Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
22 лютого 2010 р. Справа № 2а-995/10/1470
Суддя Птичкіна В. В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за поданням Заводського відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції вул. Робоча, 1, м. Миколаїв, 54010
до ОСОБА_1 АДРЕСА_1
протимчасове обмеження у праві виїзду за межі України
ВСТАНОВИВ:
Старший державний виконавець Заводського відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції Шекель А.В. звернувся до адміністративного суду з поданням, в якому просить суд постановити ухвалу, якою тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України ОСОБА_1.
Подання заявник обґрунтовував статтями 2, 5 Закону України від 21.04.1999 № 606-XIV «Про виконавче провадження», статтею 6 Закону України від 21.01.1994 № 3857-ХІІ «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», абз. 3 п. 8 постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України», спільним листом Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.05.2008 № 25-32/463/№ 25-5347 «Щодо запровадження єдиного порядку застосування державними виконавцями деяких норм чинного законодавства», листом Міністерства юстиції України від 06.06.2008 № 25-32/507 «Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов’язання, в тому числі зі сплати аліментів, покладені на них рішеннями судів».
У відповідності з частиною 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше, як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу. Подання державного виконавця не є позовною заявою.
Як зазначено у пункті 4 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Законом України від 21.04.1999 № 606-XIV «Про виконавче провадження»право на звернення державного виконавця (відділу державної виконавчої служби) до суду про тимчасове обмеження права виїзду боржника у виконавчому провадженні не встановлено.
Частиною 2 статті 6 Закону України від 21.01.1994 № 3857-ХІІ «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України»право на звернення державного виконавця (відділу державної виконавчої служби) до суду із заявою про тимчасове обмеження права виїзду боржника у виконавчому провадженні не встановлено. Згідно з цією нормою громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті. Посилань на те, що така відмова (а не тимчасове обмеження, про яке йдеться у поданні) здійснюється за ухвалою адміністративного суду, стаття 6 вказаного Закону не містить.
Враховуючи викладене, подання державного виконавця не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 109, 158, 165, Кодексу адміністративного судочинства України суд, –
У Х В А Л И В:
1. У відкритті провадження в адміністративній справі за поданням старшого державного виконавця Заводського відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції Шекель А.В., про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1, відмовити.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення 5-денного строку з дня проголошення ухвали, якщо протягом цього часу не буде подано заяви про апеляційне оскарження ухвали. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, тоді ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня проголошення/отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги разом з її копіями відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В. В. Птичкіна