Справа № 5-5, 2007 року
ПОСТАНОВА
02 березня 2007 року Диканський районний суд Полтавської області у
складі:
головуючої - судді Щабельської LB.
при секретарі - Марченко Н.В.
з участю прокурора - Рощепи Я.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Диканька спільне подання Диканського MB КВІ УДДУПВП та спостережної комісії при Диканській райдержадміністрації про умовно - дострокове звільнення від покарання засудженого ОСОБА_1, -
ВСТАНОВИВ:
Вироком Диканського районного суду Полтавської області від 03 лютого 2006 року ОСОБА_1 засуджений за ст. ст. 289 ч. 2, 69 КК України до одного року шести місяців виправних робіт за місцем його роботи з відрахуванням щомісячно в доход держави 10 % його заробітку.
Вказуючи на те, що ОСОБА_1 в період відбуття покарання зарекомендував себе позитивно, порядок відбування покарання не порушував, на реєстрацію з'являвся своєчасно, до адміністративної відповідальності не притягувався, за місцем роботи і проживання характеризується позитивно і станом на 01 лютого 2007 року відбув десять місяців і 2 дні виправних робіт, Диканське MB КВІ та спостережна комісія при Диканській райдержадміністрації звернулися до суду з поданням про умовно -дострокове звільнення ОСОБА_1 від покарання.
Розглянувши подання, вислухавши представника органу виконання покарань, прокурора та засудженого, який просить звільнити його від покарання, суд вважає, що подання задоволенню не підлягає.
Як встановлено в суді, ОСОБА_1 був засуджений за вчинення тяжкого умисного злочину, передбаченого ст. 289 ч. 2 КК України із застосуванням ст. 69 КК України до одного року шести місяців виправних робіт за місцем його роботи з відрахуванням щомісячно в доход держави 10 % його заробітку. За період відбуття покарання зарекомендував себе з позитивної сторони, порядок відбування покарання не порушував та не вчинив нового злочину і на день розгляду справи у суді не відбутий ним строк покарання складає 6 місяців 20 днів. Однак, згідно ст. 81 ч. З п. 2 КК України, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим не менше 2/3 строку покарання, призначеного судом за тяжкий умисний злочин. Тобто, на день розгляду справи у суді засуджений ОСОБА_1 не відбув передбаченого законом мінімального строку покарання, тому не може бути звільнений від відбуття покарання умовно-достроково.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 12, 81 КК України, ст. 497 КПК України, ст. 46 ч. 2 КВК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В умовно - достроковому звільненні засудженого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, оператора ІНФОРМАЦІЯ_2, від відбуття покарання у вигляді одного року шести місяців виправних
2
заробітку, призначеного вироком Диканського районного суду Полтавської області від
03 лютого 2006 року за ст. ст. 289 ч. 2,69 КК України, - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області протягом 7 діб з дня її проголошення, шляхом подачі апеляції через Диканський районний суд.
Головуюча: