Судове рішення #8540549

Справа № 1-257/2009

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2009 року Деснянський районний суд м. Чернігова в складі: головуючого - судді - Самусь Л.В.

при секретарі - Янович Я.В.

з участю прокурорів - Коваленко Л.М., Бондаренка П.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові кримінальну справу по обвинуваченню

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючої, вдови, в силу ст. 89 КК України судимості не має, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_4, -у скоєнні злочину, передбаченого ст. 204 ч. 1 КК України, -

встановив:

Підсудна ОСОБА_1, не являючись суб'єктом підприємницької діяльності та, не маючи відповідного спеціального дозволу (ліцензії) на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами - алкогольними напоями, передбаченого Законом України від 19.12.1995 р. „Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", 20.02.2009 р. в денний час, знаходячись на центральному ринку у м. Чернігові, придбала у невстановленої особи, незаконно, із метою подальшого збуту 3 л чистого етилового спирту, який перенесла до місця свого мешкання у квартиру ІНФОРМАЦІЯ_5, де незаконно, з метою подальшого збуту, виготовила близько 5, 5 л водно-спиртової суміші непромислового виробництва з вмістом етилового спирту 32, 9%-37, 3%, яку продовжувала незаконно зберігати з метою подальшого збуту.

21.02.2009 р. в денний час ОСОБА_1, знаходячись на ринку «Полісся» у м. Чернігові, незаконно збула ОСОБА_2 0, 5 л водно-спиртової суміші непромислового виробництва з вмістом етилового спирту 36, 6% на суму 8 грн. Зазначена збута рідина, є водно-спиртовими сумішами з вмістом етилового спирту, що виготовлені з порушенням технології виробництва та не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 „Горілки й горілки особливі. Технічні умови".

Підсудна, допитана у судовому засіданні, вину у зміненому прокурором обвинуваченні визнала повністю та пояснила, що не бажає давати свідчення в суді, оскільки у повному обсязі підтримує свої попередні свідчення, які давала у ході досудового слідства. У скоєному щиро розкаялась, просила суворо не карати, врахувати тяжкий матеріальний стан та стан здоров'я, оскільки через хворобу не може працевлаштуватись і ніякого джерела доходу у неї немає, а

лікування потребувало значних коштів, тому вимушена була займатись реалізацією алкогольних напоїв.

Враховуючи свідчення підсудної і те, що фактичні обставини справи ніким не оспорюються, суд знаходить, що дії підсудної правильно кваліфіковані за ст. 204 ч. 1 КК України, як незаконні придбання з метою збуту, зберігання з метою збуту та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв. Вина у скоєному доведена у повному обсязі.

Вирішуючи питання про міру покарання суд, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який є злочином невеликої тяжкості, особу винної - її вік, сімейний стан, наявність постійного місця мешкання та відсутність негативних характеристик за таким, відсутність попередніх притягнень до адміністративної відповідальності, обставини, які пом'якшують покарання -щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, за відсутністю обставин, які обтяжують покарання, у зв'язку з чим доходить висновку про можливість виправлення підсудної з обранням покарання у вигляді штрафу. Вище перелічені обставини справи - учинення неправомірних дій підсудною внаслідок важкого матеріального становища, яке характеризується відсутністю у неї доходу та необхідними витратами на лікування; щире каяття; її сімейний стан, як вдови, та незадовільний стан здоров'я - присутність у неї ряду захворювань, що стверджується наданими медичними документами, крім того, дані про особу підсудної - відсутність негативних характеристик, відсутність притягнень до адміністративної відповідальності, судом розглядаються, як такі, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, і дозволяють призначити покарання нижче від найнижчої межі, встановленої санкцією закону, призначення такого ж є необхідним і достатнім для її виправлення та попередження нових злочинів.

Цивільний позов по справі не заявлений.

Судові витрати, пов'язані з проведенням по справі хімічної експертизи, підлягають стягненню з підсудної.

Речові докази підлягають конфіскації.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд -

засудив:

ОСОБА_1 визнати винною за ст. 204 ч. 1 КК України і призначити покарання із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді штрафу у розмірі 850 грн. з конфіскацією незаконно виготовленої продукції.

Речові докази : пляшки з водно-спиртовим розчином, що знаходяться у двох поліетиленових пакетах - конфіскувати.

Стягнути з ОСОБА_1 127 грн. 49 коп. судових витрат за проведення експертизи в доход держави.

Мірою запобіжного заходу до набрання вироком законної сили залишити підписку про невиїзд.

На вирок можуть бути подані апеляції до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 діб із наступного дня після проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація