути подана апеляція в Військовий апеляційний суд Військово-Морських Сил через Військовий місцевий суд Севастопольського гарнізону протягом 7 діб з дня її винесення.