Справа № 2-а –1619/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 березня 2010 року Московський районний суд м. Харкова у складі: головуючого – судді Єлізарова І.Є.,при секретарі – Куліш А.С. , розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління ПФУ в Московському районі м. Харкова , з - тя особа КУОЗ «Міська поліклініка № 26» про визнання стажу роботи в шкідливих умовах ,-
В С Т А Н О В И В :
У зв’язку зі складністю справи суд відкладає складання повного тексту на 5 нів та проголошує резолютивну частину в такій редакції :
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.2 Закону України „Про пенсійне забезпечення ”, ст. ст. 6,48 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати стаж роботи ОСОБА_1 в шкідливих умовах праці в ТМО Дзержинського району м. Харкова у період з 10.10.1985 року по 01.01.1992 року таким, що підлягає включенню до пільгового стажу при призначенні пенсії з врахуванням всього робочого стажу в шкідливих умовах праці по списку № 1
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Московський районний суд м. Харкова шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя Єлізаров І.Є.
Справа № 2-а –1619/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 березня 2010 року Московський районний суд м. Харкова у складі: головуючого – судді Єлізарова І.Є.,при секретарі – Куліш А.С. , розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління ПФУ в Московському районі м. Харкова , з - тя особа КУОЗ «Міська поліклініка № 26» про визнання стажу роботи в шкідливих умовах ,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідачів про визнання стажу роботи в шкідливих умовах.
В обґрунтування позовних вимог позивачка пояснила, що з 10.10.1985 року її було прийнято на роботу санітаркою ренгенвідділення в поліклініку № 26.
Згідно функціональних обов'язків санітарки ренгенкабінету , затвердженими головним лікарем ТМО Дзержинського району 01.01.1985 року санітарка ренгенкабінету зобов'язана :підготувати кабінет та робоче місце лікаря та лаборанта до роботи, допомогати лаборанту в приготуванні контрастних розчинів та реактивів,здійснювати допомогу лікарю в проведенні складних ренгендосліджень барієвої клізми, подати касети лікарю та лаборанту,доставляти амбулаторні картки з реєстратури та відділень,допомагати лаборанту при обробці плівок, здавати білизну та халати в стирку, провадити вологе прибирання приміщень та суху протирку апаратів та обладнання ренгенкабінетів, приймати участь у зборі серебросодержащих відходів.
З 01.07.1991 року на підставі рішення атестаційної комісії позивачці присвоєне звання молодшої медичної сестри та її переведено на посаду молодшої медичної сестри ренгенвідділення на якій пропрацювала до 24.06.1993 року.
Згідно функціональних обов'язків молодшої медичної сестри ренгенкабінету затвердженими головним лікарем ТМО Дзержинського району 01.07.1991 року молодша медична сестра ренгенкабінету зобов'язана : підготувати кабінет та робоче місце лікаря та лаборанта , здійснювати допомогу лаборанту в приготуванні контрастних розчинів та хімічних реактивів,здійснювати допомогу лікарю та лаборанту в проведенні складних ренгендосліджень барієвої клізми,викликати хворих за вказівкою лікаря та лаборанта до кабінету , подати касети лікарю та лаборанту, супроводжувати хворих в необхідних випадках до відділень, доставляти амбулаторні картки з реєстратури та відділень,медичні заключення, передавати оформленні документи реєстратуру та відділення,здавати білизну та халати в стірку, провадити вологе прибирання приміщень та суху протирку апаратів та обладнання ренгенкабінетів, провадити збір серебросодержащих відходів.
За час праці санітаркою та на посаді молодшої медичної сестри ренгенвідділення позивачка перебувала в сфері іонізуючого випромінювання , мощность випромінювання складала 0,01 МКР/сек та 80% часу знаходилась в сфері дії лучів випромінювання сумарна доза випромінювання за всі роки праці позивачки становить 0,65 бер.
Позивачкаа входила до списку працівників, працюючих у шкідливих умовах. З 1985 року по 1991 рік перебувала на диспансерному обліку в Харківському науково-дослідницькому інституті медичної радіології як працююча в сфері дії іонізуючих випромінювань .
У зв’язку з тим, що позивачці було відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах за Списком № 1 позивачка звернулась до суду з позовом та просить суд Визнати стаж роботи в шкідливих умовах праці в ТМО Дзержинського району м. Харкова у період з 10.10.1985 року по 01.01.1992 року таким, що підлягає включенню до пільгового стажу при призначенні пенсії з врахуванням всього робочого стажу в шкідливих умовах праці по списку № 1 .
Представник відповідача УПФУ в Московському районі м. Харкова позовні вимоги ОСОБА_1 не визнав та пояснив , що в трудовій книжці позивача зазначено, що з 10.10.1985 року вона була прийнята на роботу санітаркою ренгенвідділення до поліклініки №2, 01.07.1991 року - переведена молодшою медсестрою ренгенвідділення та 24.06.1993- звільнена за власним бажанням
Позивач не надав до Управління ПФУ в Московському районі м.Харкова, довідку, яка б підверджувала безпосередню зайнятість протягом повного робочого дня на роботі у шкідливих та тяжких умовах праці та містила підстави її видачі.
Відповідно до роз'яснень №4 від 11.12.1996 Міністерства праці України та Міністерства соціального захисту населения України до 01.01.1992 правом на пільгове пенсійне забезпечення за списком №1 користувались санітарки, зайняті в ренгенівських кабінетах i лабораторіях, а також в ренгенівських відділеннях, за умови безпосередньої зайнятості протягом повного робочого дня в цих відділеннях (кабінетах).
3 1 січня 1992 правом пільгового пенсійного забезпечення користуються молодші медичні сестри по догляду за хворими, зайняті у ренгенівських відділеннях (кабінетах) за умови виконання робіт, пов'язаних з наданням допомоги лікарю та ренгенлаборанту при проведенні ренгендіагностики травної системи за допомогою контрасної 6apiєвої клізми протягом повного робочого дня за списком №2 розділу 14 "Установи охорони здоров'я i соціального забезпечення".
Підготовка кабінету та робочого місця лікаря до роботи, допомога лаборанту в приготуванні реактивних речовин, прибирання ренгенкабінету, миття i проявка плівки позивачем, як це зазназначено в функціональних обов'язках санітарки рентгенкабінету та посадових інструкціях, не дають право на зарахування стажу роботи як пільгового.
Представник 3-ї особи КУОЗ «Міська поліклініка № 26» позовну заяву ОСОБА_1 визнав та пояснила, що позивачка працювала в поліклініці з 10.10.1985 року по 24.06.1993 року . З 01.07.1991 року на підставі рішення атестаційної комісії позивачці присвоєне звання молодшої медичної сестри та переведено на посаду молодшої медичної сестри ренгенвідділення на якій пропрацювала до 24.06.1993 року.
Суд вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що з гідно наказу № 26 ОСОБА_1 було прийнято на роботу санітаркою ренгенвідділення в поліклініку № 26 з 10.10.1985 року.
Згідно функціональних обов'язків санітарки ренгенкабінету , затвердженими головним лікарем ТМО Дзержинського району 01.01.1985 року санітарка ренгенкабінету зобов'язана :підготувати кабінет та робоче місце лікаря та лаборанта до роботи, допомагати лаборанту в приготуванні контрастних розчинів та реактивів, здійснювати допомогу лікарю в проведенні складних ренгендосліджень барієвої клізми, подати касети лікарю та лаборанту, доставляти амбулаторні картки з реєстратури та відділень, допомагати лаборанту при обробці плівок, здавати білизну та халати в стирку, провадити вологе прибирання приміщень та суху протирку апаратів та обладнання ренгенкабінетів, приймати участь у зборі серебросодержащих відходів.
З 01.07.1991 року на підставі рішення атестаційної комісії ОСОБА_1 присвоєне звання молодшої медичної сестри та переведено на посаду молодшої медичної сестри ренгенвідділення на якій пропрацювала до 24.06.1993 року.
Згідно функціональних обов'язків молодшої медичної сестри ренгенкабінету затвердженими головним лікарем ТМО Дзержинського району 01.07.1991 року молодша медична сестра ренгенкабінету зобов'язана : підготувати кабінет та робоче місце лікаря та лаборанта , здійснювати допомогу лаборанту в приготуванні контрастних розчинів та хімічних реактивів,здійснювати допомогу лікарю та лаборанту в проведенні складних ренгендосліджень барієвої клізми,викликати хворих за вказівкою лікаря та лаборанта до кабінету , подати касети лікарю та лаборанту, супроводжувати хворих в необхідних випадках до відділень, до ставляти амбулаторні картки з реєстратури та відділень,медичні заключення, передавати оформленні документи реєстратуру та відділення,здавати білизну та халати в стирку, провадити вологе прибирання приміщень та суху протирку апаратів та обладнання ренгенкабінетів, провадити збір серебросодержащих відходів.
За час праці санітаркою та на посаді молодшої медичної сестри ренгенвідділення позивачка перебувала в сфері іонізуючого випромінювання , міцність облучення складала 0,01 МКР/сек та 80% часу знаходилась в сфері дії лучів обучення, сумарна доза облучення за всі роки праці становить 0,65 бер.
Позивачка входила до списку працівників, працюючих у шкідливих умовах. З 1985 року по 1991 рік перебувала на диспансерному обліку в Харківському науково-дослідницькому інституті медичної радіології як працююча в сфері дії іонізуючих випромінювань
На підставі штатного розкладу санітарка та молодша медична сестра ренгенвідділення виконують роботи пов'язані з наданням допомоги лікарю та ренгенлаборантам при проведенні ренгендиагностики травлення за допомогою контрастної барієвої клізьми на протязі всього робочого дня, з виплатою 15% за шкідливі умови праці .
Згідно постанови РМ СРСР від 22.08.1956 року №1173 до 01.01.1992 року санітарки ренгенвідділення користувались пільговим пенсійним забезпеченням за списком №1 ,розділ 21, ст. 100 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».
Згідно з Положенням про санітарку ренгенівського відділення (кабінету), до посадових обовязків санітарки рентгенкабінету та рентгенлабораторії входило: прибирання приміщення, виклик хворих до кабінету за вказівкою лікаря , допомога рентгенлаборанту в приготуванні барієвого вапна, хімреактивів, миття і проявка плівки та інше, що не дає право на пільгову пенсію за Списком 1.
З 01.07.1991 року на підставі рішення атестаційної комісії присвоєне звання молодшої медичної сестри та переведено на посаду молодшої медичної сестри ренгенвідділення на якій пропрацювала до 24.06.1993 року.
За роз'ясненням Міністерства Праці та соціальної політики України згідно з Списком виробництв, професій і посад, робота на яких дає право на пенсію на пільгових умовах, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 р. № 1173, до 01.01.1992р. правом на пільгове пенсійне забезпечення за Списком 1 користувались санітарки, зайняті в рентгенівських кабінетах і лабораторіях, а також в ренгенівських відділеннях, за умови безпосередньої зайнятості протягом повного робочого дня в цих відділеннях ( кабінетах) з виконанням тих обов'язків протягом повного робочого дня, які дають право на пільгове пенсійне забезпечення згідно зі Списком № 1.
З 01.01.1992, відповідно до Списку 1 затвердженого постановою Кабінету Міністрів Украши від І 1.03.1994 № 102, право па пільгове пенсійне забезпечення має пільги середній медичний персонал, постійно зайнятий у рентгенопераційних кабінетах результатами атестації робочого місця .
Таким чином судом встановлено, що правом на пільгове пенсійне забезпечення за Списком 1 користувались санітарки, зайняті в рентгенівських кабінетах і лабораторіях, а також в ренгенівських відділеннях, позивачка ОСОБА_1 з 0.10.1985 року по 01.07.1991 року працювала санітаркою ренгенвідділення , з 01.07.1991 року працювала на посаді молодшої медичної сестри ренгенвідділення , у зв’язку з чим позов підлягає частковому задоволенню
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.2 Закону України „Про пенсійне забезпечення ”, ст. ст. 6,48 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати стаж роботи ОСОБА_1 в шкідливих умовах праці в ТМО Дзержинського району м. Харкова у період з 10.10.1985 року по 01.01.1992 року таким, що підлягає включенню до пільгового стажу при призначенні пенсії з врахуванням всього робочого стажу в шкідливих умовах праці по списку № 1
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Московський районний суд м. Харкова шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя Єлізаров І.Є.
Згідно з Положенням про санітарку ренгенівського відділення (кабінету), до посадових обовязків санітарки рентгенкабінету та рентгенлабораторії входило: прибирання приміщення, виклик хворих до кабінету за вказівкою лікаря , допомога рентгенлаборанту в приготуванні барієевого вапна, хімреактивів, миття і проявка плівки таінше , що не дає право на пільгову пенсію за Списком 1.
.
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення юридичного факту роботи у шкщливих та тяжких умовах пращ з 10.10.1985 по 24.06.1993.
Зпдно п."а" чЛ ст. 13 Закону Украши "Про пенсшне забезпечення"на шльгових умовах мають право на пенено за вшом, незалежно вщ мшця останньоУ роботи пращвники-жшки, зайнят1 п овний робочий день на шдземних роботах, на роботах з особливо шюдливими i особливо важкими умовами пращ, - за списком N 1 виробництв, роб1т, професш, посад i показниюв, затверджуваним Кабшетом MiHicipiB Украши, i за результатами атестаци робочих м1сць п1сля досягнення 45 роюв i при стаж 1 роботи не менше 15 роюв, з них не менш е 7 роюв 6 м1сящв на зазначених роботах.
Пщ повним робочим днем розум1еться виконання po6iT в умовах, передбачених Списком, не менше 80 % робочого часу, встановленого для пращвниюв данного виробництва, професГ1 чи посади (роз'яснення М1н1стерства соц!ального захисту населения та М1шстерства пращ вщ 10.05.1994 №01-3/406-02-2 та №06-1649).
Вцщовщно до ст. 62 Закону Украши "Про пенс1не забезпечення", п. 1 Порядку шдтвердження наявного трудового стажу для призначення neHciV за вщсутност1' трудово'1 книжки або в1дпов1дних запис1в у н1й, затвердженому Постановою Кабинету MinicTpiB Украши тд, 12.08.1993 №637, основним документом, що шдтверджуе стаж роботи, е трудова книжка.
В трудовш книжщ позивача зазначено, що з 10.10.1985 року вона була прийнята на роботу санпаркою ренгенвщдшення до полклшки №2, 01.07.1991 року - переведена молодшою медсестрою ренгенвщдшення та 24.06.1993- звшьнена за власним бажанням.
Тнструкщя про порядок ведения трудових книжок на шдприемствах, установах, оргашзащях, затверджена Постановою Держкомпрац1 СРСР вщ 20.06.1974 №.160, не передбачала внесения в1домостей про характер роботи або умови пращ.
Таким чином, за вщсутносп трудовоТ книжки або вщповпних запиав у шй трудовий стаж встановлюеться на шдстав1 шших документов, виданих за мюнем роботи, служби, навчання, а також apxiBHHMH установами.
Зпдно п. 20 вказаного Порядку у тих випадках, коли в трудовш книжщ вщсутш вщомосп, що визначають право на пеней , установлен! для окремих категорш пращвниюв, для шдтвердження спещального трудового стажу приймаються уточнюючи довщки шдприемств або оргашзацш.
У довщщ мае бути вказано : перюди роботи, що зараховуються до спещального стажу; профес1я або посада; характер виконуваноТ роботи; роздш, шдроздш, пункт, найменування списюв або ix номери, куди включаеться цей перюд роботи; первинш документи за час виконання роботи, на шдстав1 яких видана зазначена довщка.
Позивач не надав до Управлшня ПФУ в Московському райош м.Харкова, довщку, яка б шдверджувала безпосередню зайнятють протягом повного робочого дня на робот1 у шкщливих та тяжких умовах пращ та м1стила шдстави и видач1.
Одночасно повщомляемо, що вщповщно до роз'яснень №4 вщ 11.12.1996 М1н1стерства пращ Украши та М1н1стерства сощального захисту населения Укра'ши до 01.01.1992 правом на пшьгове пенешне забезпечення за списком №1 користувались сан1тарки, зайнят1 в ренген1вських каб1нетах i лаборатор1ях, а також в ренген1вських вщдшеннях, за умови безпосередньоТ зайнятост! протягом повного робочого дня в цих вщдшеннях (кабшетах).
При цьому санггарки, зайнят1 на прибиранн1 рештещвського каб1нету i anapaTie, митт1 i проявщ пл1вки, пщготовц1 реактив1в правом на пшьгове пенс1йне забезпечення не користувались.
3 1 с1чня 1992 правом пшьгового пенс1йного забезпечення користуються молодш1 медичн1 сестри по догляду за хворими, зайнят1 у ренгещвських вщд1леннях (каб1нетах) за умови виконання робгг, пов'язаних з наданням допомоги л жарю та ренгенлаборанту при проведенш ренгещцагностики травно'1 системи за допомогою контрасно1 6apieBOi кл1зми протягом повного робочого дня за списком №2 роздшу 14 "Установи охорони здоров'я i социального забезпечення".
Таким чином, щдготовка каб1нету та робочого мюця л1каря до роботи, допомога лаборанту в приготуванщ реактивних речовин, прибирания ренгенкабшету, миття i проявка шйвки позивачем, як це зазназначено в функщональних обов'язках сан1тарки рентгенкаб1нету та посадових шетрукщях, не дають право на зарахування стажу роботи як пшьгового.
Зпдно пункту 5 Указу Президента Украши №988/96 вщ 23.10.1996 "Про затвердження положения про Мппстерство сощального захисту населения" Мшсозахист Укра'гяи мае право давати у межах повноважень, визначених законодавством, роз'яснення положень законодавчих i нормативних акив з питань сощального захисту neHcioHepiB, щших сощально незахищених громадян.
Р1шення з питань сощального забезпечення населения i захисту пенсюнер1в, 1нших соц1ально незахищених громадян, прийнят1 М1н1стерством соц1ального захисту населения Украши в межах cboix повноважень, е обов'язковими для виконання центральними та м1сцевими органами виконавчо1 влади, органами м1сцевого самоврядування, шдприемствами, установами i орган!зац1ями незалежно вщ форм власност1 та громадянами (п.5 Указу №988/96).
Зпдно Постанови КМУ вщ 01.08.1992 р. № 442 «Про Порядок проведения атестацд робочих м1сць за умовами пращ», пенен за вшом на шльгових умовах за списками №1 i 2 виробництв, робгг, професш, посад i показниив, що дають право на шльгове пенешне забезпечення, затверджуваними Кабшетом MinicTpiB Украши
відповідно ст.13 Закот" України «Про пенсійне забезпечення», призначаються за результатами атестації робочих місць.
Позивач надав суду лише наказ № 85 від 03.05.1993 головного лікаря ЦРЛ Дзержинського району про створення комісії для проведення атестації робочих місць в кількості 9 чоловік. Документів, підтверджуючих результати атестації. ОСОБА_1 не надала.
Таким чином права на зарахування стажу роботи з 10.10.1985р. по 24.06.1993р. як пільгового у ОСОБА_1 немає.
Крім того, відповідно до ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162 КАС України,-
Прошу: 1. Відмовити позивачу в задоволенні його позовних вимог в повному обсязі.
згідно наказу № 26 мене було прийнято на роботу санітаркою ренгенвідділення в поліклініку № 26 з 10.10.1985 року.
Згідно функціональних обов'язків санітарки ренгенкабінету , затвердженими головним лікарем ТМО Дзержинського району 01.01.1985 року санітарка ренгенкабінету зобов'язана :підготувати кабінет та робоче місце лікаря та лаборанта до роботи, допомогати лаборанту в приготуванні контрастних розчинів та реактивів,здійснювати допомогу лікарю в проведенні складних ренгендосліджень барієвої клізми, подати касети лікарю та лаборанту,доставляти амбулаторні картки з реєстратури та відділень,допомагати лаборанту при обробці плівок, здавати білизну та халати в стирку, провадити вологе прибирання приміщень та суху протирку апаратів та обладнання ренгенкабінетів, приймати участь у зборі серебросодержащих відходів. З 01.07.1991 року на підставі рішення атестаційної комісії мені присвоєне звання молодшої медичної сестри та мене переведено на посаду молодшої медичної сестри ренгенвідділення на якій пропрацювала до 24.06.1993 року.
Згідно функціональних обов'язків молодшої медичної сестри ренгенкабінету затвердженими головним лікарем ТМО Дзержинського району 01.07.1991 року молодша медична сестра ренгенкабінету зобов'язана :
підготувати кабінет та робоче місце лікаря та лаборанта , здійснювати допомогу лаборанту в приготуванні контрастних розчинів та хімічних реактивів,здійснювати допомогу лікарю та лаборанту в проведенні складних ренгендосліджень барієвої клізми,викликати хворих за вказівкою лікаря та лаборанта до кабінету , подати касети лікарю та лаборанту, супроводжувати хворих в необхідних випадках до відділень, до ставляти амбулаторні картки з реєстратури та відділень,медичні заключення, передавати оформленні документи реєстратуру та відділення,здавати білизну та халати в стирку, провадити вологе прибирання приміщень та суху протирку апаратів та обладнання ренгенкабінетів, провадити збір серебросодержащих відходів.
За час моєї праці санітаркою та на посаді молодшої медичної сестри ренгенвідділення я перебувала в сфері іонізуючого облучення , мощность облучення
складала 0,01 МКР/сек та 80% часу знаходилась в сфері дії лучів обучення, сумарна доза облучення за всі роки моєї праці становить 0,65 бер.
Я входила до списку працівників, працюючих у шкідливих умовах. З 1985 року по 1991 рік перебувала на диспансерному обліку в Харківському науково-дослідницькому інституті медичної радіології як працююча в сфері дії іонізуючих излучений .
На підставі штатного розкладу санітарка та молодша медична сестра ренгенвідділення виконують роботи пов'язані з наданням допомоги лікарю та ренгенлаборантам при проведенні ренгендиагностики травлення за допомогою контрастної барієвої клізьми на протязі всього робочого дня, з виплатою 15% за шкідливі умови праці .
Згідно постанови РМ СРСР від 22.08.1956 року №1173 до 01.01.1992 року санітарки ренгенвідділення користувались пільговим пенсійним забезпеченням за списком №1 ,розділ 21, ст. 100 ЗУ «Про пенсійне забезпеченння».
Відповідно до відповідді Головного урпавління пенсійного фонду України в Харківській області мене було сповіщено ,що відповідно до ст. 13 Закону Украши "Про пенсійне забезпечення", правом на пенсію за віком па пільгових умовах користуються працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкіливими і особливо важкими умовами праці, - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показпиків, затверджуваним Кабінетом Міністрів України і за результатами атестації робочих зокрема, жінки після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Щодо зарахування до стажу роботи за Списком №1 періоду роботи санігаркою ренгенівського кабінету з 10.10.85р. по 31.12.1991р. було повідомлено.
За роз'ясненням Міністерства Праці та соціальної політики України зпіно з Списком виробництв, професій і посад, робота на яких дає право на пенсію на пільгових умовах, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 р. № 1173, до 01.01.1992р. правом на пільгове пенсійне забезпечення за Списком 1 користувались санітарки, зайняті в рентгенівських кабінетах і лабораторіях, а також в ренгенівських відділеннях, за умови безпосередньої зайнятості протягом повного робочого дня в цих відділеннях ( кабінетах) з виконанням тих обов'язків протягом повного робочого дня, які дають право на пільгове пенсійне забезпечення згдно зі Списком № 1.
При цьому, санітарки, зайняті на прибиранні ренгенівського кабінету і апаратів митті і проявці плівки, підготовці реактивів правом на пільгове пепсійне забезпечення не користуються.
Згідно з Положенням про санітарку ренгенівського відділення (кабінету), до посадових обовязків санітарки рентгенкабінету та рентгенлабораторії входило: прибирання приміщення, виклик хворих до кабінету за вказівкою лікаря , допомога рентгенлаборанту в приготуванні барієевого вапна, хімреактивів, миття і проявка плівки таінше , що не дає право на пільгову пенсію за Списком 1.
З 01.01.1992, відповідно до Списку 1. затвердженого постановою Кабінету Міністрів Украши від І 1.03.1994 № 102, право па пільгове пнесійне забезпечення має пільги середній медичний персонал, постійно зайнятий у рентгенопераційних кабінетах результатами атестації робочого міспя. Молодший медичний персонал ( санітарки ) зазначеним Списком не передбачений . Молодші медичні сестри з догляду за хворими, зайняті в рентгенівських відділеннях (кабінетах) користуються правом на пільгове пенсійне забезпечення за списком №2 за умови атестації робочого місця.
Відповідно до ст. 13 Закону Украши " Про пенсійне забезпечення ", правом на пенсію за віком пільгових умовах користуються працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України і за результатами атестації робочих місць, зокрема, жінки після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівники, які мають не менше половини стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці,пенсіїї на пільгових умовах призначаються із зменшенням загальновстановленого пенсійного віку (55 років для жінок ) на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи. Слід зазначити , що при призначенні пенсії відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", провадиться взаємне зарахування періоду роботи за умови, що зазначені роботи дають право на пенсію на аналогічних або більш пільгових умовах.
- Номер:
- Опис: діти війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1619/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Єлізаров Ігор Євгенович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.10.2010
- Дата етапу: 20.10.2010