Судове рішення #8496209

справа №  2а-3441/09/0670  

категорія  6.12

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                                                                  м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Чернової Г.В.,

при секретарі -       Шакалові А.В.,

за участю позивача та представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом  Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Житомирі  до   сільськогосподарського виробничого кооперативу "Дружба"    про  стягнення 37304,10 грн.,-

встановив:

 Позивач звернувся з вказаним позовом до суду, в якому зазначив, що сільськогосподарський виробничий кооператив "Дружба" зареєстрований як платник  у відділенні виконавчої дирекції Фонду  і відповідно до Закону України ”Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”  роботодавець зобов”язаний  провести капіталізацію платежів для продовження страхових виплат потерпілому.   Станом на 01.02.2009 року СВК "Дружба" має  заборгованість в сумі                    37 304.10 грн,  яку просить стягнути на користь Фонду.

У судове засіданні представник позивача  позов підтримала  в повному обсязі.

Представник відповідача   в судовому засіданні не заперечував проти позовних вимог, проте пояснив, що СВК "Дружба" не взмозі сплатити  вказану суму заборгованості, оскільки знаходиться на стадії ліквідації, а майно  підприємства,  виділене під заборгованість при розпаюванні, було реалізоване виконавчою службою Житомирського району у 2008 році. Подав відповідну довідку.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав:

Як вбачається із матеріалів справи,  відповідач зареєстрований, як платник  страхових внесків до Фонду з 26.06.2001 року і ним були порушені вимоги ст. 45 Закону України ”Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, а саме:  страхувальник повинен за 2 місяці повідомити Відділення Фонду про ліквідацію, та згідно ст. 46 вказаного Закону, сплатити  капіталізовані платежі, у випадку ліквідації підприємства.

СВК " Дружба" на підставі акту №1 від 07.05.2000 року про нещасний випадок на виробництві, який стався з потерпілим ОСОБА_1 сформувало особову справу померлого та передало до ВВД ФССНВ в м. Житомирі для подальших виплат.

На підставі особової справи потерпілого відділення Фонду призначило страхові виплати ОСОБА_1 та по теперішній час сплачує дані виплати.

У відповідності до "Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов"язань підприємства перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров"ю", затвердженого постановою УМУ від 06.05.2000 року № 765,  капіталізація платежів здійснюється  щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідні виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної  працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв"зку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством. До суми платежів, що підлягають капіталізації, включається заборгованість підприємства-банкрута з виплат, пов"язаних із зобов"язаннями цього підприємства відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров"ю громадян: з одноразової допомоги, щомісячних виплат втраченого заробітку, витрат по догляду за потерпілим та за лікарняними листами.

Відповідно до п.3 вказаного Порядку, капіталізація платежів розраховується за період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя  чоловіків і жінок та їх віком на момент здійснення капіталізації.

Із матеріалів справи вбачається, що позивач для визначення необхідних капіталізованих платежів використовувало дані середньої очікуваної тривалості життя осіб, надані Держкомстатом України.

Згідно з розрахунку потреби   в капіталізаці  коштів для розрахунку з потерпілими на виробництві, членам їх сімей СВК " Дружба" станом на 01.02.2009 року, поданого Фондом, загальна потреба в капіталізації коштів для розрахунку з потерпілим становить 37304.10 грн.

Враховуючи викладене, Житомирський окружний адміністративний суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, відповідно до Закону України „Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” №1105-1У  від 23.09.1999 року, "Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов"язань підприємства перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров"ю", затвердженого постановою УМУ від 06.05.2000 року № 765, керуючись ст. ст.6,9,10,11,70,71,  158 –163, 186 254 КАС України, суд, -   

постановив:

 Позов задовольнити повністю.

Стягнути з сільськогосподарського виробничого кооперативу "Дружба" на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України  в м. Житомирі  37304.10 грн.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.   

Головуючий суддя:                                                                                Г.В. Чернова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація