Судове рішення #8480566

Справа № 1 – 263

2008 р.

ВИРОК

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

20 серпня  2008 року         Кам’янець – Подільський  міськрайонний суд    Хмельницької області

в складі: головуючого-судді                          Бондара О.О.

                при секретарі                                   Бєлік О. Б.

                за участю прокурора                         Кріль Ю.А.    

                захисника                                           ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам’янець – Подільський  кримінальну справу про обвинувачення:

    ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Роздольне АР Крим;   жителя АДРЕСА_1, світа середня, одруженого, непрацюючого, раніше судимого вироком Кам'янець - Подільського міськрайонного суду від  25 листопада 2003 року за ч.2 ст.186 КК України до 4 -х  років позбавлення волі, постановою Хмельницького  міськрайонного суду від 01 грудня 2006 року замінено  невідбуту частину покарання у вигляді позбавлення волі  більш м'яким покаранням у вигляді виправних робіт строком на 9 місяців 28 днів з відрахуванням 20% із суми   заробітку в дохід держави    в скоєні злочину, передбаченого ч.2 ст.389 КК України, -

                    В С Т А Н О В И В :

Постановою Хмельницького міськрайонного суду від 01 грудня 2006 року   ОСОБА_2  було  замінено  невідбуту частину покарання в виді позбавлення волі більш м'яким покаранням в виді виправних робіт строком на 9 місяців 23 дні з відрахуванням 20% із суми   його заробітку в дохід держави.

ОСОБА_2  після того, як   03 січня 2007 року кримінально-виконавчою інспекцією йому було роз’яснено  порядок відбуття покарання, заходи заохочення та стягнення, відповідальність за ухилення від відбуття покарання в виді виправних робіт   та відібрано відповідну  розписку, ухилився від відбуття покарання в виді  виправних робіт строком 2 місяці 28 днів.

  Відбуваючи покарання в виді виправних робіт  ОСОБА_2   з 10 січня 2007 року по  01 липня 2007 року  з урахуванням численних прогулів пропрацював  на ТзОВ „ Рокор ЛТД” підсобним працівником   чотири місяці, звідки  звільнився без дозволу КВІ  за власним бажанням, чим порушив  порядок відбуття покарання.

Протягом  липня – серпня 2007 року ОСОБА_2 безпричинно не працював, чим порушив  порядок відбуття покарання.

З   02 вересня 2007 року  по 01 грудня 2007 року  ОСОБА_2 працював  три місяці  підсобним працівником в приватного підприємця    ОСОБА_3  Після цього не працевлаштовувався та на обліку в центрі зайнятості  як безробітний не перебував.

В суді підсудний ОСОБА_2  вину в скоєному визнав повністю і пояснив,   що після звільнення з місць позбавлення волі   невідбуту  частину покарання в виді позбавлення волі йому було замінено на покарання в виді  виправних робіт строком  9 місяців 28 днів.   Інспектором  КВІ йому було 03 січня 2007 року роз’яснено порядок відбуття покарання і попереджено  про відповідальність за ухиленні від відбуття покарання в виді виправних робіт.   Після звільнення з ТОВ „Рокор ЛТД” та від приватного підприємця ОСОБА_3  працював  в приватних осіб на легших роботах.  Звільнявся  з роботи  в зв’язку з неможливістю  роботи на будівництві через тяжкість роботи.   Офіційно працевлаштуватись не міг.  Знав, що на мав права звільнятись з роботи  без дозволу КВІ.

Крім  визнання підсудним своєї вини, його вина в скоєному підтверджується  показаннями свідків,   копією постанови про заміну невідбутої міри  покарання в виді виправних робіт  виправними роботами,  копіями актів перевірки відбуття покарання.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засідання дав показання, що засудженого до виправних робіт строком  9 місяців 28 днів з відрахуванням 20% із суми його заробітку в дохід держави  ОСОБА_2 було  взято з 03 січня 2007 року на облік в КВІ та проведено з ним співбесіду, під час якої йому роз'яснено порядок та умови відбування покарання у виді виправних робіт, заходи заохочення, які можуть бути до нього застосовані, відповідальність за ухилення від відбування покарання, про що у засудженого відібрано підписку. ОСОБА_2 ознайомився з постановою КВІ про встановлення днів явки в КВІ для реєстрації. Однак на неодноразові виклики та попередження підсудний не реагував, відпрацювавши лише 7 місяців 5 днів із 9 місяців 28 днів встановлених постановою суду. В червні місяці 2007 року допустив 15 днів невиходу на роботу без поважної причини і в кінці місяця без дозволу КВІ самовільно звільнився за власним бажанням з ТОВ „Рокор ЛТД”, де працював. 01 грудня 2007 року вдруге самовільно звільнився з роботи у підприємця ОСОБА_3 В січні 2007 року, грудні 2007 року та січні 2008 року не з'являвся на реєстрацію  в КВІ без поважної причини. За вказані порушення тричі письмово попереджався про кримінальну відповідальність за ухилення від відбування покарання у вигляді виправних робіт, однак на роботу не влаштувався.

         Свідок ОСОБА_5 на досудовому слідстві показав, що в 2007 році працював разом із підсудним в ТОВ „Рокор ЛТД”. Декілька разів ОСОБА_2 без поважних причин не з'являвся на роботі, в червні 2007 року йому стало відомо, що останній звільнився з роботи за власним бажанням, причини йому не відомі.

         Свідок  ОСОБА_3 на досудовому слідстві показав, що ОСОБА_2 в 2007 році працював у нього по найму різноробочим. Декілька разів він не з'явився на роботу, причини неявки йому не повідомив. Пізніше ОСОБА_2 написав заяву про звільнення з роботи за власним бажанням , причини звільнення не повідомив.

         Згідно підписки власноручно підписаної 01 грудня 2006 року ОСОБА_2, останній ознайомлений з порядком відбування покарання у виді виправних робіт, на які, відповідно постанови Хмельницького суду від 01 грудня 2006 року, замінено невідбуту частину покарання призначеного вироком Кам'янець-Подільського міського суду від 25 листопада 2003 року більш м'яким покаранням у вигляді виправних робіт строком на 9 місяців 28 днів з відрахуванням 20% всіх видів заробітку за місцем роботи у дохід держави.

Постановою Кам'янець-Подільського МРВ КВІ УДДУПВП в Хмельницькій області від 21 грудня 2006 року ОСОБА_2 встановлені дні явки на реєстрацію в КВІ, а саме: остання п'ятниця кожного місяця.

Згідно облікової картки засудженого  ОСОБА_2 ( а.с. 48) вбачається. що невідбутий строк покарання в виді виправних робіт становить 2 місяці 23 дні.

З постанови Хмельницького міськрайонного суду від 01 грудня 2006 року вбачається, що   ОСОБА_2  було  замінено  невідбуту частину покарання в виді позбавлення волі більш м'яким покаранням в виді виправних робіт строком на 9 місяців 28 днів з відрахуванням 20% із суми   його заробітку в дохід держави.

 Таким чином підсудний, ухиляючись від відбування виправних робіт, будучи засудженим до цього покарання, скоїв злочин, передбачений ч.2 ст. 389 КК України і його вина в скоєному в суді була доведена повністю.

При призначені покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що обтяжують та пом’якшують покарання.

Призначаючи покарання  підсудному ОСОБА_2  суд враховує ступінь тяжкості вчиненого, його особу, обставини, що обтяжують та пом’якшують  покарання.

    Обяжуючих  покарання ОСОБА_2  обставин не встановлено.

Пом'якшуючою покарання ОСОБА_2  обставиною суд враховує  щире каяття.

 Враховуючи викладене, а також те, що підсудний позитивно характеризується по місцю проживання, на даний час працевлаштувався,    суд вважає, що йому слідує призначити покарання у виді виправних робіт в межах санкції  ч. 2 ст. 389 КК України оскільки таке покарання  є достатнім для виправлення засудженого та попередження вчинення ним нових злочинів.

  Разом з тим  до призначеного покарання відповідно до ст. 71 КК України шляхом часткового складання слід приєднати невідбуте покарання в виді  виправних робіт  строком 2 міс. 23 дні.   Разом з тим суд вважає за можливе  звільнити   засудженого від відбуття покарання відповідно до ст. 75 КК України  з встановленням  іспитового строку.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_2 визнати винним  в скоєнні злочину, передбаченого  ч.2 ст.389 КК України  і призначити покарання в виді одного року  п’яти  місяців  15 днів  обмеження волі.

На підставі ст. 72 КК України  невідбуте  покарання за постановою Хмельницького міськрайонного суду від 01 грудня 2006 року  в виді  2 місяців 23 днів  виправних робіт   перевести в більш суворе  1 місяць  обмеження волі.  

На підставі  ч.1 ст.71 КК України  шляхом часткового складання  покарань  остаточно призначити   ОСОБА_2  покарання в виді обмеження волі  строком  один рік шість місяців обмеження волі.

 На підставі ст.75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбуття покарання  з випробовуванням з  іспитовим строком тривалістю один рік.  

На підставі ст. 76 КК України  зобов’язати ОСОБА_2  не виїзджати за межі України  без дозволу кримінально – виконавчої  інспекції,  періодично з’являтись в органи кримінально – виконавчої інспекції   для реєстрації.

До вступу вироку  в законну силу запобіжний захід відносно ОСОБА_2   не обирати .  

 На вирок може бути подано апеляцію в апеляційний суд Хмельницької області через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд на протязі 15 діб з моменту проголошення.  

 

Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація