УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2008 року м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючого Ладики Я.І.,
суддів: Томенчука Б.М., Хруняка Є.В.,
з участю: прокурора Левенець Я.І.,
захисника ОСОБА_1,
засудженого ОСОБА_2,
розглянувши 21 жовтня 2008 року у відкритому судовому засіданні справу за апеляціями помічника прокурора м. Яремче Гриновецького І.Б. та адвоката ОСОБА_1 на вирок Яремчанського міського суду від 12 серпня 2008 року, -
встановила:
Вказаним вироком ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець і житель АДРЕСА_1, українець, освіта середня, одружений, має на утриманні 2 неповнолітніх дітей, раніше не судимий, приватний підприємець, громадянин України, - засуджений за ст. 296 ч.1 КК України на шість місяців арешту, за ст. 121 ч.1 КК України із застосуванням ст. 69 ч.1 КК України на 3 роки позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України визначено остаточне покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим 3 роки позбавлення волі.
Справа № 11-443/2008 р.
Головуючий у І інстанції Гандзюк Д.М.
Категорія ст. 121 ч.1 КК України
Доповідач: Ладика Я.І.
Запобіжний захід засудженому змінено з підписки про невиїзд на взяття під варту з зали судового засідання.
Постановлено стягнути з ОСОБА_2 на користь Івано-Франківської обласної клінічної лікарні 3668 грн. 69 коп.
За вироком суду ОСОБА_2 визнано винним і засуджено за те, що він 29 лютого 2008 року, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, зайшов у приміщення кочегарки ДОК НСБ "Україна", розташованого в смт. Ворохта, де безпричинно обзивав ОСОБА_3 та завдавав йому удари по різних частинах тіла, внаслідок чого заподіяв потерпілому тяжкі тілесні ушкодження, небезпечні для життя в момент заподіяння.
В поданій апеляції помічник прокурора м. Яремче Гриновецький І.Б. посилався на невідповідність призначеного ОСОБА_2 покарання тяжкості вчинених ним злочинів, вважав його надто м'яким, а тому просив вирок скасувати і постановити новий вирок, призначивши ОСОБА_2 більш суворе покарання в межах санкції ч.1 ст. 121 КК України. Проте до початку апеляційного розгляду справи помічник прокурора апеляцію відкликав.
У своїй апеляції захисник засудженого ОСОБА_2 ОСОБА_1 посилається на надмірну суворість призначеного ОСОБА_2 покарання, яке не відповідає його особі. Просить вирок змінити та обрати підзахисному покарання не пов'язане з реальним позбавленням волі.
Заслухавши доповідача, пояснення засудженого ОСОБА_2 та його захисника, які підтримали апеляцію останнього, обґрунтування прокурора, який вважає апеляцію захисника ОСОБА_1 безпідставною, а вирок суду законним і просить залишити його без змін, перевіривши матеріали справи, мотиви і доводи апеляції, колегія суддів не знаходить підстав для її задоволення.
Суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи і його висновок про винуватість ОСОБА_2 у вчиненні злочинів, за які його засуджено, базується на зібраних і належно досліджених в судовому засіданні достовірних доказах.
Кваліфікація дій ОСОБА_2 за ч.1 ст. 296 та ч.1 ст. 121 КК України є правильною.
Призначене йому покарання відповідає вимогам ст. ст. 65, 66, 67, 69, 70 КК України. Воно є необхідним і достатнім для виправлення засудженого та попередження нових злочинів.
Призначаючи покарання засудженому, суд врахував, що він щиро кається, вперше притягається до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується, має на утриманні двох неповнолітніх дітей.
З врахуванням наведених обставин суд застосував до ОСОБА_2 ст. 69 КК України і призначив покарання за ст. 121 ч.1 КК України нижче від найнижчої межі, передбаченої санкцією вказаної статті.
Колегія суддів не знаходить підстав для призначення засудженому більш м'якого покарання.
Керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляцію захисника ОСОБА_1 в інтересах засудженого ОСОБА_2 залишити без задоволення, а вирок Яремчанського міського суду від 12 серпня 2008 року щодо нього - без змін.