Справа № 2-а- 3634/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2010 року Октябрський районний суд м. Полтави в складі судді Хіль Л.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Октябрського району в м. Полтаві про визнання дій неправомірними та стягнення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,-
в с т а н о в и в :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом у якому прохає визнати неправомірною відмову відповідача щодо нарахування та виплати недоплачених грошових сум та стягнути з відповідача на її користь заборгованість, яка виникла у зв'язку з недоотриманням виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 25 травня 2008 року по 31 січня 2010 року у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей віком до шести років з урахуванням раніше сплачених сум.
В обґрунтування позову посилалася на те, що 25 лютого 2008 року вона народила доньку Тетяну і з того часу знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
З травня 2008 року по січень 2010 року позивачка отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 130,00 грн щомісячно, в той час, як законодавчо встановлений прожитковий мінімум для дітей до шести років становив з травня 2008 року по листопад 2008 року- 540,00 грн, з грудня 2008 року по січень 2010 року- 557,00 грн. Різниця між фактично отриманими грошовими коштами та сумою, яка повинна була бути виплачена відповідно до прожиткового мінімуму становить 8857,00 грн. Таким чином, позивачка вважає неправомірними дії відповідача з приводу недоплати їй вказаних грошових коштів та просить стягнути їх з відповідача.
Позивач та відповідач подали клопотання про розгляд справи в їх відсутності, а тому справа розглядається у відповідності до вимог ст. 122 ч. 3 КАС України в порядку письмового провадження.
Встановлено, що ОСОБА_1перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Октябрського району в м. Полтаві як одержувач допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку визначений у 2008 році-відповідно до ст.. 15 та п. 3 розділу 8 «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» в редакції п.23 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року № 107 та постанови КМУ від 27.12.2001 року № 1751, якою затверджено «Порядок призначення і виплати державної допомоги сім»ям з дітьми (зі змінами).
Пункт 23 розділу 2 23 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» рішенням Конституційного суду України не визнавався неконституційним, отже є чинним, згідно якого ОСОБА_1 одержувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, тому не може бути предметом спору.
З 1 січня 2009 року згідно ст..15 внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між 75 відсотками прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім»ї на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130,00 грн.
З 1 січня 2010 року згідно ст..15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми»-100 відсотків прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім»ї на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130,00 грн.
Фінансування державної допомоги сім»ям з дітьми здійснюється за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам і асигнування затверджуються щорічно Законом про Державний бюджет України для головних розпорядників коштів.
Частина 2 статті 99 КАС України встановлює річний строк на звернення до суду з позовом з часу, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про порушення свого права. Згідно ст..100 КАС України пропущення позивачем без поважних причин строків для звернення до суду є самостійною підставою для відмови у задоволенні позовних вимог, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Таким чином, позовні вимоги за 2008 рік є такими, що заявлені з пропуском строку позовної давності.
Управління праці та соціального захисту населення Октябрського району в м. Полтаві не має повноважень на самостійне визначення розміру допомоги, зобов»язані діяти на підставі та в межах повноважень, у спосіб, що передбачений Конституцією України та законами України. Зміни до Закону України «Про державний бюджет України» на 2008, 2009 роки не вносились, додаткові кошти місцевим органам праці та соціального захисту населення не надходили.
А відтак, враховуючи викладене, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги є не законними та не обґрунтованими, а отже не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158, 159,160, 163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі.
Постанова може бути оскаржена до Харківського адміністративного апеляційного суду шляхом подачі заяви на апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення та в наступному подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л.М.Хіль