Справа № 2-19/07р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
Смт. Стара Вижівка 5 лютого 2007 р.
Старовижівський районний суд Волинської області під головуванням:
судді Кузьмінця О.М.
за участю секретаря Бондар О.С
позивача ОСОБА_1
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Стара Вижівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок на підставі успадкування,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок, посилаючись на те, що з 3.02.2006 року в селі Сераховичі після смерті його матері ОСОБА_3 відкрилася спадщина на житловий будинок . Являючись спадкоємцем першої черги за законом він прийняв спадщину, оскільки проживав разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини. Його сестра ОСОБА_2 від спадщини відмовилася, що підтверджується її заявою, посвідченою нотаріусом.
Однак у зв'язку з відсутністю у спадкодавця правовстановлюючих документів на жилий будинок, нотаріальна контора відмовляє йому у видачі свідоцтва про право на спадщину, а тому просить визнати за ним право власності на це майно у судовому порядку.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримав з підстав зазначених в позовній заяві і пояснив, що інших спадкоємців, крім нього і відповідачки, яка відмовилася від спадщини, немає.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підставний і підлягає задоволенню.
Так згідно з ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Як встановлено в судовому засіданні з пояснень позивача, документів, що є в справі, 3.02. 2006року в селі Сереховичі після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на житловий будинок вартістю 9783 грн., яку прийняв за законом позивач, син спадкодавця, являючись спадкоємцем першої черги.
-2-
Факт прийняття позивачем спадщини на підставі ч.3 ст. 1268 ЦК України підтверджується також довідкою Сераховичівської сільської Ради, з якої вбачається, що на час відкриття спадщини ОСОБА_1 проживав разом з спадкодавцем.
Факт відмови відповідачки від прийняття спадщини за заповітом підтверджується її заявою посвідченою нотаріусом 7.05.2006року, а тому у відповідності до ст. 1223 ЦК України позивач отримав право на спадкування за законом.
Та обставина, що власником жилого будинку, на який відкрилася спадщина, дійсно являвся спадкодавець, крім пояснень позивача, підтверджується довідкою виданою Сераховичівською сільською Радою, з якої вбачається, що згідно погосподарських книг цей жилий будинок рахується за ОСОБА_3 і вона в ньому постійно проживала до настання смерті.
Таким чином суд прийшов до висновку, що за позивачем слід визнати право власності на жилий будинок, яке він набув шляхом прийняття спадщини за законом.
Керуючись ст.ст. 10,15,60, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 1223,1261,1268,328 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, жителем села Бушево Рокитнянського району Київської області право власності на житловий будинок, розміщений в селі Сераховичі, вулиця Радянська, НОМЕР_1 Старовижівського району Волинської області.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Старовижівський райсуд протягом 10 днів після його оголошення або протягом 20-ти днів з дня попередньої подачі заяви про його оскарження, яка подається до суду на протязі 10 днів після оголошення рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення вказаних строків для його оскарження.
СУДДЯ О.М.КУЗЬМШЕЦЬ