Судове рішення #8469134

№2-1160/10

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м        У к р а ї н и

з  а  о  ч н  е

         09 лютого 2010  року       Октябрський районний суд м.Полтави в складі:

     головуючого-судді-                     Хіль Л.М.

             при секретарі-                     Кравченко Ю.І.

             за участю представника позивача                        ОСОБА_1

             розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтава  цивільну справу за позовом ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» до ОСОБА_2, ОСОБА_3  про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в :

          Позивач ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» звернувся до суду з позовом,  в якому прохає стягнути з відповідачів солідарно заборгованість за кредитним договором у сумі 12971,45 грн та судові витрати.

В обгрунтування позову позивач зазначив, що 16 липня 2008 року між ними та ОСОБА_3 було укладено кредитний договір про надання в тимчасове користування на умовах забезпеченості, зворотності, строковості та платності кредитні ресурси шляхом відкриття на картковий рахунок ОСОБА_3, на якому враховуються операції що здійснюються з використанням Картки Visa Elektron № 4476070100200658 відновлюваної кредитної лінії з розміром кредитного ліміту в сумі 1200,00 грн із сплатою процентів за користування  Кредитними ресурсами у розмірі процентних ставок, передбачених умовами кредитного договору, а відповідач в свою чергу зобов»язувався повністю повернути отримані кредитні ресурси до 15 травня 2010 року і слатити проценти за користування кредитними ресурсами в розміри та у строки, встановлені договором. Того ж дня між позивачем з одного боку та ОСОБА_2 з другого боку було укладено договір поруки, згідно якого остання зобов»язалася перед банком відповідати у повному обсязі за своєчасне та повне виконання ОСОБА_3 зобов»язань за кредитним договором.

 Відповідачі договірних зобов»язань не виконують, тому позивач змушений звернутися до суду з вказаним позовом.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити, пояснення надав аналогічні викладеному в позові.

           Відповідачі в судове засідання не з»явилися, будучи належним чином повідомленими про день, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомили.

           Згідно ст. 169 ЦПК України, суд ухвалив  розглядати справу по суті у відсутність відповідачів на підставі наявних по справі доказів та постановити заочне рішення.

Судом встановлено  та підтверджено документально, що 16 липня 2008 року між позивачем та ОСОБА_3 було укладено кредитний договір № 187-Л про надання в тимчасове користування на умовах забезпеченості, зворотності, строковості та платності кредитні ресурси шляхом відкриття на картковий рахунок ОСОБА_3, на якому враховуються операції що здійснюються з використанням Картки Visa Elektron № 4476070100200658 відновлюваної кредитної лінії з розміром кредитного ліміту в сумі 1200,00 грн із сплатою процентів за користування  Кредитними ресурсами у розмірі процентних ставок, передбачених пунктами 4.1, 4.1.1.1, 4.1.2  кредитного договору. Того ж дня між ПАТ «Банк « Фінанси та Кредит» з одного боку та ОСОБА_2 з другого боку  було укладено договір поруки, згідно якого оостання зобов»язалася перед банком відповідати у повному обсязі за своєчасне та повне виконання ОСОБА_3 зобов»язань за кредитним договором.

Зі свого боку банк свої зобов»язання по договору виконав а відповідачі ухиляються від виконання договору.

Відповідно до пункту 2.1 кредитного договору, ОСОБА_3 зобов»язувався повернути отримані ним кредитні ресурси та згідно підпункту 4.1.2 пункту 4.1 вказаного вище договору повинен був сплачувати проценти за користування кредитними ресурсами у валюті кредиту у розмірі 22 % при знятті з карткового рахунку готівкових коштів в банкоматах або пунктах видачі готівкових коштів банку або інших банків, як на території України, так і за її межами.

Відповідно до пункту 3.4 кредитного договору у банку настає право вимагати дострокового повернення кредитних коштів, а позичальник зобов»язаний провести повен погашення заборгованості за вказаним вище договором, тобто повернути кредитні ресурси та сплатити всі проценти протягом 3 банківських днів з моменту отримання вимоги банку.

За прострочення повернення кредитних ресурсів чи сплати відсотків позичальник зобов»язався, відповідно до п. 6.1 кредитного договору сплачувати пеню з розрахунку 1% від простроченої суми за кожен день прострочки. Зазначена пеня сплачується у випадку порушення строків платежів за кредитними ресурсами, процентами.

Виходячи з розрахунків у зв»язку з невиконанням ОСОБА_3 своїх договірних зобов»язань перед банком, станом на 23 вересня 2009 року вона має заборгованість в сумі 12971,45  грн.

Згідно ст.. 1054 ЦК України за кредитним договором банк зобов»язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та умовах, встановлених договором, а позичальник зобов»язується повернути кредит та сплатити відсотки.

Згідно ст. 1049 ЦК України позичальник зобов»язаний повернути позикодавцеві позику у строк та порядку, що встановлені договором.

Згідно ст.. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов»язання.

Згідно ст.. 554 ч.1,2 ЦК України, у разі порушення боржником забезпеченого порукою зобов»язання, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову відповідальність поручителя, поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

    Враховуючи вище викладене, суд знаходить позовні вимоги законними, підтвердженими, обґрунтованими, а отже підлягаючими задоволенню.

   

    Керуючись ст.ст. 5, 10, 60, 212, 213, 224-226 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

   

    Достроково розірвати кредитний договір № 187-Л від 16 липня 2008  року.

           Стягнути солідарно з ОСОБА_3, ОСОБА_2  на користь ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» в особі Філії «Полтавське регіональне управління» ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» заборгованість за кредитним договором № 187-Л від 16 липня 2008  року в сумі 12971,45 грн (дванадцять тисяч дев»ятсот сімдесят одну грн 45 коп).

    Стягнути солідарно з ОСОБА_3, ОСОБА_2 Володимирівнина користь ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» в особі Філії «Полтавське регіональне управління» ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» сплачені при зверненні до суду державне мито в сумі 130,00 грн (сто тридцять грн 00 коп) та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120,00 грн (сто двадцять грн 00 коп).

Заочне рішення може бути  переглянуте судом  шляхом подання заяви відповідачем в термін 10 днів з дня отримання копії рішення.

           

          Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду шляхом подачі  заяви про його оскарження в строк 10 днів після його проголошення та в наступному поданням апеляційної скарги  в строк 20 днів.

 

Суддя                                 Л.М.Хіль

ОСОБА_2, м. Полтава,

АДРЕСА_1

ОСОБА_3, м. Маріуполь,

АДРЕСА_2

    Октябрський райсуд м. Полтави направляє Вам до відома копію рішення суду по справі за позовом ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» про стягнення боргу.

Додаток: копія рішення.

Суддя                                                                                                          Л.М. Хіль

ОСОБА_2, м. Полтава,

АДРЕСА_1

ОСОБА_3, м. Маріуполь,

АДРЕСА_2

    Октябрський райсуд м. Полтави направляє Вам до відома копію рішення суду по справі за позовом ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» про стягнення боргу.

Додаток: копія рішення.

Суддя                                                                                                          Л.М. Хіль

ОСОБА_2, м. Полтава,

АДРЕСА_1

ОСОБА_3, м. Маріуполь,

АДРЕСА_2

    Октябрський райсуд м. Полтави направляє Вам до відома копію рішення суду по справі за позовом ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» про стягнення боргу.

Додаток: копія рішення.

Суддя                                                                                                          Л.М. Хіль

  • Номер: 6/727/8/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1160/10
  • Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
  • Суддя: Хіль Лариса
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.12.2016
  • Дата етапу: 20.01.2017
  • Номер: 6/333/203/17
  • Опис: заява представника ПАТ "Державний ощадний банк України в особі філії - Запорізького обласного управління АТ "Ощадбанк" Плескачової Т.В. про видачу дубліката виконавчого листа та поновлдення пропущеного строку для його пред`явлення
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1160/10
  • Суд: Комунарський районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Хіль Лариса
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.10.2017
  • Дата етапу: 21.12.2017
  • Номер: 6/727/164/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1160/10
  • Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
  • Суддя: Хіль Лариса
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.08.2019
  • Дата етапу: 02.09.2019
  • Номер: ------------
  • Опис: позовна заява Ілясова М.Н. до Чалової Н.М. про усунення перешкод у користуванні майном
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-1160/10
  • Суд: Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу
  • Суддя: Хіль Лариса
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.03.2020
  • Дата етапу: 17.03.2020
  • Номер: 22-ц/803/5835/20
  • Опис: про зняття арешту з житлової квартири
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1160/10
  • Суд: Дніпровський апеляційний суд
  • Суддя: Хіль Лариса
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.04.2020
  • Дата етапу: 29.04.2020
  • Номер: 2-1160/10
  • Опис: про стягнення заборгованості за надані послуги з теплозабезпечення
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-1160/10
  • Суд: Ковпаківський районний суд м. Сум
  • Суддя: Хіль Лариса
  • Результати справи: закрито провадження
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.08.2009
  • Дата етапу: 10.02.2010
  • Номер: 2-1160/10
  • Опис: про усунення перешкод у вихованні дитини
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-1160/10
  • Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
  • Суддя: Хіль Лариса
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.08.2010
  • Дата етапу: 15.11.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація