№2-1572/2007 РІШЕННЯ
Іменем України
7 березня 2007 року Фрунзенський районний суд м. Харкова в складі: головуючого - судці Сілантьєвої Е.Є. при секретарі - ЛугінецьТ.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого Комітету Фрунзенської районної Ради м. Харкова про визнання права власності на житловий будинок,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, у якому просить задовольнити його позовні вимоги, посилаючись при цьому на наступне - 15.08.2005 р. на підставі договору купівлі - продажу № НОМЕР_1 набув у приватну власність житловий будинок № АДРЕСА_1. 14.12.2005 р. для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, позивач отримав у власність земельну ділянку, площею 0,0530 га., розташовану за адресою м. Харків, АДРЕСА_1. старий будинок, позивач зруйнував, а замість нього на земельній ділянці збудував новий будинок. Технічні характеристики новоствореного житлового будинку вказані у Технічному паспорті на житловий будинок, виготовлений Харківським КП «БТІ» 22.12.2006 р. При зверненні позивача до Виконавчого Комітету Фрунзенської районної Ради м. Харкова з питанням про прийняття новоствореного житлового будинку в експлуатацію, йому було відмовлено, в зв'язку з відсутністю належного дозволу на будівництво та затвердженого проекту. Таким чином, позивач просить визнати право власності на новостворений житловий будинок № АДРЕСА_1, який згідно з технічним паспортом від 22.12.2006 р. складається з житлового будинку літ «А-2», загальною площею 530,0 кв.м.;підвалу літ «Ап»; тераси літ «а»; лоджії літ «а»; балкону літ «а2 «; балкону літ «а» та огорожі № 4-8.
У судовому засіданні позивач підтримав у повному обсязі позовні вимоги та проси визнати право власності на новостворений житловий будинок № АДРЕСА_1.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав суду заяву с проханням слухати справу у відсутності представника відповідача, проти задоволення позовних вимог не заперечували та просили винести рішення на розсуд суду.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи при цьому з наступні:
Як встановлено у судовому засіданні житловий будинок АДРЕСА_1 належить позивачу на підставі договору купівлі-продажу від 15.08.2005 року, посвідченого приватним нотаріусом ХМНО ОСОБА_2, р. № НОМЕР_1 і зареєстрований в КП МБТІ 15.08.2005 року за р.№ НОМЕР_2.
Як вбачається з технічного паспорта виготовленого Харківським КП «БТІ» від 22.12.2006 р. житловий будинок № АДРЕСА_1, складається з житлового будинку літ «А-2», загальною площею 530,0 кв.м.; підвалу літ «Ап»; тераси літ «а»; лоджії літ «а»; балкону літ «а2»; балкону літ «а» та огорожі № 4-8
Згідно технічного висновку ТОВ «Харківреконструкція» всі основні несучі конструкції житлового будинку з вбудованим прибудованим гаражем знаходяться в задовільному
2
технічному стані, на момент обстеження наявних деформацій не мають та пригідні для подальшої експлуатації. Архітектурні - планові рішення житлового будинку відповідають діючим нормам і правилам. Для подальшої експлуатації жилого будинку № АДРЕСА_1 необхідно отримати тех. Умови та узгодження у встановленому порядку.
Згідно заяви НОМЕР_3, відділення державного пожежного нагляду Фрунзенського районного відділу не заперечує проти збереження самовільно побудованого житлового будинку (літ «А-2» згідно технічного паспорту ХМБТІ) та підвалу (літ. «Ап» згідно технічного паспорту ХМБТІ) за адресою м. Харків, АДРЕСА_1 за умови дотримання вимог правил пожежної безпеки в Україні та виконання ст.. 10 Закону України «Про пожежну безпеку».
Згідно висновку НОМЕР_4, державної санітарно-епідеміологічної служби Фрунзенської районної санітарно-епідеміологічної служби житловий будинок № АДРЕСА_1 відповідає вимогам діючого санітарного законодавства України і може бути погоджений (затверджений).
Відповідно ст.. 375 ЦК України власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудови, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці інших особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно.
Згідно ст.. 331 ч. 2 ЦК України встановлено, що Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред*явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Як вбачається з письмової заяви ОСОБА_3. мешканця сусіднього будинку АДРЕСА_2, зведені споруди розташовані за адресою м. Харків, АДРЕСА_1 не порушують його прав та не суперечать його спільним інтересам.
Згідно ст.. 376 ч. 5 ЦК України, на вимогу власника земельної ділянки, суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Таким чином, суд визнає право власності за позивачем на житловий будинок № АДРЕСА_1, який складається з житлового будинку літ «А-2», загальною площею 530,0 кв.м.;підвалу літ «Ап»; тераси літ «а»; лоджії літ «а»; балкону літ «а2»; балкону літ «а» та огорожі № 4-8.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 331ч.2, 375, 376 ч. 5,392 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Визнати право власності за ОСОБА_1 на житловий будинок № АДРЕСА_1, який складається з житлового будинку літ «А-2», загальною площею 530,0 кв.м.;підвалу літ «Ап»; тераси літ «а»; лоджії літ «а»; балкону літ «а2»; балкону літ «а» та огорожі № 4-8.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області, через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення, шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом 20 днів з дня проголошення рішення в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
3
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. В разі подання заяви про апеляційне оскарження і не подання в подальшому в строк визначений ст. 294 ЦПК України апеляційної скарги, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.