Судове рішення #850692
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

12 березня 2007 року           справа № 2-359/2007                   м. Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого                            Ференс-Піжук О.Р.

при секретарі                           Тимовській Н.В.

з участю позивачки                 ОСОБА_1

представника позивачки          ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання втрати права на користування житловим приміщенням,-

встановив:

21 лютого 2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про визнання її колишнього чоловіка ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування жилим приміщенням - квартирою НОМЕР_1 в будинку АДРЕСА_1. Вимоги мотивує тим, що відповідач, будучи зареєстрованим в спірній квартирі, фактично не проживає в ній з жовтня 2004 року. ОСОБА_3 проживає в місті Москва, РФ, де створив нову сім'ю. Майна відповідача в квартирі немає, перешкод у користуванні йому ніхто не чинив. Участі в утриманні спірної квартири відповідач не бере, не сплачує за комунальні послуги та квартирної плати. Позивачка не має матеріальної змоги проводити оплату за комунальні послуги, які нараховуються на відповідача. Також позивачка позбавлена можливості переоформити особовий рахунок на себе та скористатися своїм правом на приватизацію квартири. Оскільки відповідач не проживає в вищезазначеній квартирі понад шість місяців, вважає, що є всі підстави визнати його таким, що втратив право на користування жилим приміщенням.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 та її представник позовні вимоги підтримали в повному об'ємі, просять визнати відповідача ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування квартирою НОМЕР_1 в будинку АДРЕСА_1, в зв'язку з його відсутністю в даній квартирі понад шість місяців без поважних причин.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним, подав суду заяву, в якій просить справу розглядати у його відсутності.

 

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення позивачки, її представника, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення в зв'язку з наступним.

З особового рахунку квартиронаймача вбачається, що ОСОБА_3 є наймачем квартири НОМЕР_1 в будинку АДРЕСА_1 (а.с.6).

Відповідач зареєстрований за вказаною адресою з 1996 року, що стверджується довідкою НОМЕР_2 від 17 січня 2007 року - а.с.4.

Як зазначено в акті від 16 січня 2007р. складеного комісією НОМЕР_2 відповідач ОСОБА_3 не проживає по місцю реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 15).

Таким чином, в суді встановлено, що відповідач ОСОБА_3 понад шість місяців без поважних причин відсутні по місцю постійного проживання, і не належать до переліку осіб, за якими, у відповідності до ст. 71 ЖК України, зберігається житло понад зазначений строк.

Судом не встановлено поважних причин відсутності відповідача у спірній квартирі, а тому суд визнає ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування жилим приміщенням, відповідно до вимог ст. 72 ЖК України.

Керуючись ст.ст. 212, 213, 214, 215, 226 ЦПК України, ст.48 Закону України "Про власність", ст. 72 ЖК України, суд

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляції до апеляційного суду у Волинській області протягом 20 днів після подачі заяви про оскарження рішення суду, яка подається протягом 10 днів після його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

  • Номер: 6/567/2/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-359/2007
  • Суд: Острозький районний суд Рівненської області
  • Суддя: Ференс-Піжук О.Р.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.04.2016
  • Дата етапу: 07.04.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація