2-585/09
ЗАОЧНЕ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Донецьк «25» березня 2009 року
Кіровський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді Ларіної Н.О.
при секретарі Водоп'яновій І. І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
08 січня 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу з тих підстав, що вони з відповідачем втратили почуття любові та взаємної поваги один до одного.
Позивач в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги про розірвання шлюбу та в обґрунтування своєї позиції пояснив, що з відповідачем він перебуває у шлюбі з 11 січня 1997 року. Від даного шлюбу мають неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають з матір'ю. З травня 2008 року вони припинили шлюбні відносини. Майнових спорів не має. Позивач не бажає надалі підтримувати з відповідачем сімейні відносини.
У судове засідання відповідачка не з'явилася, до суду надала письмову заяву, в якій просить слухання справи провести у її відсутність, позовні вимоги визнала в повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК України) суд встановив наступне.
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 11 січня 1997 року, що було підтверджено свідоцтвом про шлюб. Від даного шлюбу мають неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають з матір'ю. Відповідно до вимог ст. 112 Сімейного Кодексу України і роз'ясненням п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 проголошена Конституцією України охорона сім»ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи.
Вислухавши пояснення сторін, проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані в силу ст..60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд визнає, що між подружжям внаслідок розладу і конфліктів виникли неприязні відносини, з травня 2008 року вони не мешкають однією родиною один з подружжя не бажає надалі підтримувати шлюб. При таких обставинах суд дійшов висновку про те, що спільне проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не можливо. Приймаючи до уваги сформовані взаємини між подружжям, причини конфлікту, тривалість їх спільного
не проживання, не бажання кожного з них надалі підтримувати сімейні взаємини суд вважає, що збереження цього шлюбу стало неможливим, тому визнає позов про розірвання шлюбу обґрунтованим і належним до задоволення.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат суд приймає до уваги ступінь відповідальності кожного з подружжя в розпаді шлюбу, враховує їхнє матеріальне і сімейне становище, інші обставини справи та вважає за необхідне судовий збір у розмірі 17 грн. стягнути з позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст, 10, 11, 60, 208, 209, 212, 213-215, 224-225 ЦПК України, ст.ст. 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований відділом реєстрації актів громадянського стану Кіровського районного управління юстиції м. Донецька від 11 січня 1997 року, актовий запис № 15 - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 до доходу держави держмито в розмірі 17 (сімнадцять) грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.