< Список >
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2010 року Справа № 2а-8016/09/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого –судді Ясенової Т.І.
при секретарі –Басистому О.В.
за участю:
представника позивача: Косарецького В.М., Дігтяренко Т.М.
відповідача: участь не приймав
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом Петрівського районного центру зайнятості Кіровоградської області до приватного сільськогосподарського підприємства „Баштинське” про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного сільськогосподарського підприємства „Баштинське”, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по внескам на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 15805,74 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач зареєстрований в Петрівському районному центрі зайнятості 03.04.2001 року та є платником страхових внесків.
В порушення ст. 17,19 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, відповідачем, протягом 9 місяців 2009 року, не сплачувались страхові внески на випадок безробіття, в результаті чого за ПСП „Баштинське” виникла заборгованість у розмірі 27272,51 грн.
Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 04.11.2009р. задоволено заявлені вимоги в сумі 11466,77 грн., тому заборгованість відповідача по внескам на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття становить 15805,74 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі із зазначених підстав.
Представник відповідача в судові засідання призначені на 21.01.2010р. та 17.02.2010р. не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи (а.с.18, 23) причини неявки суду не повідомив, правом подати письмові пояснення чи заперечення не скористався.
Зважаючи на викладене, а також на те, що у справі є достатні матеріали, які свідчать про права та взаємовідносини сторін, суд визнав можливим розгляд справи у відсутності представника відповідача.
Суд, вислухавши доводи представника позивача, дослідивши письмові докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.8 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000р. №1533-III (далі за текстом –Закон №1533-III) Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створений для управління страхування на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, здійснення інших функцій.
Згідно ст.12 Закону №1533-III районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, уповноважений вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування та своєчасність їх нарахування, представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.35 Закону №1533-III роботодавець, як страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Згідно ч.3 ст.17 Закону №1533-III роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання в установах банків коштів на оплату праці.
Відповідно до ст.38 Закону №1533-III у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Відповідно до ст.18 Закону України „Про зайнятість населення” від 01.03.1991р. № 803-XII (далі за текстом –Закон № 803-XII) державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території України.
За рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття забезпечується виплата, забезпечення та надання соціальних послуг, гарантованих державою, тому несплата або несвоєчасна сплата страхових внесків до Фонду є порушенням інтересів держави.
Відповідно до п.2 ст.19 Закону № 803-XII державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно п.6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 р. № 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за №30/5221, роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку, до 20 (а за рік –25) числа місяця, наступного за звітним періодом.
Відповідно до п.л ст.6 Положення про Петрівський районний центр зайнятості, затвердженого Кіровоградським обласним центром зайнятості 02.01.2000р., передбачено, що центр має право стягувати з підприємств, установ та організацій усіх форм власності суми прихованих або занижених обов’язків зборів і недоїмок до Державного фонду сприяння зайнятості населення.
Згідно ст.10 зазначеного Положення, районний центр зайнятості користується правами юридичної особи, має самостійний баланс, реєстраційний рахунок Державного казначейства.
Відповідно до положень ст.4 Закону № 1533-ІІІ визначено, що страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), неповний робочий день (тиждень), та на інших підставах, передбачених законодавством про працю. А роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду з дня реєстрації.
ПСП „Баштинське” згідно поданої заяви, 03.04.2001р. є платником страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (а.с.7).
Згідно поданої розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2009 року, складеної і підписаної уповноваженою особою відповідача, за ПСП „Баштинське” рахується заборгованість у розмірі 27272,51 грн. (а.с.9)
04.11.2009р. Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду за позовом Петрівського районного центру зайнятості до приватного сільськогосподарського підприємства „Баштинське” про стягнення заборгованості до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, задоволено заявлені вимоги та стягнуто з приватного сільськогосподарського підприємства „Баштинське” на користь Петрівського районного центру зайнятості в Кіровоградській області заборгованість до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 11466,77 грн. (а.с.26-27).
Таким чином, сума заборгованості ПСП „Баштинське” по страховим внескам на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття становить 15805,74 грн. (27272,51 грн. –11466,77 грн.), що підтверджується довідкою, наданою Кіровоградським обласним центром зайнятості, станом на 23.12.2009р. (а.с. 16).
Станом на день розгляду справи у добровільному порядку заборгованість відповідачем не сплачено.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що факт наявності заборгованості відповідача в сумі 15805,74 грн. знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до п.34 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.03.1991р. №7-93 „Про державне мито” Петрівський районний центр зайнятості Кіровоградської області звільняється від сплати державного мита.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Зважаючи на викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з приватного сільськогосподарського підприємства „Баштинське” (код ЄДРПОУ 31140878, ОКПО 31583615, р/р 26004301150511, МФО 305493 в ПІБ м. Кривий Ріг) на користь Петрівського районного центру зайнятості Кіровоградської області –робочого органу виконавчої дирекції фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 15805 (п'ятнадцять тисяч вісімсот п’ять) грн. 74 коп.
Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено –22.02.2010р.
Суддя Т.І. Ясенова