Судове рішення #842221
Справа №2-591/2007 p

Справа №2-591/2007 p. РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Про задоволення позову про визнання права власності в порядку спадкування у зв'язку

з його визнанням у попередньому судовому засіданні

20 лютого 2007 року Овідіопольський районний суд Одеської області у складі: Головуючого - судді Комлевої О.С. при секретарі - Гринчук Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в смт.Овідіополь цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3

«про визнання права власності в порядку спадкування»

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2006 року позивачка звернулась до суду з вказаним вище позовом до відповідачів, в обґрунтуванні свого позову позивачка зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4., яка була матір»ю її чоловіка ОСОБА_5, після смерті якої відкрилась спадщина на 1/5 частину будинку з господарчими спорудами за №АДРЕСА_1в смт. Овідіополі Овідіопольського району Одеської області, її чоловік ОСОБА_5 фактично прийняв спадщину, після смерті своєї матері, постійно проживав в будинку по день своєї смерті.

Після смерті ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, відкрилась спадщина на 1/5 частину будинку за №АДРЕСА_1в смт. Овідіополі, яка належала йому на праві приватної власності а також на 1/5 частину цього ж будинку, яку спадкодавець отримав після смерті своєї матері ОСОБА_4.

Позивачка звернулась до нотаріальної контори для оформлення спадщини після смерті свого чоловіка - ОСОБА_5, але її було відмовлено з тих підстав, що свідоцтво про право власності на ім.»я ОСОБА_4. було видано після смерті.

Спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_5 крім дружини, також є його діти ОСОБА_2. та ОСОБА_3., відповідачі по справі.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала та просила визнати за нею право власності на 2/5 частин будинку за № АДРЕСА_1 в смт. Овідіополі, після смерті ОСОБА_5

Відповідачі ОСОБА_2. та ОСОБА_3. позов визнали. Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.. 174 цього Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

У відповідності до п. 5 Прикінцевих та Перехідних положень ЦК України правила   книги шостої  Цивільного   кодексу  України застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом. Тому до спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_4., необхідно застосовувати правила ЦК України в редакції 1963 року, а до спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_5, необхідно застосовувати правила ЦК України в редакції 2004 року.

 

2

Відповідно до ст. 548 ЦК України, для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 549 ЦК України, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Як встановлено матеріалами справи ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6) , після її смерті відкрилась спадщина у вигляді 1/5 частини будинку №АДРЕСА_1в смт. Овідіополі Одеської області (а.с. 21).

Після смерті ОСОБА_4. спадкова справа на заводилась (а.с. 32, 33)

Відповідно до довідки наданою Овідіопольською селищною радою ОСОБА_4., проживала разом з сином ОСОБА_5., з 1972 року та по день смерті (а.с. 42)

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_5. є сином ОСОБА_4(а.с. 9).

З наведених вище підстав, суд дійшов висновку, що ОСОБА_5. прийняв спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_4.

Відповідно до ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення його померлим.

Відповідно до ст.1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.

Відповідно до ч. 3 ст. 1268, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ст.. 1270, для  прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття  спадщини  або  відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо строк, що залишився, менший як  три  місяці,   він продовжується до трьох місяців. Відповідно до ст. 1274 ЦК України спадкоємець за законом має право відмовитись від прийняття спадщина користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги. Як встановлено матеріалами справи, ОСОБА_5, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 5).

Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді 2/5 частин будинку № АДРЕСА_1 в смт. Овідіополі, 1/5 з яких належала йому на підставі свідоцтва про право власності (а.с. 49), а друга 1/5 була ним прийнята у спадщину після смерті його матері ОСОБА_4..

Спадкоємцями після смерті ОСОБА_5 є його дружина ОСОБА_1. (а.с. 11), а також діти ОСОБА_2. (а.с. 13), ОСОБА_3. (а.с. 15).

Спадкоємці своєчасно звернулися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини (а.с. 36), але їм було відмовлено з тих підстав, що свідоцтво про право власності на ім.»я ОСОБА_4., було видано у 1996 році, після смерті ОСОБА_4. (а.с. 51).

Позивачка ОСОБА_1. постійно мешкала та була прописана в будинку №АДРЕСА_1в смт. Овідіополі разом з ОСОБА_5 (а.с. 42).

В судовому засіданні відповідачі ОСОБА_2., ОСОБА_3. позов визнали, та просили суд визнати право власності на спадкове майно, яке залишилось після смерті батька ОСОБА_5 лише за їх матір»ю ОСОБА_1, про що свідчить письмова заяви у справі (а.с. 52-52). З наведених підстав суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.. ст.. Керуючись ст.ст. З, 5, 6 ,8, 10, 11, 130 ч.4,174, 208, 209, 212, 213, 214, 215, 218, п. 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, ст..   1220, 1258, 1261, 1268,

 

3

1270, 1274 ЦК України (в редакції 2004 року), ст.. ст.. 548, 549 ЦК України (в редакції 1963 року).

ВИРІШИВ: Позов ОСОБА_1. - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування на 2/5 частин будинку №АДРЕСА_1в смт. Овідіополі Одеської області, після смерті ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація