Судове рішення #8432828

ПОСТАНОВА

                         Іменем України

26 березня 2010 року                         справа № 2а-440/10/2370

09 год. 50 хв.                                 м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді – Гараня С.М.,

при секретарі Лисенко С.С.,

за участю представника позивача державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області Левченка В.А. - за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області до малого приватного підприємства «Вегас» про стягнення  штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

    До суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у Чигиринському районі Черкаської області, в якому просить стягнути з малого приватного підприємства «Вегас» штрафні (фінансові) санкції в сумі 2040 грн.

    В обґрунтування заявлених вимог представник позивача послався на те, що проведеною органами державної податкової служби перевіркою відповідача встановлені порушення норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за результатами якої було складено акт та застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 2040 грн. Станом на 09 лютого 2010 року відповідачем штраф в розмірі 2040 грн. не сплачений, а тому державна податкова інспекція у Чигиринському районі Черкаської області звернулася до суду з позовом про її стягнення в судовому порядку.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явився, на адресу суду направив письмове заперечення, в якому позовні вимоги державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області не визнав, та просив залишити її позов без задоволення. На заперечення позовних вимог зазначив, що відповідач не отримував рішення про застосування штрафних санкцій, тому про його існування не знав, а про необхідність сплати штрафу не був повідомлений. Дану обставину відповідач пояснив тим, що на корінці наданої позивачем копії рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 09.12.2008 р. № 0004042302 в графі «отримання рішення» поставлений підпис особи, яка на думку представника відповідача не мала повноважень на його отримання.

Суд, заслухавши пояснення та доводи представника позивача, оцінивши наявні у справі докази, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Мале приватне підприємство «Вегас», зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності, ідентифікаційний код 30199999, та проводило діяльність з проведення азартних ігор на підставі ліцензії Міністерства фінансів України.

27 листопада 2008 року державною податковою адміністрацією у Ленінському районі    м. Запоріжжя була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу залу гральних автоматів, який знаходиться за адресою: місто Запоріжжя, вул. Бородинська, 7, та належить малому приватному підприємству «Вегас».

За результатами перевірки був складений акт за № 0427/08/28/23/30199999 від  27.11.2008 р., яким зафіксовані порушення, а саме: 6 гральних автоматів, які знаходилися у робочому стані, підключені до електромережі, не переведені у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій, не опломбовані, не зареєстровані в органах Державної податкової служби.

На підставі вказаного акту перевірки відповідач рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 09.12.2008 р. № 0004042302 застосував до позивача штраф у розмірі 2040 грн. відповідно до вимог пункту 2 статті 17 та статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №269/95-ВР від 06.07.1995 р. (далі - Закон № 265), за порушення вимог пунктів 1, 2, 3 статті 3 Закону №269/95-ВР.

Свої вимоги, викладені в позовній заяві та підтверджені в судовому засіданні, позивач обґрунтовує тим, що під час проведення перевірки встановлено, що при наданні послуг в сфері грального бізнесу гральні автомати не обладнано фіскальними блоками, що є порушенням Постанови Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» від 07.02.2001 р. №121, та пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Результати перевірки оформлені актом перевірки, на підставі якого відповідно до пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р.      № 509-Х11 (далі – Закон №509-Х11) та пункту 2 статті 17 Закону № 265 було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону № 265 суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надання послу) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до пункту 3 статті 3 Закону № 265 суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій. Згідно пункту 2 статті 17 вказаного Закону до суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.

Таким чином, відсутність на гральному автоматі фіскального пристрою є підставою для притягнення до відповідальності, передбаченої пунктом 2 статті 17 Закону № 265.

Стаття 11 Закону України від 04.12.1990 р. № 509-Х11 «Про державну податкову службу в Україні» передбачає право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та в порядку, встановлених законами України, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, застосовувати до платників податків фінансові(штрафні) санкції, стягувати з бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

З огляду на вимоги статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. № 509-ХІ1 передбачає право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та в порядку, встановлених законами України, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Частиною 7 статті 11-1 Закону № 509 передбачено, що перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», є позаплановими.

Проведеною працівниками податкових органів перевіркою гральних закладів малого приватного підприємства «Вегас» встановлено порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій», № 121 від 07.02.2001 р., пункту 6 додатку якого встановлені конкретні строки переведення суб’єктів підприємницької діяльності на розрахунки із застосуванням спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій, зокрема щодо використання гральних автоматів – з 31.12.2006 р.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування», № 199 від 18.02.2002 р. встановлено, що дія цих вимог поширюється на реєстратори розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг) та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), крім тих реєстраторів, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій автоматами з продажу товарів (послуг), іншими реєстраторами, які не передбачають друкування розрахункових і звітних документів, а також додаткові вимоги щодо реалізації фіскальних функцій спеціалізованими реєстраторами для конкретних сфер застосування (у разі необхідності) встановлюються Державною комісією з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом.

У відповідності з додатком 4 до протокольного рішення Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом, від 27.06.2002 р. № 13, дія цих вимог поширюється на гральні автомати  в частині виконання ними фіскальних функцій і обліку кількості жетонів або їх замінників - кредитів, які використовуються у грі на цьому автоматі. Лічильники повинні знаходитися в кожухах, що пломбуються у встановленому порядку засобами контролю, які унеможливлюють доступ до лічильників та їх відокремлення від автомата без пошкодження кожуха або засобу контролю. Конструкція лічильників повинна виключати можливість обнулення або зменшення їх показників. Лічильники повинні бути розміщені у місцях, доступних для зчитування їх показників.

Відповідно до вимог пункту 2 статті 17 Закону № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.

Таким чином сума штрафних (фінансових) санкцій склала 2040 грн. (6 х 340 = 2040 грн.).

Щодо заперечення відповідача проти позову в частині неотримання рішення податкового органу про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 09.12.2008 р. № 0004042302, суд зазначає наступне.

    Відповідно даних на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0004042302 від 09.12.2008 р. в графі «рішення отримав» поставлений підпис та дата «23.12.2008 р».

    Представником позивача суду була надана копія довіреності малого приватного підприємства «Вегас» від 07.12.2007 р. якою відповідач уповноважує ОСОБА_2 на розгляд матеріалів перевірок, дачі пояснень, отримання копій матеріалів перевірок та податкових рішень.

Відповідно до вимог частини 3 статті 244 Цивільного Кодексу України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.

Відповідно до частини 1 статті 238 Цивільного Кодексу України представник може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє.

Таким чином суд приходить до висновку про отримання рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0004042302 від 09.12.2008 р. уповноваженою особою відповідача. На проведення вказаної дії його представник мав повноваження відповідно до довіреності від 07.12.2007 р.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

    На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд

ПОСТАНОВИВ:

    Позовні вимоги державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області до малого приватного підприємства «Вегас» до про стягнення  штрафних (фінансових) санкцій – задовольнити повністю.

    Стягнути з малого приватного підприємства «Вегас», ідентифікаційний код 30199999, на користь державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області штрафні (фінансові) санкції у сумі 2040 (дві тисячі сорок) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі, а у випадку відсутності особи, яка бере участь у справі з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                             С.М. Гарань

Повний текст постанови виготовлений 29 березня 2010 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація