Судове рішення #8536828

Справа 22-5701\2009р.

Головуючий у 1 інстанції- Мазурик О.Ф.

Доповідач- Барановська Л.В.


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


28 липня 2009р. колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м.Києва в складі: Головуючого-Барановської Л.В. Суддів- Остапчука Д.О., Побірченко Т.І. при секретарі- Мовчан О.І.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за апеляційними скаргами ЗAT «Компанія « Базис-реєстр» та представника ВАТ «Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» на ухвалу судді Голосіївського районного суду м.Києва від 15.05.2009р. в справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Спеціалізована фірма «Регістр», ВАТ «Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект», ЗAT «Компанія «Базис-реєстр», 3-тя особа: Головне Управління МВС України в м.Києві про визнання недійсним договору та зобо»язання вчинити певні дії.

Заслухавши доповідь судді Барановської Л.В., пояснення осіб, які з»явились в судове засідання, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційних скарг, колегія-


встановила:


В травні 2009р. позивач звернувся до Голосіївського районного суду м.Києва із вказаним позовом до відповідачів.

Ухвалою судді Голосіївського районного суду м.Києва від 15.05.2009р. відкрито провадження у даній справі.

В апеляційних скаргах ЗАТ «Компанія «Базис-реєстр» та представник ВАТ «Харківський науково-дослідний та проектно- конструкторський інститут «Енергопроект» просять скасувати ухвалу судді та постановити нову ухвалу з цього питання, посилаючись на її необґрунтованість та порушення вимог цивільно-процесуального закону.

Апеляційні скарги ЗАТ «Компанія «Базис-реєстр» та представника ВАТ «Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Постановляючи ухвалу та відкриваючи провадження у даній справі суддя виходив з того, що позовна заява підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства та відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 119, 120 ЦПК України.

Між тим, з висновками судді погодитись не можна.

З матеріалів вбачається, що позивач є акціонером ВАТ «Харківський НДІ та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект», в позовній заяві просить визнати недійсним, зокрема, договір на ведення реєстру акціонерів, укладений між відповідачем-2 та відповідачем-3. Фактично вказаний спір

випливає з корпоративним правовідносин і підлягає розгляду у господарському суді.

За таких обставин ухвала судді не може залишатись без змін і підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 312, 315, 317 ЦПК України, колегія-


ухвалила:


Апеляційні скарги ЗАТ «Компанія «Базис-реєстр» та представника ВАТ «Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» задовольнити частково, ухвалу судді Голосіївського районного суду м.Києва від 15.05.2009р. скасувати, питання передати на новий розгляд до того ж районного суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація