Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11
У Х В А Л А
19.01.2010 р. № 2а - 224/10/1470
за позовомОСОБА_1,
АДРЕСА_1, 01001
доМиколаївського слідчого ізолятора Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Миколаївській області,
вул. Лагерне поле, 5,Миколаїв,54030
провизнання протиправними дій, бездіяльності, про зобов’язання припинити незаконні дії та утримуватись від їх вчинення в подальшому, про зобов’язання вчинити певні дії,- ,
ВСТАНОВИВ:
27.06.2006 ОСОБА_1, який на той час утримувався під вартою в Миколаївському СІЗО, звернувся до Центрального районного суду м. Миколаєва з позовом до Миколаївського слідчого ізолятора (СІЗО) Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань (УДДУ ПВП) в Миколаївській області. Позивачем були пред’явлені вимоги:
визнати незаконними дії адміністрації Миколаївського СІЗО щодо вилучення у позивача телевізора, тримання позивача в камерах, площі яких не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, тримання позивача в камерах з хворими на туберкульоз та інфекційні захворювання, відключення електричного струму та зниженні яскравості освітлення камер з 22-00 год. до 06-00 год.;
визнати незаконною бездіяльність адміністрації Миколаївського СІЗО щодо незабезпечення позивача в дні судових засідань сухим пайком (на день судового засідання) та триразовим харчуванням з доставкою обіду в суд (при тривалості процесу понад 3 дні підряд), незабезпечення позивача обов’язковими та необхідних основними лікувально-оздоровчими заходами та лікуванням, непроведення медичного обстеження та медико-соціальної експертизи для продовження терміну дії групи інвалідності;
зобов’язати адміністрацію Миколаївського СІЗО припинити незаконні дії та утримуватись від їх вчинення в подальшому;
зобов’язати адміністрацію Миколаївського СІЗО забезпечувати ОСОБА_1 належним харчування в дні судових засідань, забезпечувати ОСОБА_1 належним лікуванням та необхідними лікувально-оздоровчими заходами;
зобов’язати адміністрацію Миколаївського СІЗО забезпечити проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_1
Постановою Центрального районного суду м. Миколаєва від 16.10.2006, яка була залишена без змін ухвалою апеляційного суду Миколаївської області від 30.01.2007, у задоволенні позову ОСОБА_1 було відмовлено.
11.04.2008 ОСОБА_1 звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просив поновити строк касаційного оскарження; скасувати постанову Центрального районного суду м. Миколаєва від 16.10.2006 та ухвалу апеляційного суду Миколаївської області від 30.01.2007; ухвалити нове рішення про задоволення позову; визнати протиправною бездіяльність суб’єкта владних повноважень –адміністрації СІЗО м. Миколаєва, якою були порушені соціальні права позивача на отримання пенсії протягом трьох років знаходження під вартою в Миколаївському СІЗО.
Ухвалою від 09.12.2009 Вищий адміністративний суд України касаційну скаргу ОСОБА_1 задовольнив частково: постанову Центрального районного суду м. Миколаєва від 16.10.2006 та ухвалу апеляційного суду Миколаївської області від 30.01.2007 скасував, направив справ в суд першої інстанції на новий розгляд.
Супровідним листом від 23.12.2009 № К-4840/08 Вищий адміністративний суд України направив справу № 2а-5-1177/2006 в Миколаївський окружний адміністративний суд.
Враховуючи викладене, керуючись статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України,-
У Х В А Л И В:
1. Прийняти справу за позовом ОСОБА_1 до Миколаївського СІЗО Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Миколаївській області про визнання протиправними дій, бездіяльності, про зобов’язання припинити незаконні дії та утримуватись від їх вчинення в подальшому, про зобов’язання вчинити певні дії.
2. Судове засідання призначити на 10 лютого 2010 р. о 10:00 год.
3. Зобов’язати позивача не пізніше, ніж за 3 дні до судового засідання, надати письмові пояснення щодо його позиції за кожною з позовних вимог; надати інформацію (підтверджену документально) про його місце проживання (перебування, знаходження).
4. Зобов’язати відповідача, не пізніше, ніж за 3 дні до судового засідання, надати суду довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України із зазначенням керівника та його місцезнаходженням.
5. Запропонувати відповідачу надати, не пізніше, ніж за 3 дні до судового засідання, письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є.
6. Представникам сторін в судове засідання надати для огляду оригінали довіреностей (або інших документів, що підтверджують їх повноваження), копії довіреностей надати для залучення до матеріалів справи.
7. Явку сторін визнати обов’язковою.
8. Ухвалу направити сторонам
9. Ухвала оскарженню не підлягає..
Суддя Птичкіна В. В.