ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2
____________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про відмову в прийнятті апеляційної скарги
25.03.2010року Справа № 17/6
Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Іноземцевої Л.В.
суддів Бородіної Л.І.
Якушенко Р.Є.
розглянувши
апеляційну скаргу ОСОБА_2, м. Сєвєродонецьк Луганської області
на ухвалу
господарського суду Луганської області
від 15.12.2009
по справі №17/6 (суддя –Фонова О.С.)
за позовом Відкритого акціонерного товариства
"Райффайзен Банк Аваль" в особі Луганської обласної дирекції, м. Луганськ
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Сєвєродонецьке підприємство "Хімпоставка",
м. Сєвєродонецьк Луганської області
про стягнення 4531409 грн. 51 коп.
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою господарського суду Луганської області від 15.12.2009 поновлено провадження у справі №17/6 за позовом Відкритого акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" в особі Луганської обласної дирекції до Товариства з обмеженою відповідальністю Сєвєродонецьке підприємство "Хімпоставка" про стягнення 4531409 грн. 51 коп.; розгляд справи призначено на 28.12.2009 о 10год. 20 хв.; при цьому залишено без задоволення заяву ОСОБА_2 про залучення її до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Заявник апеляційною скарги у справі, громадянка ОСОБА_2 не погодилась із вищезазначеною ухвалою та подала апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу господарського суду від 15.12.2009 скасувати та залучити її в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Частина 1 статті 106 Господарського процесуального кодексу України містить імперативне правило про те, що ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до статті 27 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або ініціативи господарського суду.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити або допустити до участі у справі.
Питання про допущення або залучення третіх осіб до участі у справі вирішується господарським судом, який виносить з цього приводу ухвалу.
Якщо суд відхиляє заяву про вступ чи залучення третьої особи, ухвала про відхилення заяви не виноситься, мотиви відхилення суд зазначає в рішенні за результатами розгляду справи або в ухвалі, якщо розгляд справи закінчується без винесення рішення.
Господарським процесуальним кодексом України не передбачено можливості оскарження ухвали, винесеної на підставі статті 27 цього кодексу.
Резолютивна частина ухвали від 15.12.2009, що оскаржується, містить відомості тільки про поновлення провадження по справі та призначення розгляду справи на 28.12.2009; перелік дій, які повинні вчинити сторони для повного з'ясування всіх обставин у справі.
Статтею 79 Господарського процесуального кодексу України не передбачено можливості оскарження ухвали про поновлення провадження у справі.
Відповідно до пункту 5 Роз'яснення президії Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу XII Господарського процесуального кодексу України" від 28.03.2002 №04-5/366, подання апеляційної скарги на ухвалу місцевого господарського суду, яка не підлягає оскарженню, виключає перегляд судових актів місцевого господарського суду в апеляційному порядку. У таких випадках апеляційний господарський суд повинен відмовити у прийнятті апеляційної скарги і винести з цього приводу відповідну ухвалу.
Також заявником апеляційної скарги –ОСОБА_2 у тексті апеляційної скарги заявлено клопотання про відновлення строку подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Луганської області від 15.12.2009 у справі №17/6.
Відповідно до статті 93 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня прийняття рішення місцевим господарським судом, а у разі якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 зазначеного Кодексу.
Відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги можливе протягом трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом.
Судова колегія враховує Роз'яснення президії Вищого господарського суду України від 28.03.2002 №04-5/366 "Про деякі питання практики застосування розділу XII Господарського процесуального кодексу України", відповідно до пункту 5 якого подання апеляційної скарги після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 93 Господарського процесуального кодексу України, виключає перегляд судових актів місцевого господарського суду в апеляційному порядку. У таких випадках апеляційний господарський суд повинен відмовити у прийнятті апеляційної скарги і винести з цього приводу відповідну ухвалу.
Трьохмісячний строк подання апеляційної скарги сплинув 15.03.2010.
При цьому судова колегія звертає увагу заявника апеляційної скарги на те, що трьохмісячний строк, встановлений статтею 93 Господарського процесуального кодексу України, є пресічним і прийняття апеляційної скарги, як і розгляд клопотання про поновлення строку для оскарження судового акту, після його спливу неможливі.
За таких обставин відсутні підстави для прийняття до розгляду апеляційної скарги громадянки ОСОБА_2, м. Сєвєродонецьк Луганської області, на ухвалу господарського суду Луганської області від 15.12.2009 у справі № 17/6.
Судова колегія зазначає, що обставини, викладені в даній апеляційній скарзі, можуть бути підставою для оскарження судового рішення, винесеного за результатами розгляду справи по суті.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 86, 91, 93, 106 Господарського процесуального кодексу України, Луганський апеляційний господарський суд
У Х В А Л И В:
1. У прийнятті апеляційної скарги б/н та б/д ОСОБА_2 на ухвалу господарського суду Луганської області від 15.12.2009 у справі № 17/6 відмовити.
Додаток: ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) –апеляційна скарга б/н та б/д на 2-х аркушах з додатком, всього на 5 аркушах.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуючий суддя Л.В.Іноземцева
Суддя Л.І.Бородіна
Суддя Р.Є.Якушенко
- Номер:
- Опис: стягнення 3 101,00 грн.
- Тип справи: Касацiйна скарга (подання)
- Номер справи: 17/6
- Суд: Касаційний господарський суд
- Суддя: Іноземцева Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.06.2015
- Дата етапу: 26.06.2015
- Номер:
- Опис: стягнення 3 101,00 грн.
- Тип справи: За заявою сторони (друга iнстанцiя)
- Номер справи: 17/6
- Суд: Київський апеляційний господарський суд
- Суддя: Іноземцева Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.07.2015
- Дата етапу: 13.07.2015
- Номер:
- Опис: про відшкодування 18707,83 грн. збитків
- Тип справи: Позовна заява, подана прокурором
- Номер справи: 17/6
- Суд: Господарський суд Чернігівської області
- Суддя: Іноземцева Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.01.2012
- Дата етапу: 06.03.2012
- Номер:
- Опис: про заміну сторони у виконавчому провадженні
- Тип справи: Про заміну сторони виконавчого провадження (ст.334 ГПК)
- Номер справи: 17/6
- Суд: Господарський суд Чернігівської області
- Суддя: Іноземцева Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.06.2025
- Дата етапу: 13.06.2025
- Номер:
- Опис: про заміну сторони у виконавчому провадженні
- Тип справи: Про заміну сторони виконавчого провадження (ст.334 ГПК)
- Номер справи: 17/6
- Суд: Господарський суд Чернігівської області
- Суддя: Іноземцева Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.06.2025
- Дата етапу: 20.06.2025