3
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову в поновленні строку на апеляційне оскарження та залишення без розгляду апеляційної скарги
19.03.10 справа №2а-1706/09/0519
Приміщення суду за адресою: м. Донецьк бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого Малашкевич С.А.
суддів Геращенко І.В. Арабей Т.Г.
при секретарі судового засідання Заверюха Т.С.
від позивача не з`явився
від відповідача не з`явився
розглянувши заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Маріуполя Донецької області
на постанову Жовтневого районного суду м.Маріуполя Донецької області
від 07 квітня 2009 р.
у справі №2а-1706/09/0519 (суддя Кір'якова Н.П. )
за позовом ОСОБА_4
до
Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Маріуполя Донецької області
про стягнення недоотриманих виплат державної допомоги дитині війни , -
ВСТАНОВИЛА:
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа №2а-1706/09/0519 разом з апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Маріуполя Донецької області. Скаржником також подана заява про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.
Відповідно до частини 2 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України питання про поновлення пропущеного строку суд вирішує з повідомленням осіб. Сторони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду.
Відповідно до частини 3 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови від 07 квітня 2009 р. не подавалась. Апеляційна скарга Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Маріуполя Донецької області до суду першої інстанції згідно штампу вхідної кореспонденції суду першої інстанції надійшла 04 вересня 2009 року, тобто строк на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції пропущено.
Як зазначено у клопотанні про поновлення строку, постанова суду першої інстанції була отримана 22.04.2009 р.
Апеляційна скарга була подана до канцелярії суду першої інстанції 04.09.2009 року згідно штампу вхідної кореспонденції суду, тоді як строк, враховуючи фактичне отримання спірної постанови відповідачем, для подання апеляційної скарги з урахуванням попереднього подання заяви про апеляційне оскарження на постанову суду першої інстанції закінчився 05.05.2009 року (робочий день) . Додаткові докази наявності поважних причин щодо пропущеного строку відповідач суду не надав.
Відповідно до частини 6 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 24, 102, 186, 189, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
1. Відмовити Управлінню Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Маріуполя Донецької області у поновленні пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження постанови Жовтневого районного суду м.Маріуполя Донецької області від 07 квітня 2009 р. у справі №2а-1706/09/0519 .
2. Залишити без розгляду апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Маріуполя Донецької області на постанову Жовтневого районного суду м.Маріуполя Донецької області від 07 квітня 2009 р. у справі №2а-1706/09/0519 .
3. Ухвала постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 19 березня 2010 року
4. Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України за правилами Цивільно-процесуального кодексу України протягом двох місяців.
Головуючий Малашкевич С.А.
Судді Геращенко І.В.
Арабей Т.Г.
З оригіналом згідно:
Суддя С.А.Малашкевич