Судове рішення #8503204

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

11 лютого 2010 р.           Справа № 2-а-5396/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Свентуха Віталія Михайловича,

при секретарі судового засідання:   Мороз Вікторії Валентинівні  

за участю представників сторін:

позивача      :   Сідак Т.В. - представник за довіреністю;

відповідача :    не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі Вінницької області   

до:   колективного підприємства "Гніванський  шиноремонтний завод"  

про: стягнення 8324 грн. 21 коп.

ВСТАНОВИВ :

В грудні 2009 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернулось управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі Вінницької області з позовом до колективного підприємства "Гніванський  шиноремонтний завод" про стягнення заборгованості в сумі 8324 грн. 21 коп..

Позов мотивовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість до Пенсійного фонду по невідшкодованих фактичних витратах на виплату пільгової пенсії, призначеної за Списком № 2 пенсіонеру ОСОБА_1, який виконував роботу, що передбачена Списком № 2 та дає право на призначення пільгової пенсії, згідно пунктів "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". За період з лютого 2009 по листопад 2009 року підприємство зобов'язане відшкодувати управлінню Пенсійного фонду України у Тиврівському районі Вінницької області фактичні витрати на виплату пенсії, призначеної відповідно до п. "б" - "з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" пенсіонеру ОСОБА_1 у загальній сумі 8324 грн. 21 коп..

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву з нормативно-документальним обґрунтуванням суду не надав, в судове засідання жодного разу не з’явився, повноважного представника не направив, про час, дату та місце судових засідань був повідомлений завчасно та належним чином, про що свідчать реєстри поштових відправлень.

Суд вважає, що відповідач повідомлення суду проігнорував, а його неявка свідчить про небажання приймати участь у засіданні, і містить ознаки наміру затягування розгляду справи.

Відповідно до ст.  122 КАС України адміністративна  справа  має  бути  розглянута  і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Таким чином, суд,  враховуючи, що відповідачем не повідомлено суд про причини неявки та не надано заяву про розгляд справи за його відсутності, вважає, що вжив достатні заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю або участю повноважного представника відповідача, для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Подані в справу докази є достатніми для вирішення спору у відсутності відповідача за наявними в справі матеріалами. Тому суд приходить до висновку про можливість вирішення спору у відсутність відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно, об’єктивно дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Колективне підприємство "Гніванський шиноремонтний завод" зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України у Тиврівському районі Вінницької області за № 0219040104, як платник на обов'язкове державне пенсійне страхування та зареєстровано в Тиврівській районній державній адміністрації за № 138 від 06.07.1994р..

Судом встановлено, що станом на 01.12.2009р. за відповідачем рахується заборгованість по невідшкодованих до Пенсійного фонду України фактичних витратах на виплату пенсій за віком на пільгових умовах, відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за період з 27 лютого 2009 року по листопад 2009 року громадянину ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, який має загальний стаж 39 років 7 місяців 24 дні, з якого 6 років 1 місяць стаж вулканізаторника, автоклавщика  в КП "Гніванський шиноремонтний завод", що дає право на призначення даному громадянину пенсії за віком на пільгових умовах по Списку 2, відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Вказана пенсія призначена відповідно до поданої заяви від 22.09.2008р..

Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, встановлено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

Відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997р. об'єктом оподаткування для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено Інструкцією “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” (далі-Інструкція), що затверджена Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 № 64/8663. Визначенням сум до відшкодування, формування розрахунків фактичних витрат здійснюється органами Фонду.

Згідно п. 6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці.

Відповідно до вимог Інструкції про порядок організації оформлення, фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги підприємствами поштового зв'язку України, затвердженої спільним наказам Державного комітету зв'язку України, Міністерства праці та соціальної політики України, Пенсійного фонду України від 02.07.1998р. № 101/123/67, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 006.08.1998р. за № 494/2934, Пенсійним фондом України компенсуються витрати за доставку пенсій  згідно тарифів  встановлених Укрпоштою.

Згідно з Наказу Державного комітету зв'язку та інформації України № 166 від 22.07.2004р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.08.2004р. за № 09/1-2659-ЕП, тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами (операторами) зв'язку, що надають ці послуги, крім випадків обумовлених  законодавством. Розмір плати у відсотках від доставленої суми у села, селищах міського типу, становить 0, 79 %.

За правилами встановленими підпунктом 6.8. пункту 6 Інструкції, підприємства та організації зобов’язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Судом встановлено, що загальна сума заборгованості з відшкодування фактичних витрат по виплаті  та доставці пенсій призначених на пільгових умовах по Списку 2 гр. ОСОБА_1 за період з лютого 2009 року по листопад 2009 року становить 8324 грн. 21 коп., що також підтверджується актом звірки від 18.12.2009р. обопільно підписаним сторонами.

На час розгляду адміністративної справи відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості перед позивачем, не спростовував відповідними доказами наявність боргу та його суму, крім того, вимоги позивача про сплату заборгованості в судовому порядку не оскаржував.

В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги  та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.  

З урахуванням викладеного, суд вважає. що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, частиною 2 Прикінцевих положень  Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", Інструкцією “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, Інструкцією про порядок організації оформлення, фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги підприємствами поштового зв'язку України, ст. 124 Конституцією України,  суд -

ПОСТАНОВИВ :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з колективного підприємства "Гніванський  шиноремонтний завод" (вул. Промислова, 5, м. Гнівань, Тиврівський район, Вінницька область, 23310, код ЄДРПОУ 03112679, р/р 260013021303 в ЦВ ПІБ м. Вінниця, МФО 302571) на користь  управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі Вінницької області (вул. Леніна, 40-А, смт. Тиврів, Вінницька область, 23300, код ЄДРПОУ 20097444, р/р 25608323690103 в ОПРВ "Ощадбанк" м. Вінниця, МФО 302076) заборгованість по виплаті та доставці пільгових пенсій в сумі 8324 грн. 21 коп. (вісім тисяч триста двадцять чотири грн. 21 коп.).

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється  з  дня  отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено:   12.02.10  о 16:45



Суддя                                                 Свентух Віталій Михайлович

11.02.2010

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація