Судове рішення #8452692

                                                                                               Справа № 2а-7/2010

                                                                                               

У Х В А Л А

17 лютого 2010 року                 Шаргородський районний суд Вінницької області

                         В складі :

                         головуючого судді                                Дубчака А.Г.

                         при секретарі                                         Рошак К.В.

                         за участю позивача                               ОСОБА_1

                         пр-ка відповідача                                  Горобець Ю.С.

                         розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду  адміністративну справу позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі на неправомірну відмову у перерахунку пенсії,-

В С Т А Н О В И В :

 

                        16.12.2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом, вказуючи, що він являється ліквідатором аварії на ЧАЕС 1-ої категорії, інвалід 3-ої групи, захворювання якого пов’язано з роботами по ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС, звернувся в Шаргородське управління пенсійного фонду м. Шаргорода з проханням провести йому перерахунок його пенсії згідно законодавства України та рішення Конституційного Суду № 10 – рп від 22.05.2008 року по ст.. 67 п. 1 (підвищення прожиткового мінімуму згідно Держбюджету на 2008 рік), на що отримав письмову відмову, а тому змушений звернутися до суду. Так, як вважає те, що згідно ст.. 54 ч. 4 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796 – ХІІ від 28.02.91 року, «в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по ІІІ – групі інвалідності – 6 мінімальних пенсій за віком». Згідно ст.. 67 Закону 231 – V від 05.10.2006 року «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», - «у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст.. 54 Закону, також розмір додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю особам, віднесеним до категорій 1,2,3,4, розмір щомісячної компенсації сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму». Згідно ст.. 71 Закону № 796 – ХІІ від 28.02.1991 року (Чорнобильського), - «дія положень цього закону не морже призупинитися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону» (Закон доповнено ст.. 71 згідно Закону № 231 V від 05.10.2006 року». Відповідно з рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 12.05.2008 року по справі № 1-28/2008, - «Конституційний Суд України дійшов висновку, що законом про Держбюджет не можна вносити зміни до інших законів, зупиняти їх дію чи скасовувати їх, оскільки з об’єктивних причин це створює протиріччя у законодавстві, і як наслідок скасування та обмеження прав і свобод людини і громадянина». Однак відповідач в грубо порушив його права визначені нормами ст.ст. 3, 6, 8, 16,19, 22, 24, 50, 64 Конституції України і не правомірно послався на постанови Кабінету Міністрів України від 03.01.2002 року і 13.07.2004 року № 894, просить суд позов задоволити.

                         Дану позовну заяву слід залишити без розгляду відповідно до ч. 1 п. 5 ст. 155 КАС України, оскільки позивач в судовому засіданні подав письмову заяву про відкликання позовної заяви, а тому, -  

                         Керуючись ч. 1 п. 5 ст. 155 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

                         Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі на неправомірну відмову у перерахунку пенсії – залишити без розгляду.

                          Роз’яснити позивачу про те, що після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, він має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

                         Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подана протягом п’яти днів з дня її проголошення чи отримання її копії, а апеляційна скарга протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                              Головуючий:                                              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація