копія
№ 2-490\2007
РЕШЕНИЕ
ИМЕНЕМ УКРАИНЫ
01 лютого 2007 року
Харцизький міський суд Донецької області у складі:
Головуючого судді Хомінець І.B.
При секретарі М"якінченко В.В.
Розглянувши у попередньому судовому засіданні у залі суду у м. Харцизьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання правочину дійсним, суд,-
ВСТАНОВИВ: Позивач звернувся до суду з позовом про визнання правочину дійсним, вказуючи на те, що 24 вересня 1996року позивач разом з відповідачами придбав будівлю магазину, розташованного у АДРЕСА_1 в рівних долях, за посвідчення договору купівлі-продажу також сплачували в рівних частинах. З 2006р відповідачі не стали приймати участі в функціюванні магазину і пропонували позивачу купити у них, тобто у ОСОБА_2, ОСОБА_3 їхні частки. Позивач на таку угоду погодився, виплатив їм кодному суми грошей, які вони позивачу назвали, але до наступного часу договір купівлі-продажу між сторонами не посвідчено нотаріально, тому що позивач часто і подовгу не бувало у місті, а на данний час відповідачі не бажають ідти до нотаріальної контори, не бажають нести витрати. В наступний час я повинен оформляти земельну ділянку, на якої розташований магазин, але вже тільки на ім"я позивача, тому позивач звернувся до суду за тим, що треба визнати фактичний договір купівлі-продажу дійсним.
У попередньому судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав цілком, просить визнати договір купівлі-продажу дійсним.
Відповідачі предоставили заяви з клопотанням про розгляд страви у їх відсутності. Позов визнали цілком.
Суд знаходить позов обгрунтованним та таким, що підлягає задоволеню, оскільки не суперечить чинному законодавству та підтверджений матеріалами справи.
З договору купівлі-продажу від 24.09.1996р , реєстровий НОМЕР_1, вбачається, що ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 придбали будівлю магазину, який розташованний за адресою: АДРЕСА_1 в рівних долях, сплата за будівлю виплачувалась в рівних частинах.
Згідно ст. 205 ЦК України правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встанолено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов"язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчую їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
Згідно ст. 317 ГК України, власнику належать права користування, володіння і розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливає місце проживання власника і місцезнаходження майна.
Згідно ст.208,209, 210 ЦК України договіри між фізичними особами і юридичними повинні укладатися в письмовій формі, повинні бути нотаріально посвідченні і підлягають державній реєстрації, право власності в таких випадках настає з години його реєстрації.
2
Судом встановлено, що сторони по справі придбали будівлю магазину, про що був складений договір купівлі-продажу будівлю магазину, розташованного у АДРЕСА_1. Сторони придбали будівлю в рівних долях, однак після ОСОБА_2, та ОСОБА_3 запропонували позивачу купити їхні долі, що і зробив позивач, але про ці купівлі не були складені договори. Однак це суперечить законодавству. На наступний час позивач бажає, вказану будівлю оформити на своє ім"я, тому позивач звернувся до суду про визнання правочину дійсним.
Згідно з вищевикладенним, суд вважає, за можливе визнати правочин від 24.09.1996р на придбання ОСОБА_1 будівлі магазину, розташованного за адресою: АДРЕСА_1.
Керуючись ст. 317, ст. ст. 205, 208-210 ЦК України, ст. 10, 60, 213, 214 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Визнати правочин по купівлі ОСОБА_1 часток магазину розташованого в АДРЕСА_1 у ОСОБА_2, ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на всю будівлю.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Харцизький міський суд. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга подається протягом 20днів з дня подання заяви на апеляційне оскарження або протягом 10 днів з дня проголошення рішення без попередньої подачі заяви.
Суддя: Підпис: Копія: Вірна: