Судове рішення #8415880

Головуючий у І інстанції – суддя Філіпенко Л.П.                                      Доповідач – Г.А. Колеснік

Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області  

 

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

24 грудня 2009 року                                                                                   Справа 2а-1322/09/1202          

    Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді:  Колеснік Г.А.,

суддів: Ляшенка Д.В., Ястребової Л.В.,

при секретарі судового засідання: Асєєвій Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області – про визнання неправомірними дій та зобов’язання нарахувати підвищення до пенсії,        

за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області на постанову Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області від 02 липня 2009 року, -  

             

ВСТАНОВИВ:    

   

    Позивач   звернулась до Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області щодо визнання неправомірними дій та зобов’язання здійснити нарахування та виплату щомісячної державної соціальної допомоги,як дитині війни, з 22 травня по 31 грудня 2008 року.                                    

    Постановою Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області від 02 липня 2009 року позов ОСОБА_1 було задоволено частково. Визнано неправомірною бездіяльність Управління. Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області здійснити позивачу нарахування та виплату підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків пенсії за віком, як дитині війни з 10 червня 2008 року по 31 грудня 2008 року.                                                                            

    Відповідач подав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, в якій просить скасувати постанову Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області від 02 липня 2009 року, посилаючись на порушення норм матеріального права.          

    Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга Управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області не підлягає задоволенню з наступних підстав.                          

    Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в редакції, яка діяла на момент звернення позивача, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна  соціальна  допомога, що виплачується  замість  пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.  

    На час розгляду цієї справи судом розмір мінімальної пенсії за віком визначений лише ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» і згідно цієї норми мінімальна пенсія за віком дорівнює прожитковому мінімуму встановленого для осіб що втратили працездатність.

Відповідно до ст. 2 ч.1 Закону України «Про прожитковий мінімум» від 15 липня 1999 року, прожитковий мінімум застосовується для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року внесено зміни до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а саме статтею 6 вказаного Закону після внесення змін передбачалось, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

 Зазначені зміни були визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року N 10-рп/2008. У вказаному рішенні Конституційним судом України було зазначено, що положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Статтею 152 Конституції України передбачено, що Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Суд першої інстанції правильно визначив, виходячи з рішення Конституційного суду N 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року, що передбачене статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» підвищення пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком діяло з 22 травня 2008 року, оскільки з 1 січня 2008 року вказана стаття 6 була викладена в іншій редакції, за якою виплата 30 % підвищення пенсії передбачена не була.

За приписами статті 58 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року для визначення мінімального розміру пенсії за віком відповідно до абзацу першого частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для осіб, які втратили працездатність затверджений прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць: з 1 квітня 2008 року по 30 червня 2008 року в розмірі 481 грн., з 1 липня 2008 року  по 30 вересня 2008 року в розмірі 482 грн., з 1 жовтня 2008 року по 31 грудня 2008 року в розмірі 498 грн.

Отже, Управління повинно перерахувати підвищення до пенсії у відповідності з вимогами Закону України «Про соціальний захист дітей війни», згідно якого позивач має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому підстав для скасування постанови не має.

    Керуючись статтями 198, 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -  

УХВАЛИВ:  

 

    Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області – залишити без задоволення.                                  

    Постанову Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області від 02 липня 2009 року про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 – залишити без змін.                                                                          

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України  протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Колегія суддів:     Г.А. Колеснік Д.В. Ляшенко Л.В. Ястребова

 

                                                       

                                           

    З оригіналом згідно  

            Суддя:                                              Г.А. Колеснік    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація