Справа №2-24/2007р. РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ,
(заочне)
21 лютого 2007р. м.Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого : судді Тураш В.А.
секретаря: Колодій Т.Й.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м.Долина справу за позовом Вигодської селищної ради до ОСОБА_1 про стягнення матеріальних збитків, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить постановити рішення, яким стягнути з відповідача на користь Вигодської селищної ради р/р 31415544600157 в ІДК в Івано-Франківській області код 20568642 МФО 836014 -1430 грн. матеріальної шкоди та всі судові витрати..
Свої вимоги мотивує тим, що відповідач користується квартирою №1 в трьохквартирному будинку АДРЕСА_1 1/2 частина якого належить Вигодській селищній раді. Відповідач з метою прискорення будинку в період підготовки до святкування 120-річчя селища Вигода умисно пошкодив зовнішню штукатурку 1/2 частини житлового будинку, тобто тієї половини, в якій знаходиться його квартира, про що складено відповідний акт. Згідно кошторису ремонт штукатурки 1/2 частини фасаду будинку АДРЕСА_1 становить 1430 грн. Неправомірними діями відповідач заподіяв збитки власнику будинку (позивачу) на суму 1430 грн., які він повинен відшкодувати.
В судовому засіданні представник позивача Мацелюх М.В. позовні вимоги підтримав, зіславшись на викладені в позовній заяві обставини. Просив постановити рішення, яким стягнути з відповідача на користь Вигодської селищної ради 1430 грн. заподіяних збитків та всі витрати по справі. Не заперечує проти заочного розгляду справи.
Представники відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги не визнали. Пояснили, що відповідач по справі не пошкоджував штукатурку, вона відпала і ще відпадає внаслідок саморуйнування, з допомогою коливань і вібрації грунту і будинку від вантажного автотранспорту. В цьому його вини немає. Дефектний акт від 14.09.2004 року на основі складено кошторис не відповідає елементарним вимогам, оскільки в ньому не вказано дата його складання, не приведено склад комісії, немає підписів членів комісії, немає даних про ознайомлення з ним відповідача. В акті не приведено види і обсяги робіт, які підлягають виконанню при проведенні ремонту на площі 48.35 кв.м.. Приведено лише узагальнене найменування роботи по ремонту штукатурки, а іменно „Поліпшене штукатурення цементно-вапняним розчином стін фасаду". В кошторисі, який є в матеріалах справи мають місце суттєві неточності, порушення і перекручування, що свідчить про його фіктивність і непридатність. Штукатурка в кошторисі закладена цементно-вапняна, тоді як в дійсності штукатурка на зовнішніх стінах квартири відповідача є глиняна по дранці. Характер ушкоджень штукатурки, в результаті її саморуйнації в різних місцях площі 48.35 кв.м. - різний. Оскільки вини відповідача в пошкодженні штукатурки немає - то немає підстав для
-2-
відшкодування шкоди. Просили відмовити у позові. В останні судові засіданні відповідач або його представники не з'явились, хоча про час та місце розгляду справи відповідач був повідомлений у встановленому Законом порядку, про що свідчать поштові повідомлення.
Суд вислухавши думку учасників процесу, дослідивши здобуті та перевірені в судовому засіданні докази, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного:
У відповідності до вимог ст.60 ЦПК України - кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених ст.61 цього Кодексу.
Ст. 190 ЖК України передбачено, що підприємства, установи, організації, а також громадяни, які заподіяли шкоду жилим будинкам, жилим приміщенням, інженерному обладнанню, об'єктам благоустрою і зеленим насадженням на прилеглих до будинків ділянках, зобов'язані відшкодувати заподіяну шкоду.
Згідно ч.І ст.22 ЦК України - особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.
Згідно ч.І ст. 1166 - майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою , яка її завдала.
Як встановлено в судовому засіданні будинок по АДРЕСА_1 складається з трьох квартир, в комунальній власності знаходиться половина будинку, в якій проживає позивач, друга половина будинку передана у приватну власність власникам квартир №2 та №3. Квартира №1, в якій проживає ОСОБА_1 належить на праві приватної сумісної власності - відповідачу, його дружині ОСОБА_2 та сину ОСОБА_4
Згідно рішення Долинського районного суду ,справа №2-43/2006р. від 17.02.2006р. (а.с.5-6) залишеного без змін ухвалою Апеляційного суду Івано-Франківської області від 11.04.2006 року, позов ОСОБА_1 д Виготської селищної ради про визнання незаконним та недостовірним акту від 15.09.2004р. задоволено частково. Визнано інформацію про те, що ОСОБА_1 самовільно пошкодив штукатурку і побілку фасаду будинку АДРЕСА_1 на площі 92 кв.м., яка міститься у акті від 14.09.2004р. такою, що не відповідає дійсності, встановивши, що він дійсно пошкодив штукатурку на площі 48.35 кв.м., відповідач .
У відповідності до кошторису ремонту штукатурки фасаду житлового будинку АДРЕСА_1( а.с.8-15) - вартість штукатурення цементно-вапняним розчином стіни фасаду будинку АДРЕСА_1 площею 0.4836 кв.м, становить 1430 гривень.
Таким чином суд приходить до переконання, що за рахунок неправомірних дій відповідача, Вигодській селищній раді заподіяно шкоду, яка з врахуванням робіт, які необхідно провести, щоб виправити пошкоджений фасад будинку становить 1430 грн., які слід стягнути з ОСОБА_1
Питання судових витрат слід вирішити у відповідності до вимог ст.88 ЦПК України.
На підставі 190 ЖК України ст.ст. 22,1166, керуючись ст.ст.60, 88,213,214, 215,218,226 ЦПК України, суд,
РІШИВ:
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Вигодської селищної ради 1430 гривні заподіяної матеріальної шкоди та 81 гривню судових витрат.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, яка має бути подана не пізніше 10 (десяти) днів з дня отримання ним копії заочного рішення.
Заяву про апеляційне оскарження рішення Долинського районного суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу може бути подано до апеляційного суду Івано-Франківської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Долинський районний суд.
Суддя: