Судове рішення #8474339

                №2-о-77/10

 

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м         У к р а ї н и

        11 березня 2010 року   Октябрський районний суд м.Полтави в складі:

       головуючого-судді-                              Хіль Л.М.

               при секретарі-                         Карабаш О.В.

з участю заявника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтава справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Октябрська районна у м. Полтаві Рада про встановлення факту родинних відносин,-

                                                                      в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою у якій прохає визнати його сином ОСОБА_2.

В обґрунтування заяви вказував на те, що його мати, ОСОБА_2 померла 19 серпня 2006 року. Після її смерті відкрилася спадщина на  належну їй частину квартири АДРЕСА_1. Але заявник не має можливості звернутися до нотаріальної контори в зв»язку з тим, що при реєстрації його народження у свідоцтві про народження було помилково написано прізвище «Ландарь» замість «Ландар».

    Наведені обставини і стали підставою звернення до суду з вказаною заявою.

    В судовому засіданні ОСОБА_1  заяву підтримав повністю та прохав її задовольнити, пояснення надав аналогічні викладеному в заяві.

    Представник заінтересованої особи Четвертої Полтавської державної нотаріальної контори в судове засідання не з"явився з невідомих суду причин.

Згідно ст. 169 ЦПК України , суд розглядає справу по суті  на підставі наявних у справі доказів, за відсутності представника зацікавленої особи.

Судом встановлено та підтверджено документально, що 19 серпня 2006 року померла ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина на  належну їй частину квартири АДРЕСА_1. Заявник ОСОБА_1 являється сином, а відтак і спадкоємцем померлої, але позбавлений можливості оформити право на спадщину зі слідуючих підстав.

    При реєстрації народження заявника в свідоцтво про народження було вписано прізвище «Ландарь», тобто в кінці прізвища помилково було дописано букву «м»який знак».

    В подальшому заявнику було видано паспорт громадянина України із зазначенням такого ж прізвища, а також документ про освіту, військовий квиток, посвідчення водія.

    Факт перебування заявника у родинних відносинах з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 підтверджується свідоцтвом про народження заявника, паспортом громадянина України, виданого на ім.»я ОСОБА_3, довідкою ГЖЕД-2 м. Полтави про склад сім»ї та поясненнями ОСОБА_3, який у судовому засіданні підтвердив, що заявник ОСОБА_1 являється його сином та сином померлої ОСОБА_2    

            Згідно ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення  факту  родинних  відносин між фізичними  особами.

Згідно ст. 256  ч.1 п.6 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення  факту  належності правовстановлюючого документу особі, прізвище, ім."я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім."ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначені у свідоцтві про народження або паспорті.

           Аналізуючи фактичні обставини справи та вимоги діючого законодавства, суд приходить до висновку про задоволення заяви в повному обсязі.

        Керуючись ст. ст. 5, 10, 60,  212, 213  ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

    Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, яка померла 19 серпня 2006 року,  а саме: що ОСОБА_1 є сином померлої ОСОБА_2.  

            Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі заяви  про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення  та в наступному подання апеляційної скарги протягом 20 днів  після подання заяви про апеляційне оскарження.

           Суддя                                         Хіль Л.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація