Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #84340024

                                                                       

                                                                       Справа № 473/4825/19


РІШЕННЯ

іменем України


"24" січня 2020 р. м. Вознесенськ

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:

головуючого судді - Висоцької Г.А.

при секретарі - Радєвій Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду м. Вознесенська без застосування звукозаписувальної техніки цивільну справу № 473/4825/19  за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


В С Т А Н О В И В:


В листопаді 2019 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом про розірвання шлюбу з відповідачем ОСОБА_2 в якому вказує, що шлюб був зареєстрований між ними 17.05.1985 року, від даного шлюбу неповнолітніх дітей немає.

Свої  вимоги  обґрунтовує тим, що вони з відповідачем прожили тривалий час, але виявилось, що вони різні люди зі своєрідними характерами, через що постійно виникали сварки та непорозуміння. На підставі цього між ними відсутні нормальні відносини, тому з 2000 року припинили спільне проживання, стали проживати окремо. Відповідач відмовляється йти до органів ДРАЦС, тому змушена звертатися до суду за захистом своїх прав.

Спільне господарство не ведуть, посилаючись на вищевикладене просила розірвати шлюб.

Ухвалою суду від 02.12.2019 року провадження по справі відкрито та призначено до підготовчого судового розгляду на 27.12.2019 року.

Ухвалою суду від 27.12.2019 року підготовче провадження по справі закрито, справа призначена до розгляду справи по суті на 24.01.2020 року.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, надіслала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити. Після розірвання шлюбу просила залишити їй прізвище « ОСОБА_3 ».

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання повторно не з`явився, відзиву на позов не надав про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, відповідно до положень ч. 7 ст. 128 ЦПК України про що свідчить поштове повідомлення та витяг с сайту Укрпошти, причини неявки суду не відомі, відзив на позов суду не подано, тому суд вважає за можливе слухати справу за її відсутності.

Фіксування судового засідання технічними засобами відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у зв`язку із відсутністю учасників процесу не здійснюється.

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про одруження від 17.05.1985 року серія № НОМЕР_1 , актовий запис № 177 ( а.с.4).

Внаслідок відсутності взаєморозуміння між сторонами сім`я розпалась.

Позивач стверджує, що родини фактично не існує тривалий час, оскільки шлюбні відносини між ними припинені.

Відповідно до п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України №11від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу,визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» проголошена Конституцією України охорона сім`ї державою полягає, зокрема, в тому,що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей.

Відповідно до ст.1 Сімейного Кодексу України побудова сімейних відносин відбувається на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємоповаги та підтримки.

Відповідно до ст. 24 Сімейного Кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування до шлюбу жінки та чоловіка не допускається.

Відповідно до ч. 3, 4ст. 56 Сімейного Кодексу України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до збереження шлюбних відносин, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність і може мати наслідки, встановлені законом.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 110 Сімейного Кодекс України, позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним з подружжя.

Відповідно до ст. 112 Сімейного Кодексу України суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що має істотне значення.

Враховуючи, що сторони мають різні інтереси та погляди на життя, шлюбно-сімейні стосунки між сторонами припинені, позивач допускає насилля в сім`ї, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Згідно ч. 2 ст. 114 Сімейного Кодексу України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

З урахуванням викладеного та керуючись ст.ст. 4-5, 11-13, 76-83, 141, 258, 264-265 ЦПК України, суд,-


В И Р І Ш И В :


позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

 Розірвати шлюб, укладений між  ОСОБА_2 та ОСОБА_4 , зареєстрований 17.05.1985 року Вознесенським міськвідділом РАЦСу Миколаївської області, актовий запис № 177.

Після розірвання шлюбу позивачу залишити прізвище « ОСОБА_3 ».

Рішення може бути оскаржене до Миколаївського апеляційного суду через Вознесенський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його складення.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .

  Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ,, РНОКПП НОМЕР_3 .

   


Суддя Висоцька Г.А.















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація