Справа №2-3159-1/06
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2007 року Солом"янський районний суд м.Києва в складі головуючого - судді Кізюн Л.І., при секретарі - Горбаченко К.В.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_1, 3-тя особа: Відділ опіки і піклування Солом'янської районної в м, Києві державної адміністрації, про позбавлення батьківських прав, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом про позбавлення батьківських прав і просить позбавити відповідача батьківських прав відносно малолітніх ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, посилаючись на те, що відповідач веде аморальний спосіб життя, зловживає спиртними напоями, вихованням дітей більше року не займається, матеріально їх не утримує. Крім того, позивач просив стягнути з відповідача аліменти на користь державних закладів, куди влаштовані діти.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позов.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнала, просила не позбавляти її батьківських прав.
Представник 3-ої особи - Відділу опіки і піклування Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації підтримав позов.
Заслухавши представника позивача, відповідача, представника 3-ої особи, свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:
· не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявили щодо неї батьківського піклування;
· ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини,
· жорстоко поводяться з дітьми,
· є хронічними алкоголіками або наркоманами,
- вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та
бродяжництва,
- засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.
Згідно з ч. 2 ст. 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. Суд може на вимогу позивача вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.
У судовому засіданні встановлено, що відповідач є одинокою матір'ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, а також ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Сім'я перебуває на обліку в службі у справах неповнолітніх Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, як неблагополучна. ОСОБА_1 за місцем проживання не було
створено належних умов для проживання виховання дітей.
28 серпня 2005 року в квартирі АДРЕСА_1, де проживала відповідач з дітьми, сталася пожежа. Діти ОСОБА_3 та ОСОБА_2 були доставлені до ДКЛ №4, а потім влаштовані: ОСОБА_2 до будинку дитини ім. М.М. Городецького, а ОСОБА_3 - до дитячого будинку „Малятко", де вони знаходяться дотепер.
Відповідач за цей час дітьми не цікавилася, їх вихованням та матеріальним забезпеченням не займалася.
Відповідно до даних акту про невідвідування дитини, складеного 21 серпня 2006 року співробітниками Київського міського будинку дитини імені M.М. Городецького батьки ОСОБА_2 понад шість місяців без поважних причин не проживають з дитиною, не виявляють батьківської турботи та піклування, не виховують та не утримують її.
Згідно з даними листа дитячого будинку „Малятко" від 17 серпня 2006 року ОСОБА_3 за час його перебування в дитячому будинку ніхто не провідував.
З пояснення ОСОБА_1 від 15 червня 2006 року вбачається, що вона планує забрати своїх дітей додому.
У судовому засіданні відповідач також пояснила, що вона збирається забрати дітей додому як тільки облаштує їм умови для проживання. Причини невідвідування дітей у дитячих установах ОСОБА_1 пояснити не змогла, крім того, що їй ніхто не розповів як це робиться.
Як видно з характеристики ОСОБА_1 з місця проживання від 04 серпня 2006 року квартира, де проживає ОСОБА_1 з дітьми, матір'ю, сестрою, братами і племінниками, знаходиться у антисанітарійному стані. В квартирі, на мешканців якої постійно скаржаться сусіди, постійно перебувають сторонні особи. Діти часто залишаються без догляду дорослих. Зі слів сусідів ОСОБА_1 часто бачили у нетверезому стані.
Зазначені обставини у судовому засіданні підтверджуються поясненнями свідків ОСОБА_5, який працює старшим дільничним інспектором міліції Солом'янського ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_6 даними актів обстеження житлово-побутових умов.
З пояснення у судовому засіданні свідка ОСОБА_7, яка рідко буває у квартирі відповідача, видно, що умови проживання у дітей не відповідають їх потребам.
З даних акту про пожежу від 25 серпня 2005 року видно, що причиною пожежі у квартирі АДРЕСА_1 стали дитячі пустощі з вогнем.
Відповідно до даних висновку Органу опіки і піклування Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації вважається за доцільне позбавити відповідача батьківських прав щодоОСОБА_3 та ОСОБА_2
Таким чином, в судовому засіданні достовірно встановлено, що відповідач протягом тривалого часу, а саме з серпня 2005 року, без поважних причин ухиляються від виконання своїх обов"язків по вихованню дітей, тому суд вважає необхідним позбавити її батьківських прав та стягнути з неї аліменти на утримання обох дітей на користь установ, де вони перебувають на даний час.
Суд находить можливим передати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на опікування органу опіки і піклування Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави потрібно стягнути судові витрати.
Керуючись ст.ст. 10, 27, 31, 60, 77, 214, 215 ЦПК України, на підставі ст. ст. 164, 166 СК України, -
вирішив:
Позов Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_1, 3-тя особа: Відділ опіки і піклування Солом'янської районної в м. Києві державної
адміністрації, про позбавлення батьківських прав - задовольнити.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_1 відносно малолітніх ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Передати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на опікування органу опіки і піклування Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації.
Стягнута з ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/8 частини заробітку (доходу), але не менше 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на користь будинку дитини ім. М.М. Городецького, де перебуває дитина, починаючи з 02 листопада 2006 року до повноліття дитини, але не пізніше часу перебування там дитини.
Стягнути з ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/8 частини заробітку (доходу), але не менше
30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на користь дитячого будинку „Малятко", де перебуває дитина, починаючи з 02 листопада 2006 року до повноліття дитини, але не пізніше часу перебування там дитини.
Стягнута з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 59 (п'ятдесят дев'ять) грн. 50 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави витрати на інформаційно-технічний розгляд справи у розмірі 30 (тридцять) грн.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду м. Києва через районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у визначений вище строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Л.І. Кізюн