Судове рішення #8462927

Справа№ 2-226

2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М ‘ Я М    У К Р А Ї Н И

29 березня 2010р.

Ніжинський міськрайонний суд

Чернігівської області

в складі: головуючого-судді Триголової В.М.,

при секретарі Носилевській О.В.;

з участю адвоката ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ніжині  справу за  позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачки про визнання права власності на спадкове майно, пославшись на те, що він жив разом зі своєю матір’ю ОСОБА_4 і вітчимом ОСОБА_5, які вже померли, жив і продовжує жити в АДРЕСА_1. Мати померла ІНФОРМАЦІЯ_1 і після її смерті вони з вітчимом успадкували по Ѕ ч. належного їй будинку, в якому вони жили. Він спадщину на себе оформив, а вітчим лише прийняв її, але юридично не оформив. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер і вітчим. Його дочка  - відповідачка по справі від спадщини відмовляється. А він, так, як жив з вітчимом однією сім’єю більше 5 років, прийняв спадщину і хоче її отримати. Зробити це  в нотконторі він не може, а тому просить суд визнати за ним право власності на половину спадкового будинку.

В суді позивач позов підтримав і пояснив що будинок АДРЕСА_2 належав його матері ОСОБА_4 ОСОБА_5 перебувала в шлюбі з його вітчимом ОСОБА_5 Вони втрьох жили в будинку матері і він продовжує в ньому жити.

Його мати померла ІНФОРМАЦІЯ_1 Після смерті матері вони з вітчимом прийняли спадщину, але він оформив на себе Ѕ ч. будинку як спадщину, а вітчим – ні. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер і вітчим. У нього є дочка – відповідачка по справі, але вона не бажає приймати спадщину. Він як такий, що прожив з вітчимом однією сім’єю більше 5 років, є спадкоємцем. Так як частина будинку за вітчимом не зареєстрована, бо він тільки прийняв спадщину, він не може оформити свої права на частину будинку, належну вітчиму. Він просить суд визнати за ним право власності на Ѕ ч. будинку АДРЕСА_2.

    Представник позивача – адвокат ОСОБА_1 в суді позов підтримав і дав показання, аналогічні показанням позивача.

Відповідачка до суду не з’явилась, але надіслала заяву в якій  вказує, що позов визнає і справу просить розглядати у її відсутності.

Свідки ОСОБА_6 і ОСОБА_7 в суді підтвердили, що позивач жив однією сім’єю зі своїм вітчимом ОСОБА_5 в будинку АДРЕСА_2 близько 20 років.

Копією свідоцтва про шлюб підтверджується, що мати позивача ОСОБА_4 перебувала в шлюбі з ОСОБА_5 з 1981 р. Копіями свідоцтв про смерть підтверджується, що ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2, а ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 Довідкою комунального підприємства «Ніжинське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної Ради підтверджується, що Ѕ частина будинку АДРЕСА_2 зареєстрована на позивача, а інша Ѕ ч. цього будинку залишилась зареєстрованою за ОСОБА_4

В суді встановлено, що на час смерті ОСОБА_4 з нею в будинку проживав її чоловік ОСОБА_5, а позивач жив, в тому числі, з ОСОБА_5 однією сім’єю і до його смерті близько 20 років.

Таким чином, він має право на спадщину після смерті ОСОБА_5, який фактично прийняв спадщину після смерті своєї дружини ОСОБА_4, але юридично не оформив її.

Керуючись ст. 215 ЦПК України, ст. ст. 328, 1264, 1268 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

    Визнати за ОСОБА_2 право власності на Ѕ ч. будинку АДРЕСА_2, яка в даний час залишається зареєстрованою за померлою ОСОБА_4.

    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської обл. через Ніжинський міськрайонний суд.

    Заява про апеляційне оскарження рішення подається до суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

    Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.

    Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

    У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                     (підпис)

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація