Справа № 2-397
2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2007 року. Центрально-Міський районний суд м Кривого Рогу
Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді: Філатова К.Б.
при секретарі: Кононенко В.П.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, 3-тя особа приватний нотаріус Криворізького міського нотаріального округу ОСОБА_3про розірвання договору довічного утримання, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася в суд з позовом, в якому вказала, що відповідачка - її знайома. Вона, позивачка, є літньою, самотньою жінкою, не має родичів, хворіє та потребує постійної допомоги як за віком, так і за станом здоров'я. Вона домовилася з відповідачкою, що та буде доглядати її, а вона, позивачка, за це передасть відповідачці у власність свою квартиру АДРЕСА_1в місті Кривому Розі. Був складений договір довічного утримання, що 26 травня 2005 року посвідчив приватній нотаріус Криворізького міського нотаріального округу ОСОБА_3. Згідно договору відповідачка зобов'язана довічно утримувати позивачку, забезпечувати її харчуванням, одягом, доглядом та необхідною допомогою, зберегти квартиру позивачці в безкоштовному користуванні.
Відповідачка умов договору не виконує, ніякої допомоги їй, позивачці, не надає комунальні платежі за квартиру не здійснює. Просить суд ухвалити рішення, яким розірвати договір довічного утримання між нею та відповідачкою.
Відповідачка в судове засідання не з'явилась чотири рази. Одного разу 23 січня 2006 року до суду надійшла заява від адвоката ОСОБА_4., в якому адвокат вказала, що вона є представником відповідачки (довіреність не прикладена) та просила справу відкласти у зв'язку з її, адвоката, зайнятістю в іншій справі (а.с.48). Ніяких повідомлень про причини неявки самої відповідачки до суду не надходило, заперечень на позов не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або коли зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних в справі доказів якщо позивач не заперечує проти такого розгляду справи.
Представник позивача ОСОБА_5. не заперечує проти заочного розгляду справи, наполягає на заочному розгляді справи, оскільки відповідачка в судове засідання на її думку не з'являється умисно.
Судом надсилалися відповідачці повідомлення про слухання справи, тому суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю відповідачки за правилами заочного розгляду.
Вислухавши представника позивачки, свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню по наступним підставам.
Згідно з договором довічного утримання ОСОБА_1. передала у власність ОСОБА_2. належну їй квартиру АДРЕСА_1в м. Кривому Розі. ОСОБА_2. зобов'язалась довічно повністю утримувати ОСОБА_1., забезпечуючи її харчуванням, одягом, доглядом, необхідною допомогою та зберегти в її безкоштовному користуванні належну їй квартиру (а.с. 3).
СвідокОСОБА_6. в судовому засіданні пояснила, що бувала у позивачці вдома. Вона допомагала позивачці, робила для неї покупки. Відповідачку ніколи не бачила. Від позивачки знає, що та склала з відповідачкою договір, передавши їй квартиру, але відповідачка ніякої допомоги позивачці, яка потребує допомоги, не здійснює.
Свідок ОСОБА_7. в судовому засіданні пояснила, що вона є соціальним працівником, позивачку знає вже 13 років. Саме стільки вона обслуговує позивачку, яка є літньою жінкою, інвалідом та потрібує стороннього догляду. Вона буває в позивачці 2 рази на тиждень і ніколи не бачила в неї відповідачку. Крім того, якщо має місце договір довічного утримання, соціальна служба не повинна безоплатно доглядати старих та хворих людей, які потребують допомоги. Це повинні робити особи, з якими складений цей договір. В останній час стан здоров'я позивачки погіршився. Позивачка просила її, свідка, приходити до неї щодня, але вона не може цього робити. Від позивачки вона узнала, що та склала договір довічного утримання з особою, яка до неї ніколи не приходить и договір не виконувала і не виконує. Позивачка просила її, свідка, прийти до суду і підтвердити, що вона ніколи не бачила відповідачку.
Згідно ст. 744 ЦК України за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати утримання та (або) догляд довічно.
Відповідно до ст. 755 ЦК України договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладеній, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини.
Відповідачка в суд не з'явилась і ніяких доказів належного виконання умов договору довічного утримання суду не надала.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 131, 179, 209, 212, 214, 218 ЦПК України, ст. ст. 744, 755, 756 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Розірвати договір довічного утримання між ОСОБА_1(відчужувач) та ОСОБА_2(набувач), посвідчений 26 травня 2005 року приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу ОСОБА_3, визнавши за ОСОБА_1право власності на квартиру АДРЕСА_1в місті Кривому Розі.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1витрати по справі в сумі 30 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 66 гривень 59 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуто районним судом шляхом подання письмової заяви відповідача протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Крім того, рішення суду набирає чинності після закінчення строку надання заяви про апеляційне оскарження, а саме, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано до районного суду на протязі десяти днів з дня проголошення рішення. Якщо буде надано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде надана на протязі двадцяти днів з дня надання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. В випадку подання апеляційної скарги, рішення, якщо воно не відмінено, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається в апеляційний суд Дніпропетровської області через Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу.