УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2010 року справа № 2-298/08/0403
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого – Уханенка С.А. (доповідач),
суддів – Поплавського В.Ю. Сафронової С.В.
при секретарі – Литовченко Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська на постанову Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 13 липня 2007 р. по справі № 2а-298/07/0403 за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, про про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплати пенсії,-
В С Т А Н О В И Л А :
У липні 2008 року позивачка звернулася до суду із позовом, в якому посилалась на те, що 19 жовтня 2005 року вийшла на пенсію державного службовця з посади заступника начальника відділу обліку та звітності Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська. При обчисленні розміру пенсії відповідач прийняв до розрахунку винагороду за вислугу років у розмірі 20 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за спеціальне звання, замість 35%, яку вона отримувала за час роботи. Вважає, що такі дії відповідача є протиправними, оскільки порушують вимоги Закону України "Про державну службу", в якому зазначено, що винагорода за вислугу років входить до складу заробітної плати, з якої обчислюється розмір пенсії, вимоги Постанови КМУ №1013 від 12.09.1997р., якою визначено розмір винагороди за вислугу років, який у неї складав 35% від посадового окладу з урахуванням надбавки за спеціальне звання. З цих підстав просила суд ухвалити рішення, яким визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська щодо вилучення із заробітку при призначені та перерахунку пенсії позивачки 15 відсотків винагороди за вислугу років та зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська здійснити їй перерахунок та виплату пенсії державного службовця, починаючи з 19.10.2005р. з урахуванням у складі заробітної плати повної суми винагороди за вислугу років у розмірі 35 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за спеціальне звання.
Постановою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 13 липня 2007 року позов задоволено в повному обсязі.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду першої інстанції і ухваленні нового про відмову в задоволенні позовних вимог з підстав порушення норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, а також правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 19 жовтня 2005 року позивачка вийшла на пенсію державного службовця з посади заступника начальника відділу обліку та звітності Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська.
З 01.11.2004р. та до часу звільнення позивачка отримувала винагороду за вислугу років 35% посадового окладу з урахуванням надбавки за спеціальне звання (а.с.21).
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80-90 відсотків від суми їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов"язкове державне пенсійне страхування.
Статтею 33 Закону України "Про державну службу" передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України. Постановою КМУ від 12.09.1997р. №1013 "Про Порядок виплати винагороди за вислугу років посадовим особам органів державної податкової служби, які мають спеціальні звання" затвердженні розміри винагороди за вислугу років.
Відповідно до зазначеної Постанови КМУ, позивачка з 01.11.2004р. отримувала таку винагороду у розмірі 35% посадового окладу з урахуванням надбавки за спеціальне звання. Довідки про отримання позивачкою винагороди за вислугу років у зазначеному розмірі, було надано Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі М.Дніпропетровська до управління Пенсійного Фонду в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська для призначення пенсії.
Проте, не враховуючі надані довідки, відповідач при обчислені розміру пенсії, не прийняв до уваги фактичний розмір винагороди за вислугу років, яку отримувала позивачка за час роботи, а застосував таку «нагороду у розмірі 20 %, що на його думку відповідає вимогам Закону України "Про державну службу".
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції правильно керувався нормами матеріального права та правильно зазначив, що порушенні права позивачки підлягають захисту шляхом визнання дій відповідача протиправними та зобов"язання відповідача вчинити певні дії, які направлено на поновлення прав позивачки, оскільки як зазначалось вище, позивачка за час роботи отримувала винагороду за вислугу років саме у розмірі 35% посадового окладу з урахуванням надбавки за спеціальне звання, що підтверджено наданими доказами та не спростовано відповідачем у судовому засіданні і вказані обставини, відповідно до вимог Закону України Про державну службу", з урахуванням приписів Постанови КМУ від 12.09.1997р. №1013, надають право позивачці і відповідно покладають обов’язок на органи пенсійного фонду розрахувати та обчислити пенсію саме з винагородою за вислугу років у розмірі 35 % посадового окладу з урахуванням надбавки за спеціальне звання.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно зазначено про безпідставну відмову позивачу у призначенні пенсії за вислугою років, тому підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду першої інстанції відсутні.
У зв`язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо юрисдикції справ, пов`язаних із соціальними виплатами», який набрав чинності 10 березня 2010 року усі справи які пов`язані з призначенням, перерахунком, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат,соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним сціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг , допомоги, захисту, пільг, речогвого майна, пайків або грошової компенсації розглядаються у порядку цивільного судочинства. Згідно перехідних положень даного Закону адміністративні суди завершують розгляд справ данної категорії , провадження по яких відкрито. Тому судом касаційної інстанції є Верховний суд України, до якого і може бути здійснено оскарження рішення суду апеляційної інстанції.
Керуючись ст. ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська – залишити без задоволення.
Постанову Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 13 липня 2007 року – залишити без змін.
Постанова суду набирає законної сили з моменту його проголошення, але може бути оскаржена до Верховного суду України протягом двох з дня набрання нею чинності.
Головуючий: С.А. Уханенко
Судді: В.Ю. Поплавський
С.В. Сафронова