Жовтневий районний суд міста Харкова
справа №2-1920/10
РІШЕННЯ
( заочне)
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2010 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Кицюка В.П.,
при секретарі - Матерновській Г.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
В лютому 2010 року ОСОБА_1 пред’явив позов до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. В обґрунтування позову зазначив, що 21 грудня 1985 року між ним та ОСОБА_2 у відділі запису актів громадського стану Дзержинської районної у м. Харкові ради було зареєстровано шлюб, про що зроблено актовий запис № 1583. Однак, спільне життя не склалося через різноманітність поглядів на сімейне життя, відповідач веде легковажний спосіб життя, фактично має іншого чоловіка.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримав, просив його задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_2 , будучи належним чином повідомленою про час і місце судового засідання , про що свідчить зворотне повідомлення про вручення судової повістки, в судове засідання не з’явилася , про причини своєї неявки суд не повідомила, що є її обов’язком відповідно до ст. 77 ЦПК України, клопотань про відкладення розгляду справи від неї не надходило. Зі згоди позивача суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів відповідно до положень ст. ст. 169,224 ЦПК України.
Суд заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, встановивши відповідні обставини і визначивши відповідно до них правовідносини, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи лише в межах заявлених сторонами вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях ( ст.. 60 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 179 ЦПК України предметом доказування під час судового розгляду є факти, які обґрунтовують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для вирішення справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, доказуванню не підлягають
( ч. 1 ст. 61 ЦПК України).
Відповідно до свідоцтва про одруження серії НОМЕР_1 21 грудня 1985 року у відділі запису актів громадського стану Дзержинської районної у м. Харкові ради було зареєстровано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про що зроблено актовий запис № 1583. Після одруження ОСОБА_2 присвоєно прізвище ОСОБА_2
Від шлюбу сторони мають двох дітей.
З доводів ОСОБА_1 , викладених у позовній заяві , та його пояснень в судовому засіданні слідує, що спільне життя у сторін не склалося через непорозуміння та відмінність поглядів на сімейне життя, дружина фактично має іншого чоловіка, вони проживають окремо.
Згідно зі ст. 112 СК України суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи те, що сторони тривалий час не підтримують шлюбних стосунків, не мають намір відновлювати сім’ю, суд приходить до висновку, що примирення між сторонами і збереження їх сім’ї виключається і шлюб між ними має бути розірваний.
Витрати, пов’язані з оплатою отримання свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС суд покладає на позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 60, 61, 174, 212, 213, 215, 259 ЦПК України, ст.ст. 110-112 Сімейного Кодексу України, постановою Пленуму Верховного Суду України №11 від 21 грудня 2007 року « Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 21 грудня 1985 року у відділі запису актів громадського стану Дзержинської районної у м. Харкові ради ( актовий запис 1583).
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 - 20 грн, ОСОБА_2 від сплати судових витрат - звільнити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі протягом 10 днів після проголошення рішення через Жовтневий районний суд м. Харкова заяви про апеляційне оскарження рішення суду та шляхом подачі протягом 20 днів після подачі вказаної заяви апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя -
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1920/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Кицюк Віктор Петрович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.01.2016
- Дата етапу: 11.01.2016