Судове рішення #8438314

                                                                                                          .

                                                                                                          Справа № 2-  4659 / 2009 р.

                                                                                                                 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

23  грудня  2009року.

                    Фрунзенський районний суд м. Харкова в складі:

                             Головуючого -  судді Алфьорової  Т.М. за участю секретаря судових засідань  Cавченко В.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за  позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3  про вселення до житлової квартири.  

ВСТАНОВИВ

              Позивач ОСОБА_2  звернувся до суду з позовною заявою до відповідача про вселення до житлової квартири та стягнення штрафу, посилаючись  на те,  20 жовтня 2009 року між ним та  відповідачкою ОСОБА_3 був укладеній  договір оренди житла, а саме: квартири АДРЕСА_1. Ця квартира належить  ОСОБА_3 на підставі договору купівлі продажу  від 26.05.2009 року. Строк  найму складає шість  місяців. Об’єкт оренди був переданий  йому  до укладення договору. 25 жовтня 2009 року відповідач унеможливила для нього  користування  об’єктом  оренди без жодних пояснень або причин щодо таких дій. За його відсутністю здійснила заміну  замків на вхідних дверях. Вважає, що такими діями ОСОБА_3 було порушено його право щодо користування  житловою квартирою. Договором передбачені наслідки порушення договору, а саме: штрафні санкції – штраф в розмірі 5000 грн.

         Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному  обсязі і дав пояснення про обставини  вказано вище, але уточнив свої позовні вимоги і не наполягає на стягнення штрафних санкцій.

         Представник відповідача в судовому засіданні позовні  вимоги визнав і пояснив, що було дійсно з боку відповідача порушення прав позивача відповідно до умов договору оренди. На теперішній час – це відповідач визнає і тому не заперечує проти позову.

         Вислухавши  сторони  та перевіривши  матеріали, суд вважає необхідним  задовольнити  позовні вимоги  з наступних підстав.

          В судовому засіданні встановлено, що сторони ОСОБА_2 та  ОСОБА_3 уклали  між собою договір оренди( найму) житлової квартири АДРЕСА_1.

         Згідно зі ст. 810 ЦК України – за договором найму ( оренди) житла одна сторона – власник житла( наймодавець) передає або зобов’язується  передати другій стороні ( наймачеві) житло для проживання у ньому на певній строк за плату.

          ОСОБА_3 є власником вказаного житла на підставі договору купівлі продажу від 26.05.2009 року.

          Сторони відповідно до ст.  811 ЦК України уклали договір в письмовій формі.

          Відповідно до ст.. 812 ЦК України – предметом договору найма житла можуть бути  помешкання, зокрема квартира або її частини, житловий будинок або його частина.

          Згідно до п.5.2  договору оренди житлової квартири від 20 жовтня 2009 року, - позивачу було надано право володіння та користування об’єктом найму, а сам:  житлової квартирою АДРЕСА_1 з моменту укладення договору. Сторони  домовилися про оплату оренди   квартири та встановили  строк оренди -  шість місяців.

            Відповідач порушила умови договору, а саме: здійснила заміну  замків на вхідних дверях і тим самим  було порушено  право позивача  щодо користування  житловою квартирою. Цей факт представник  відповідача в судовому засіданні визнав.

            Відповідно до ч.1 ст. 61 ЦПК України – обставини, визнані сторонами та іншими особами, які  беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.  

         При таких обставинах, суд вважає що доводи позивача  обґрунтовані і підлягають задоволенню повному обсязі.

          Додаткові  витрати суд не стягує, так як на їх стягнення позивач не наполягає.

                   На підставі викладеного та керуючись ст.ст.   10, 11, 60,  212, 213,  215,

                                  ст. ст. 810 -813 ЦК України ,суд

                                                             В И Р І Ш И В:

            Задовольнити позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3  про вселення до житлової квартири.  

            Вселити  ОСОБА_2 у житлову квартиру АДРЕСА_1.

            Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області  через Фрунзенський районний суд м .Харкова. Заява про апеляційне  оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

           Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

           Рішення  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана – після закінчення строку на подачу апеляційної скарги,  у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

       

Головуючий –

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація