ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2010 р. Справа № 2-а-59/10/0270
м. Вінниця
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Мельник-Томенко Жанни Миколаївни,
при секретарі судового засідання: Пивовар Інні Михайлівні
за участю представників сторін:
позивача : Швайко І.А., представник на підставі довіреності
відповідача : не з'явився, причини неявки суду не відомі
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Ленінського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
до: ОСОБА_2
про: стягнення витрат на професійне навчання
ВСТАНОВИВ :
Ленінський районний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення витрат на професійне навчання в сумі 3581 грн. 42 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_2 з 27.10.2008 року як безробітний за направленням Ленінського районного центру зайнятості м. Вінниці проходив професійне навчання за професією «електрогазозварник», відповідно до договору від 27.10.2008 року. За проходження професійного навчання громадянина ОСОБА_2 Вінницьким обласним центром зайнятості оплачено КПТНЗ «Вінницький навчально-курсовий комбінат житлово-комунального господарства» кошти в загальній сумі 1781 грн. 42 коп. та виплачена матеріальна допомога в сумі 1800 грн. ОСОБА_2 був відрахований з навчання за невідвідування занять без поважних причин та 13.05.2009 року знятий з обліку у Ленінському районному центрі зайнятості м. Вінниці. Оскільки відповідач на вимоги позивача добровільно не відшкодував витрачені кошти, Ленінський районний центр зайнятості м. Вінниці звернувся з даним позовом до суду та просить стягнути витрати на професійне навчання та матеріальну допомогу в сумі 3581,42 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала та посилаючись на обставини викладені в позовній заяві просила суд задоволити позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не з’явився, причини неявки суду не відомі. Про дату, час і місце розгляду справи повідомлено завчасно і належним чином.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Заявою від 30.09.2008 року ОСОБА_2 звернувся до директора Ленінського РЦЗ м. Вінниці про надання йому статусу безробітного та відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» призначення допомоги по безробіттю.
Згідно договору №025208102700657 від 27.10.2008р. укладеного між Ленінським РЦЗ м. Вінниці та ОСОБА_2, останнього направлено на професійну підготовку в комунальний професійно-технічний навчальний заклад «Вінницький навчально-курсовий комбінат житлово-комунального господарства» для проходження професійного навчання за професією «Електрогазозварник розряд 3». Відповідно до п.п. 3.1.2 договору у разі припинення навчання без поважних причин або відмови працювати за професією (спеціальністю), набутою в результаті професійного навчання з громадянина стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і назад (включаючи оплату щоденного проїзду) та витрати на проживання. Якщо громадянин відмовляється добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Наказом від 01.04.2009 року №43-а ОСОБА_2 відраховано з навчання в групі № 28П - підготовка електрозварювальників по направленню Ленінського РЦЗ і з 27.03.2009 року, оскільки він з 27.03.2009 р. не проходив практичне навчання без поважної причини.
За період проходження професійного навчання з 29.10.2008 р. по 28.03.2009 р. відповідачем було отримано матеріальну допомогу в сумі 1800 грн., що підтверджується довідкою від 29.12.2009 р. №03-24/5512.
Відповідно до листа Вінницького обласного центру зайнятості від 22.06.2009 р. № 06-11/1929 та доданого до нього розрахунку розмір витрат, пов'язаних з оплатою професійного навчання ОСОБА_2 в навчальному закладі, згідно погодженого учасниками договору уточнюючого кошторису становить 1781,42 грн.
Відповідно ст. 2 Закону України “Про зайнятість населення” безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу. У разі неможливості надати підходящу роботу безробітному може бути запропоновано пройти професійну перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.
Згідно із ч. 3 ст. 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. У разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.
Вищезазначене також передбачено п. 28 Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року №308, згідно із яким у разі припинення професійного навчання за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за набутою професією (спеціальністю) з осіб стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання і назад (включаючи щоденні) та витрат на проживання. Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Як встановлено судом, на даний час за відповідачем рахується заборгованість по витратам на професійне навчання та матеріальній допомозі в сумі 3581 грн. 42 коп., яка в добровільному порядку не погашена, а тому підлягає стягненню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) матеріальну допомогу та кошти витрачені на навчання в сумі 3581 (три тисячі п'ятсот вісімдесят одну) грн. 42 коп. на користь Ленінського районного центру зайнятості м. Вінниці (вул. Червоноармійська, 3-А, м. Вінниця).
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 11.03.10
Суддя/підпис/ Мельник-Томенко Жанна Миколаївна
10.03.2010
- Номер:
- Опис: стягнення витрат на професійне навчання
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-59/10/0270
- Суд: Вінницький окружний адміністративний суд
- Суддя: Мельник-Томенко Жанна Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.08.2015
- Дата етапу: 08.12.2015
- Номер:
- Опис: стягнення коштів
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-59/10/0270
- Суд: Вінницький окружний адміністративний суд
- Суддя: Мельник-Томенко Жанна Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.11.2018
- Дата етапу: 21.12.2018