Судове рішення #8543498

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

25 лютого 2010 р.           Справа № 2-а-514/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Чернюк Алли Юріївни,

при секретарі судового засідання:   Котюжанській Тетяні Олександрівні   

за участю представників сторін:

позивача:   Бойко С.В. (представник Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції за довіреністю)     

відповідача :   ОСОБА_2     

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції   

до:   Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2  

про: припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця     

                                                  ВСТАНОВИВ :

Вінницькою міжрайонною державною податковою інспекцією подано позов про припинення підприємницької діяльності (скасування державної реєстрації) фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована Вінницькою районною державною адміністрацією Вінницької області.

Позов мотивовано тим, що відповідач починаючи з 09.02.2009 року по час звернення Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції (далі по тексту – Вінницька МДПІ) до суду, не подає органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до вимог закону.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала повністю та посилаючись на обставини викладені в позовній заяві просила суд задовольнити позовні вимоги.

Відповідач в судовому засіданні проти позову не заперечувала та позовні вимоги визнала в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані по справі докази в їх сукупності суд встановив наступне.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 знаходиться на обліку в Вінницькій МДПІ з 12.08.2009 року за №2569 та згідно заяви форми №6 - ОПП (для фізичних осіб – суб`єктів підприємницької діяльності) зареєстрована Вінницькою районною державною адміністрацією, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію суб`єкта підприємницької діяльності - фізичної особи НОМЕР_2.

Положеннями ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» передбачені обов’язки платників податків і зборів (обов’язкових платежів), а саме:

- вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів);

- сплачувати  належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Крім того, до обов'язків  суб'єктів господарювання, що визначені нормою п.8.ст.19 Господарського кодексу України (далі по тексту - ГК України), належить також здійснення первинного та бухгалтерського обліку результатів своєї роботи, подання відповідно до вимог закону фінансової звітності та статистичної інформації щодо своєї господарської діяльності.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі по тексту – Закон) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Однак, в порушення зазначених норм Закону відповідач з 09.02.2009 року не звітує до Вінницької МДПІ, зокрема не подає обов`язкову податкову звітність, що стверджується довідками позивача від 12.02.2010 №1073/10/10 та №1074/10/10.

З дати реєстрації, в орган державної влади відповідач заяву про припинення фізичної особи – підприємця (скасування державної реєстрації) особисто не подавала.

Відповідно до п.п. 8.6 п. 8 Інструкції про порядок обліку платників податків, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.98 р. № 80 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.03.98 р. за № 172/2612, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та в разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, керівник державної податкової служби приймає рішення про звернення до господарського суду із позовною заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно довідки Вінницької МДПІ від 13.02.2010 №311/19 заборгованість за платежами до бюджету у відповідача відсутня.

Поряд з цим, відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні»  (п. 17, ч. 1 ст. 11) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно з ч. 1 ст. 216 ГК України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Відповідно до ст. 218 ГК України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Частиною першою ст. 238 ГК України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

А згідно з ч.1 ст. 247 ГК України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV (далі по тексту – Закон № 755-IV) підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Отже, враховуючи те, що відповідач не звітує у встановленому законодавством порядку більш ніж на протязі року, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, у зв’язку з чим є всі підстави для скасування (припинення) державної реєстрації фізичної особи - підприємця ОСОБА_2.

Згідно з ч.1.ст. 49 Закону № 755-IV суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Як вбачається з пояснень відповідача, з позовом вона погоджується та не заперечує проти його задоволення.

На підставі ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту – КАС України), у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Визнання відповідачем позову в повному обсязі судом приймається, оскільки не суперечить закону і не порушує чиї небудь права, свободи або інтереси.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про достатнє обґрунтування позовних вимог позивачем, а тому позов підлягає задоволенню.

    

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

  Адміністративний позов Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції задовольнити повністю.

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (фактична адреса: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1)  

Копію постанови, направити Вінницькій міжрайонній державній податковій інспекції, державному реєстратору Вінницького району Вінницької області для виконання вимог ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».   

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється  з  дня  отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено:   01.03.10  

Суддя                           Чернюк Алла Юріївна


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація