№2-2876/09
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2009 року Печерський районний суд м. Києва в складі :
головуючого - судді Кафідової О.В.,
при секретарі - Нечаєвій Ю.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3 про визнання осіб такими , що втратили право користування житлом ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів та просить постановити рішення, яким визнати останніх такими, що втратили право користування квартирою АДРЕСА_1, посилаючись на те, що він є власником зазначеної квартири відповідно до договору купівлі – продажу від 26.06.2003 року, а відповідачі залишаються бути зареєстрованими в ній, порушуючи його права як власника.
В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позові.
Відповідачі в судове засідання повторно не з’явилися, про день та час розгляду справи були повідомлені належним чином, що підтверджується судовими повістками та оголошенням в Газеті “Урядовий кур”єр” № 156 від 28.08.2009 року, про причину неявки суд не повідомили.
Відповідно до вимог ст. 77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов’язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов’язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з’явилися в судове засідання без поважних причин.
У разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
У разі участі у справі кількох відповідачів заочний розгляд справи можливий у випадку неявки в судове засідання всіх відповідачів.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідачів по справі та ухвалити заочне рішення, відповідно до ст. 224 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Як встановлено в судовому засіданні, що позивач є власником квартири АДРЕСА_1, що підтверджується Договором купівлі – продажу зазначеної квартири, укладеного 26.06.2003 року між позивачем та ОСОБА_4, який також діяв від імені ОСОБА_5
У зазначеній квартирі залишаються бути зареєстровані колишні наймачі – відповідачі по справі ,що підтверджується довідкою форми № 3.
Згідно п. 9 вищезазначеного договору купівлі – продажу квартири термін зняття з реєстраційного обліку в квартирі та її звільнення продавцями встановлений до 25.07.2003 року.
У вказаний час квартира була звільнена, але колишні мешканці, зареєстровані в цій квартирі не знялися з реєстраційного обліку, чим порушили право власності позивача.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов”язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.
Реєстрація відповідачів в зазначеній квартирі перешкоджає позивачу здійснювати і реалізовувати своє право власності жилим приміщенням відповідно до 319 ЦК України.
Таким чином суд приходить до висновку, що відповідачами порушено право позивача і позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10,11,60‚ 169, 212,213,214,215,224-233 ЦПК України; ст. 317, 319, 321, 526 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3 про визнання осіб такими , що втратили право користування житлом - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, її сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, такими, що втратили право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва протягом місяця.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
ГОЛОВУЮЧИЙ Кафідова О.В.