КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а-13213/08 Головуючий у І інстанції – Примаченко В.О.
Суддя-доповідач – Глущенко Я.Б.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2010 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого – судді Глущенко Я.Б.,
суддів Земляної Г.В., Федорової Г.Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в місту Білій Церкві Київської області про зобов’язання провести перерахунок доплати до пенсії, за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в місту Білій Церкві Київської області на постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 30 вересня 2008 року,
В С Т А Н О В И В :
У 2008 році позивач звернувся із вказаним позовом, в якому, посилаючись на порушення відповідачем норм Конституції України, положень Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», просив зобов’язати його здійснити перерахунок доплати до пенсії згідно ст. 39 вказаного Закону у відповідності до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік».
Постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 30 вересня 2008 року позов задоволено частково: зобов’язано відповідача провести перерахунок доплати до пенсії позивачу за проживання на території радіоактивного забруднення відповідно до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та виплатити, встановивши її в розмірі однієї мінімальної заробітної плати визначеної ст. 76 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік», а саме: з 09.07.2007 року з розрахунку 440 грн., а з 01.10.2007 року з розрахунку 460 грн. по 31.12.2007 року. В решті позову відмовлено.
Не погоджуючись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено та не спростовується колегією суддів, що позивач перебуває на обліку Управління Пенсійного фонду України в місті Біла Церква Київської області як непрацюючий пенсіонер, та є зареєстрованим і постійно проживає в м. Біла Церква Київської області, яке згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.1991 року за № 106 віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю.
Відповідно до ч. 2 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, мають бути підвищені у розмірі на одну мінімальну заробітну плату.
Однак, п. 30 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», було зупинено на 2007 рік дію абзаців другого, третього, четвертого частини першої та частини другої ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині виплати компенсацій і допомоги в розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати, а тому відповідачем до пенсії позивача здійснено доплату у розмірі, передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року №836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» були чинними до моменту ухвалення Конституційним Судом України рішення від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007, а тому у період з 1 липня 2007 року по 9 липня 2007 року орган державної влади, до компетенції якого віднесено здійснення спірних виплат, не зобов’язаний був їх проводити у будь-який інший спосіб та в розмірах, окрім тих, що були передбачені вищевказаною постановою Уряду до моменту прийняття рішення Конституційним Судом України.
Що ж стосується позовних вимог про здійснення перерахунку доплати до пенсії після 9 липня 2007 року, то, дійсно, Конституційним Судом України відповідні положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» визнано такими, що не відповідають Конституції України. А тому після цієї дати доплата до пенсії має бути здійснена відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку мінімальної заробітної плати, а не у розмірах, встановлених Постановою КМУ від 26.07.1996 року №836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами.
Відтак, з урахуванням того, що Державний бюджет України затверджується щорічно Верховною Радою України на період з 1 січня по 31 грудня відповідного року, судова колегія встановила наявність підстав для зобов'язання відповідача нарахувати позивачу доплату до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні посиленого радіоекологічного контролю з розрахунку 440 грн. з 09 липня 2007 року та 460 грн. щомісячно з 01 жовтня 2007 року по 31 грудня 2007 року.
Отже, судова колегія дійшла висновку, що відповідачем було порушено право позивача на отримання належних йому виплат, розрахованих відповідно до розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що вимоги апеляційної скарги не підлягають задоволенню, а тому рішення суду першої інстанції слід залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в місті Біла Церква Київської області - залишити без задоволення.
Постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 30 вересня 2008 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Я.Б. Глущенко
суддя Г.В. Земляна
суддя Г.Г. Федорова