Судове рішення #8534215

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

________________________________________________________________________________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2010 року                                                                м. Хмельницький

      Колегія  суддів  судової палати у цивільних справах

           Апеляційного суду Хмельницької області

         в складі : головуючого – судді Шершуна В.В.,

              суддів : Костенка А.М., Кізюн О.Ю.,

              при секретарі : Товкан І.І.,

з участю: представника позивача – ОСОБА_1 та відповідача ОСОБА_2

розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 22ц-552 за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 22 січня 2010 року за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину.

           Заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, колегія суддів

в с т а н о в и л а :

            ОСОБА_3, звертаючись  до суду з позовом про стягнення аліментів на доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, вказував, що після розірвання шлюбу відповідачка в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дитини, яка проживає з ним, не надає. Тому просив стягнути з ОСОБА_5 на його користь аліменти на дитину – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі у розмірі – 800 грн., починаючи з дня подання заяви і до повноліття дитини.

           Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 22 січня 2010 року позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 щомісячно аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 650 грн., починаючи з 13 жовтня 2009 року і до повноліття.

           В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить змінити рішення суду, стягнути з неї аліменти в розмірі 1/4 частини від її заробітку. Вказує, що суд не врахував, що вона отримує стабільну заробітну плату і тому  в порушення  вимог ст. 184 СК України  стягнув із неї аліменти в твердій грошовій сумі. Крім того, при визначенні розміру аліментів суд, в порушення вимог закону, не враховував  стан її здоров’я та наявність у неї хворої матері.

    Апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду зміні з таких підстав.

      У відповідності до п. 2 ч. 1, ч. 2 ст. 309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення  є неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права. Норми матеріального права вважаються порушеними або неправильно застосованими, якщо застосовано закон, який не поширюється на ці правовідносини, або не застосовано закон, який підлягав застосуванню.

Судом вірно встановлені фактичні обставини справи, дана їм належна оцінка.

Встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з 6 серпня 1988 року знаходились в зареєстрованому шлюбу, який 14 листопада 2009 року був розірваний. Від спільного проживання мають дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка в даний час проживає з батьком – ОСОБА_3 і знаходиться на його повному утриманні.

________________________________________________________________________________

Головуючий  у першій інстанції –     Лисяк Г.І.                                                     Справа № 22ц-552

Доповідач – Костенко А.М.                                                       Категорія №  48

Вказані обставини підтверджуються матеріалами справи, копією свідоцтва про одруження, копією свідоцтва про народження ОСОБА_4, копією свідоцтва про розірвання шлюбу, не заперечують дані обставини і сторони.

    Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення аліментів на дочку, посилаючись на те, що відповідач не надає належної допомоги на її утримання.

    Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

    Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього кодексу.

У відповідності до ч. 1 ст. 183 Сімейного кодексу України ч астка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом і лише ст. 184 цього Кодексу передбачено, що  якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Як вбачається з матеріалів справи відповідач  ОСОБА_2 працює на постійній основі на посаді начальника дільниці ВАТ ?кртелеком”  та регулярно отримує заробітну плату, що підтверджується відповідною довідкою з даної організації, цей факт не заперечує і позивач.

В  той же час твердження позивача про те, що ОСОБА_2 крім основної роботи займається діяльністю по реалізації парфюмерної продукції і отримує від цього дохід в судовому засіданні свого підтвердження не знайшли, доказів отримання такого доходу позивач до суду не надав, не встановлені такі докази і судом.

При таких обставинах колегія суддів, враховуючи, що відповідач має регулярний заробіток, інших нерегулярних, мінливих доходів чи отримання доходів в натурі не має, на її утриманні знаходиться хвора непрацездатна мати, яка потребує стороннього догляду, вважає, що рішення суду підлягає зміні і розмір аліментів , який підлягає стягненню з   ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 на утримання ОСОБА_4 повинен становити 1/4 частки заробітку (доходу) ОСОБА_2, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Керуючись ст. ст. 307, 309, 316, 319 ЦПК України, колегія  суддів  

в  и  р  і  ш  и  л  а :

            Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити

            Рішення  Хмельницького міськрайонного суду від 22 січня 2010 року скасувати і ухвалити нове рішення:

    Позовну заяву ОСОБА_3 задовольнити частково.

      Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 щомісячно аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1,  1/4 частки заробітку (доходу) ОСОБА_2, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 13 жовтня 2009 року і до повноліття.

    Стягнути з ОСОБА_2  в доход держави судовий збір в сумі                       51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

        Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили до Верховного суду України.

                                               

            Головуючий :                                   Судді:

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація