Справа №2-51/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт. Шацьк 20 березня 2007 року
Шацький районний суд Волинської області під головуванням
в.о. голови суду Мачульського В.В.
за участю секретаря : Дужич Ж.С.
позивачки : ОСОБА_1.
представника відповідача Шпанської с/р : Турич М.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Піщанської сільської ради, - про визнання права власності на нерухоме спадкове
майно,
ВСТАНОВИВ:
До Шацького районного суду з позовною заявою звернулась ОСОБА_1 до Піщанської сільської ради, - про визнання права власності на нерухоме спадкове майно, яка просить суд постановити рішення, яким задовольнити позов, визнати її власником нерухомого майна, а саме житлового будинку, та хліва які знаходяться в АДРЕСА_1, Шацького району Волинської області.
Свою заяву обґрунтувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с Піща Шацького району помер її батько ОСОБА_2. Після його смерті залишилось спадкове майно - житловий будинок, та хлів, що знаходяться в АДРЕСА_1, Шацького району Волинської області. Після смерті батька із спадкоємців по закону залишилась вона та її сестра ОСОБА_3, як спадкоємці першої черги.
Спадщину прийняла після померлого, подавши заяву в нотаріальну контору. Сестра ОСОБА_3 відмовилась від своєї частини спадщини. Однак звернувшись до нотаріальної контори, для оформлення документів про свідоцтво на право власності отримала відмову в зв'язку з відсутністю первинної реєстрації прав власності на спадкові будівлі. Вважає, що шляхом подачі заяви до нотаріуса, та прийняття спадщини після померлого, фактичним володінням даними будівлями вона набула права власності на житловий будинок та господарські будівлі.
В попередньому судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала з підстав в ній наведених, просить суд визнати її власником нерухомого майна в порядку спадкування.
В попередньому судовому засіданні представник відповідача Піщанської с/ради позов визнав, просить суд визнати позивачку власником нерухомого майна.
Виходячи з наведеного суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Заслухавши позивачку, представника відповідача, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав :
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 року вбачається, що ОСОБА_2, дійсно помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с Піща Шацького району, у віці 83 роки, актовий запис НОМЕР_9.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_3 року, батьком ОСОБА_1 значиться ОСОБА_2.
З свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_4 року вбачається, що ОСОБА_1 одружилась ІНФОРМАЦІЯ_4 року, актовий запис НОМЕР_4, та після укладення шлюбу їй присвоєно прізвище ОСОБА_1.
З витягу по господарської книги НОМЕР_5 за ІНФОРМАЦІЯ_5 рік Піщанської сільської ради Шацького району по особовому рахунку НОМЕР_6 будинок з надвірними будівлями і спорудами належить ОСОБА_2 і знаходиться АДРЕСА_1, Шацького району.
З довідки Піщанської с/ради НОМЕР_7 від ІНФОРМАЦІЯ_6 року вбачається, що на день смерті ОСОБА_2 проживав у власному будинку один. Заповіт від імені ОСОБА_2у виконкомі Піщанської сільської ради не посвідчувався. Відомості про спадкоємців у сільській раді відсутні. Заборони, арешту на майно не накладено. Приватизована земельна ділянка площею 0,13 га рішенням сільської ради НОМЕР_8 від ІНФОРМАЦІЯ_7 року. Після смерті ОСОБА_2фактично спадщину прийняла його дочка ОСОБА_1, яка закрила будинок та здійснює за ним догляд.
Згідно зі ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Згідно зі ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи визнанні у заповіті.
Згідно зі ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Шацька державна нотаріальна контора своєю довідкою НОМЕР_10 від ІНФОРМАЦІЯ_11 року повідомляє, що після смерті жителя с Піща Шацького району Волинської області, ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, спадкоємцями за законом є дочка ОСОБА_1, що проживає в АДРЕСА_2, яка прийняла спадщину шляхом подачі заяви ІНФОРМАЦІЯ_8року до Шацької нотаріальної контори на прийняття спадщини; дочка ОСОБА_3, що проживає в с Нудиже Любомльського району, Волинської області, написала заяву про відмову від спадщини.
Згідно СТ.12 Закону України «Про власність» - громадяни набувають право власності на майно також в порядку спадкування.
З комплексного висновку приймання в експлуатацію державною приймальною комісією закінченого будівництва житлового будинку від ІНФОРМАЦІЯ_9 року вбачається, що побудований житловий будинок в АДРЕСА_1, Шацького району Волинської області вважається прийнятим в експлуатацію.
З технічного паспорта Волинського обласного БТІ на житловий будинок від ІНФОРМАЦІЯ_10року вбачається, що вартість будинку, та надвірних споруд становить 13958 гривень.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення.
Керуючись ст.ст.5,10,60, 130,174,208,212,215,218, ЦПК України, на підставі ст.ст.329,346,1223,1268,1269,1275 ЦК України, ст.12 Закону України «Про власність», суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_1 власником нерухомого майна в порядку спадкування, а саме житлового будинку А-1, хліва Б-1, розташованих в АДРЕСА_1, Шацького району Волинської області згідно даних технічного паспорту на дані будівлі від ІНФОРМАЦІЯ_10року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до апеляційного суду Волинської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення, через Шацький районний суд.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне
оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне
оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду
апеляційної інстанції.