Судове рішення #8543187

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

12 березня 2010 р.                                                  Справа № 2-а-979/10/0270

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Свентух Віталій Михайлович розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом:             ОСОБА_1 

до:                       судді Ленінського районного суду м. Вінниці Оніщука В.В., старшого юрисконсульта УМВС України у Вінницькій області Євчук Г.В., управління Державного казначейства України у Вінницькій області

про:                     визнання неправомірними дій та стягнення моральної шкоди

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1   до  судді Ленінського районного суду м. Вінниці Оніщука В.В., старшого юрисконсульта УМВС України у Вінницькій області Євчук Г.В., управління Державного казначейства України у Вінницькій області  про  визнання неправомірними дій та стягнення моральної шкоди.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що заявлений позивачем позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням  адміністративного  судочинства  є  захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб,  прав  та  інтересів  юридичних осіб  у  сфері  публічно-правових  відносин  від  порушень  з боку органів державної влади,  органів місцевого самоврядування,  їхніх посадових  і  службових осіб,  інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій  на  основі  законодавства,  в  тому числі на виконання делегованих повноважень.

Вирішуючи питання щодо відкриття провадження, суд виходить із встановлення в даному випадку наявності публічно-правових відносин та виникнення публічно-правового спору.

Так, публічно-правові відносини - це відносини між органами влади і їх посадовими чи службовими особами, які здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень із фізичними та юридичними особами.

Виходячи із загального розуміння правового спору, публічно-правовий спір - це відносини, які виникають внаслідок реального або уявного порушення прав, свобод та інтересів учасників публічно-правових відносин.

З вищевикладеного вбачається, що виникнення публічно-правового спору є відповідною реакцією на конфлікту ситуацію, коли одна сторона публічно-правових відносин, досягаючи поставленої мети, допускає вторгнення до сфери реалізації суб'єктивних прав іншої сторони або створює умови, за яких стає неможливою реалізація таких прав.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що спір виник навколо прийнятих суддями Ленінського районного суду м. Вінниці рішень, які є подібними за змістом мотивувальної частини, а також щодо використання, при розгляді справ, старшим юрисконсультом УМВС України у Вінницькій області Євчук Г.В. недостовірних свідчень, неналежних та недопустимих доказів.

Таким чином, суд вважає, що викладені позивачем обставини, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги, не свідчать про наявність спірних публічно-правових відносин, оскільки не прослідковується вторгнення суб'єктів владних повноважень до сфери реалізації суб'єктивних прав позивача, а також відсутні умови за яких стає неможливою реалізація таких прав позивача.

Даного висновку суд дійшов, виходячи із того, що не погоджуючись із прийняттям суддею до уваги свідчень, доводів, доказів особи, яка бере участь у справі та відповідно ухваленим внаслідок цього судовим рішенням, позивач не позбавлений права апеляційного оскарження рішення та можливості викладення своїх заперечень в апеляційній скарзі.

Таким чином, відсутність спірних публічно-правових відносин виключає можливість розгляду заяви в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.            

Керуючись ст.ст. 109, 165, 186, 254  Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1  до судді Ленінського районного суду м. Вінниці Оніщука В.В., старшого юрисконсульта УМВС України у Вінницькій області Євчук Г.В., управління Державного казначейства України у Вінницькій області  про  визнання неправомірними дій та стягнення моральної шкоди.

Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала позовну заяву.

Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.

Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу  суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала  набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений  КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                    (підпис)                    Свентух Віталій Михайлович

Копія вірна:

суддя:

секретар:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація