Судове рішення #8439153

                                                                                                             

                                                                                                              Справа № 2-5759/09 р.                                                  

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня  2009 року.

             Фрунзенський районний суд м. Харкова  в складі:

                            головуючого - судді Алфьорової Т.М.

                            за участю секретаря судових засідань Савченко В.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за  позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3  про визнання права  власності в порядку спадкування за законом та за зустрічним позовом ОСОБА_3  до ОСОБА_2 про визнання права  власності в порядку спадкування за законом.

ВСТАНОВИВ :

            Позивач ОСОБА_2  звернулася  до  суду з позовом  про  визнання  права власності  в порядку спадкування за законом, посилаючись на те, що її мати ОСОБА_4 загинула ІНФОРМАЦІЯ_1.  Після її смерті залишилася  спадщина, а саме :  Ѕ частина жилого будинку, який  розташованій  за адресою АДРЕСА_1, який належав матері  на підставі  рішень Фрунзенського райсуду м. Харкова від 19.11.1980 року та від 28.01.1988 року. Вона на день смерті матері фактично прийняла спадщину, так як проживала в будинку, але спадщину не  оформила своєчасно, так як була заарештована за підозрою у вбивстві, що позбавляла її права на спадщину після смерті матері відповідно до ст. 1224 ЦК України. 25.08.2009 року кримінальна справа згідно постанови слідчого була закрита за відсутністю в її діях складу злочину. У зв’язку з вказаними обставинами, вона вимушена звертатися  до суду з цим позовом і просить визнати за нею право на ј частину спірного будинку у порядку спадкування за законом після смерті матері.

           Позивач та відповідач в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі і дали пояснення про обставини викладених вище.

            Відповідачка ОСОБА_3 проти  позовних  вимог не заперечує і пред’явила зустрічний позов про визнання за нею право власності у порядку спадкування за законом після смерті матері на ј частину спірного будинку, так як  вона спадщину прийняла,  звернувшись до нотаріальної контри з заявою про прийняття спадщини.

           Вислухавши позивача та його представника  та  перевіривши  матеріали  справи,  суд вважає  за необхідне позови задовольнити з наступних підстав.

           Як  встановлено в судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_1 загибла ОСОБА_4.  На день її смерті залишилась спадщина, а саме:  Ѕ частина жилого будинку, який  розташованій  за адресою АДРЕСА_1, і який належав спадкодавцю  на підставі  рішень Фрунзенського райсуду м. Харкова від 19.11.1980 року і від 28.01.1988 року. Те, що ОСОБА_4 була власником цій частини будинку свідчить і витяг  про реєстрацію право власності на нерухоме майно.

            Згідно зі ст. 1261 ЦК України – у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя  спадкодавця  та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.

          У даному випадку, спадкоємцями за законом  першої черги є  діти спадкодавця, а саме: позивач по справі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 Факт родинних відносин підтверджений  свідоцтвами  про народження.

           Відповідно до ст. 1268 ЦК України - спадкоємець, який постійно проживав  разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину,якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

            Відповідно до ст. 1269 ЦК України – спадкодавець, який бажає прийняти  спадщину, але на час відкриття  спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має право подати до нотаріальної контори заяву про прийняття  спадщини. Заява про прийняття  спадщини подається  спадкодавцем особисто .

          Як встановлено в судовому засіданні, позивач ОСОБА_2 спадщину прийняла фактично, а саме на момент смерті матері проживала в спадкоємному будинку про це свідчить  будинкова книга, але свідоцтво про прийняття спадщину не було отримано, так як   позивача через три місяця  після смерті матері  заарештували за підозрою у вбивстві, що позбавляло її право на спадщину після смерті матері відповідно до ст. 1224 ЦК України. 25.08.2009 року кримінальна справа згідно постанови слідчого була закрита за відсутністю в її діях складу злочину.  Таким чином, позивач ОСОБА_5 має право на частину  спадщині після смерті матері.  

            Із наданої відповіді 12-ої Харківської нотаріальної контори, заяву про прийняття спадщини була подана ОСОБА_6  26.12.2006 року і було заведена спадкова справа за № 1253/06.

              Позивач ОСОБА_2 не оскаржує право сестри ОСОБА_3  на частину спадщини, яка залишилася після смерті матері і  тому суд за таких обставинах,  вважає необхідним задовольнити зустрічний позов і визнати за ОСОБА_3 право власності на ј частину спірного будинку.

            Суд, вважає достатніми представлені докази, що підтверджують законність і правочинність вимог сторін про визнання за ними право власності в порядку спадкування за законом.

            Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61,  212, 213,  215 ,218  ЦПК України,

                                   ст. ст. 1228, 1261, 1267- 1269   ЦК України суд –

                                              В И Р І Ш И В:

              Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3  про визнання права  власності в порядку спадкування за законом та зустрічний позов  ОСОБА_3  до ОСОБА_2 про визнання  права  власності в порядку спадкування за законом -  задовольнити.

            Визнати  за   ОСОБА_2 право власності на  ј частину   будинку за адресою АДРЕСА_1 у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4

            Визнати  за ОСОБА_3 право власності на  ј частину   будинку за адресою АДРЕСА_1 у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4

            Рішення суду  може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області  через Фрунзенський районний суд м. Харкова.  Заява про апеляційне  оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

            Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

            Рішення  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана – після закінчення строку на подачу апеляційної скарги,  у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

    Головуючий – суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація