Справа № 2-28/07р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Смт. Стара Вижівка 23 лютого 2007 р.
Старовижівський районний суд Волинської області
під головуванням: судці Кузьмінця О.М. за участю секретаря Бондар О.С. позивача - ОСОБА_1пр-ка відповідача Лисика С.М.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Стара Вижівка справу за позовом ОСОБА_1 до Мизівської сільської Ради про визнання права власності на домобудівлі на підставі їх успадкування,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Мизівської сільської Ради про визнаного права власності на домобудівлі, посилаючись на те, що в селі Мизове з ІНФОРМАЦІЯ_1 року після смерті її тітки ОСОБА_2 відкрилася спадщина на домобудівлі, яку вона прийняла згідно заповіту шляхом подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини та спільного проживання з спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Однак в зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на домобудівлі нотаріальна контора відмовляє їй у видачі свідоцтва про право на спадщину, а тому просить визнати за нею право власності у судовому порядку.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримала повністю з підстав зазначених в позовній заяві.
Представник відповідача Лисик С.М. позов визнав, пояснивши, що спадкові домобудівлі належали ОСОБА_2 і вона їх заповіла позивачці, інших спадкоємців у спадкодавця немає.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підставний і підлягає задоволенню.
Так згідно з ст. 328 ч.І ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів.
Як з'ясовано в судовому засіданні з пояснень сторін, з 17.03.2006року в селі Мизове Старовижівського району після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на житловий будинок і хлів, спадкоємцем яких згідно заповіту, посвідченого 22 квітня 1992 року секретарем сільської ради, являється позивачка, яка прийняла спадщину шляхом постійного спільного проживання з спадкодавцем на час відкриття спадщини.
-2-
Остання обставина також підтверджується довідкою виданою Мизівською сільською Радою.
Таким чином суд вважає, що у відповідності до ч.З ст. 1268 ЦК України позивачка прийняла спадщину за заповітом.
Спадкоємців передбачених ст.1241 ЦК України в спадкодавця немає, що встановлено з пояснень сторін. Той факт, що власником домобудівель являлася спадкодавець, крім пояснень сторін, підтверджується довідкою сільської Ради, з якої вбачається, що ОСОБА_2 проживала в них і згідно погосподарських книг вони рахувалися за нею.
А тому суд вважає, що за позивачкою слід визнати право власності на домобудівлі вартістю 10045 грн., які знаходяться в селі Мизове Старовижівського району, оскільки вона їх набула у порядку успадкування за заповітом.
Керуючись ст.ст. 10,15,60,212-215 ЦПК України, ст. 1223,1268 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок і хлів, які знаходяться в АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Старовижівський райсуд протягом 10 днів після його оголошення або протягом 20 днів з дня попередньої подачі заяви в суд про намір його оскарження, яка подається протягом 10 днів після оголошення рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення вказаних строків для його оскарження.
СУДЦЯ О.М.КУЗЬМІНЕЦЬ