Справа № 2-а-25/2010 р.
ПОСТАНОВА
іменем України
30 березня 2010 року Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого Короїд Ю.М.,
при секретареві Бардаченко Т.М.,
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Козелець Чернігівської області адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ВДАІ УМВС України в Чернігівській області, старшого інспектора взводу супроводження ВДАІ Мойсієнко Віктора Михайловича про визнання дій інспектора ДАІ протиправними, -
ВСТАНОВИВ:
із адміністративним позовом про визнання дій інспектора ДАІ, що полягали у здійсненні адміністративного провадження та винесенні постанови про адміністративне правопорушення, протиправними до суду звернувся ОСОБА_1 до ВДАІ УМВС України в Чернігівській області, старшого інспектора взводу супроводження ВДАІ Мойсієнко Віктора Михайловича.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та пояснив, що він 29 квітня 2009 року керуючі власним автомобілем рухався в напрямку м.Києва, і в с. Красне був зупинений працівниками ДАІ. Інспектором ДАІ було складено відносно нього протокол про адміністративне правопорушення та винесена постанова за ч.1 ст.122 КУпАП і накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 340 грн. До адміністративної відповідальності його притягнуто з те, що він перевищив швидкість руху. Вважає, що дії інспектора є протиправними, оскільки він правила дорожнього руху не порушував, показання радару не відповідали дійсності, інших доказів надано не було.
Представники відповідача в судове засідання не з”явились, хоча були належним чином повідомлені про час та місце слухання справи. При цьому відповідач Мойсієнко В.М. надав письмові заперечення проти позову, в яких зазначив, що позивач, керуючи власним автомобілем порушив правила дорожнього руху, в результаті чого відносно нього винесена постанова про адміністративне правопорушення. Просить суд застосувати строки позовної давності.
В судовому засіданні встановлені такі факти та адміністративно-правові відносини.
26 квітня 2009 року інспектором ДПС взводу супроводження Мойсієнком Віктором Михайловичем винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, в якій зазначено, що останній керував автомобілем в населеному пункті і перевищив швидкість на 39 км/годину. Вказаною постановою ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ст..122 ч.1 КУпАП до штрафу в сумі 340 грн.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає що позовні вимоги ОСОБА_1 до ВДАІ УМВС України в Чернігівській області, старшого інспектора взводу супроводження ВДАІ Мойсієнко Віктора Михайловича про визнання дій інспектора ДАІ протиправними не підлягають задоволенню.
Згідно ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає справи не інакше як за позовною заявою і не може виходити за межі позовних вимог.
Позивач просить визнати дії інспектора ДАІ, аргументуючи свої вимоги тим, що позивач швидкість руху не перевищував, а працівником ДАІ не надано будь-яких доказів порушення правил дорожнього руху.
Відповідно до ст.. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв’язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 14-1 КУпАП передбачено, що до адміністративної відповідальності за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації спеціальними технічними засобами притягаються власники транспортних засобів.
Згідно ст.254 Кодексу України про адміністративні правопорушення про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Відповідно до ст..222 КУпАП за адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.122 КУпАП розглядати справи та накладати адміністративне стягнення маю право працівники ДАІ, які мають спеціальні звання.
Згідно ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що позивач притягнутий до адміністративної відповідальності у зв”язку з порушенням ним ст..122 ч.1 КУпАП. Будь-яких доказів, які б свідчили про протиправність дій відповідача позивачем не надано.
Крім того, відповідач наполягає на застосуванні строків звернення до адміністративного суду, які встановлені ст. 99 КАС України.
Відповідно до ст..289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. З позовної заяви вбачається, що фактично позивачем оскаржується постанова по справі про адміністративне правопорушення і на час подання адміністративного позову минув строк оскарження постанови.
Згідно до ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Враховуючи викладене, керуючись, ст.. 7, 254, 258,289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 11, 24, 99, 100, 158, 159, 160, 162, 163, 167, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ВДАІ УМВС України в Чернігівській області, старшого інспектора взводу супроводження ВДАІ Мойсієнко Віктора Михайловича про визнання дій інспектора ДАІ протиправними відмовити.
Заява про апеляційне оскарження цієї постанови може бути подана протягом десяти днів із дня її проголошення, а в разі складання постанови в повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, визначений для подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Суддя Козелецького райсуду Ю.М.Короїд