Судове рішення #8484454

справа №2-о-7/10/1605

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

          29 березня 2010 року Гребінківський районний  суд  Полтавської  області у складі: головуючого судді Радзівона О.І., при секретарі Кузуб В.В., з участю заявниці та представника третьої особи ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гребінці цивільну справу за заявою ОСОБА_2 , при заінтересованій особі – Управлінні Пенсійного фонду України в Гребінківському районі Полтавської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, -

В С Т А Н О В И В :

          Заявниця у березні місяці звернулася до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа. В обґрунтування заявленої вимоги пояснює, що при працевлаштуванні на роботу у її трудовій книжці було помилково зроблено запис року її народження 1954 замість 1955 року. На даний час постало питання оформлення пенсії за віком та при зверненні до Управління Пенсійного фонду України в Гребінківському районі, у зв’язку із виправленням дати народження, їй було відмовлено і надано роз’яснення, що для призначення пенсії необхідно дооформити трудову книжку, що зараз являється неможливим, так як СТОВ «Сербинівське», де працювала заявниця,  ліквідовано.

    В судовому засіданні заявниця викладене вище підтвердила та просить суд встановити факт належності їй, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, трудової книжки колгоспника № 957, виданої на ім’я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2. Представник заінтересованої особи в судовому засіданні проти позову заперечень не мала ніяких.

    Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 звернулася до Управління Пенсійного фонду України в Гребінківському районі Полтавської області для призначення пенсії за віком, але їй було відмовлено через те, що необхідно дооформити трудову книжку, у зв’язку із виправленням дати народження, так як відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок зміна записів про дату народження проводиться підприємством за останнім місцем роботи на підставі відповідних документів та звіряється належним чином. Але так як підприємство, в якому працювала заявниця було ліквідовано без визначення правонаступника, факт належності їй трудової книжки може бути встановлено тільки на підставі рішення суду.

Факт належності заявниці трудової книжки колгоспника № 957 підтверджується тотожністю підписів у вказаній трудовій книжці колгоспника про місце і час роботи, фактичним місцем роботи і її періодами та у паспорті громадянина України, виданого на ім’я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3. Та обставина, що ОСОБА_2 дійсно народилася 15 січня 1955 року підтверджується свідоцтвом про народження (а.с. 7) та свідоцтвом про одруження (а.с. 8).

На даний момент провести виправлення у трудовій книжці заявниці неможливо у зв’язку з ліквідацією СТОВ «Сербинівське» с. Сербинівка Гребінківського району Полтавської області (останнє місце її роботи), що підтверджується довідкою виконавчого комітету Сербинівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області № 77 від 11.02.2010 року (а.с. 11).

Встановлення факту належності ОСОБА_2 правовстановлюючого документа (трудової книжки) необхідно для підтвердження пільгового стажу роботи в колгоспі «Світанок» реорганізованого у СТОВ «Сербинівське» с. Сербинівка Гребінківського району Полтавської області та призначення пенсії за віком.

На підставі викладеного, керуючись п. 6 ч. 1 ст. 256, 259 ЦПК, суд, -  

В И Р І Ш И В :

        Заяву ОСОБА_2 задовольнити повністю.

        Встановити факт належності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, трудової книжки колгоспника № 957, виданої на ім’я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.    

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                Суддя                                                     О.І.Радзівон

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація