- заява: Вершина Сергій Павлович
- заінтересована особа: Вершина Валентина Володимирівна
- заявник: КНП "Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги" ХОР Директор Паламарчук Павло Вікторович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 766/4145/20
н/п 2-о/766/566/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.03.2020р. Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючої судді Зуб І.Ю.,
присяжних: Шухаревої Г.О., Жакоміна В.П.,
секретаря судового засідання Матієнко А.О.,
за участю прокурора Вітвіцька М.С.,
представника заявника Шнінська Н.Б.,
лікаря-психіатра Клименко Н.П.,
законного представника ОСОБА_1 ,
особи, відносно якої вирішується питання про продовження госпіталізації ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні в порядку окремого провадження заяву головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради Паламарчука Павла Вікторовича про продовження госпіталізації ОСОБА_2 до психіатричного закладу у примусовому порядку,-
ВСТАНОВИВ:
11.03.2020 року головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради Паламарчука Павла Вікторовича звернувся до суду із заявою, в якій просить прийняти рішення про продовження госпіталізації ОСОБА_2 , у Комунальному некомерційному підприємстві «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради у примусовому порядку, посилаючись на те, що останній знаходиться на лікуванні в умовах стаціонару, страждає на психічне захворювання та його дії небезпечні для оточуючих, у зв`язку з чим хворий потребує продовження лікування в умовах стаціонару, на що він згоди не дає..
В судовому засіданні представники Комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради підтримали заявлені вимоги за підставами вказаними у заяві.
Прокурор вважає заяву такою, що підлягає задоволенню.
ОСОБА_1 , яка є матір`ю хворого та його законним представником, вважає необхідним примусове лікування ОСОБА_2 у зв`язку з його психічним захворюванням, оскільки лікування її сина вдома неможливе, так як він категорично відмовляється від прийому ліків, внаслідок чого його поведінка стає агресивною, агресивно відноситься до неї та свого батька.
ОСОБА_2 вважає, що може продовжити лікування вдома.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних питань.
Статтею 14 Закону України «Про психіатричну допомогу» визначено, що особа, яка страждає на психічний розлад, може бути госпіталізована до психіатричного закладу без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника, якщо її обстеження або лікування можливі лише в стаціонарних умовах, та при встановленні в особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона: вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, або неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.
Відповідно до частини 1статті 339 Цивільного процесуального кодексу України, за умов, визначених Законом України «Про психіатричну допомогу», заява лікаря-психіатра про проведення психіатричного огляду особи у примусовому порядку, про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги та її продовження в примусовому порядку подається до суду за місцем проживання особи, а заява представника психіатричного закладу про госпіталізацію особи до психіатричного закладу у примусовому порядку та заява про продовження такої госпіталізації подається до суду за місцезнаходженням зазначеного закладу.
Згідно вимог ч.1ст.340 ЦПК України у заяві про продовження госпіталізації до психіатричного закладу у примусовому порядку повинні бути зазначені підстави для продовження надання психіатричної допомоги у примусовому порядку, встановлені законом.
У відповідності до ч.2 зазначеної статті, до заяви про психіатричний огляд або надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку додається висновок лікаря-психіатра, а про продовження примусово амбулаторної психіатричної допомоги, про примусову госпіталізацію, її продовження - висновок комісії лікарів-психіатрів та інші відповідні матеріали.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інвалід ІІ групи безстроково, знаходиться на обліку в Комунальному некомерційному підприємстві «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради, згідно рішення Суворовського районного суду м. Херсона від 26.08.2009 року визнаний недієздатним, неодноразово лікувався в Комунальному некомерційному підприємстві «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради, остання госпіталізація 04.04.2018 року. Згідно рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 13.03.2018 року ОСОБА_2 примусово госпіталізований до психіатричного закладу, згідно рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 17.09.2018 року, від 15.03.2019 року та 16.09.2019 року госпіталізацію у примусовому порядку до Комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради продовжено, де він знаходиться на теперішній час на лікуванні в умовах стаціонару, за висновком лікарів-психіатрів Комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради №1172 від 10.03.2020 року, ОСОБА_2 страждає на тяжкий психічний розлад у формі параноїдної шизофренії з безперервно-прогредієнтним перебігом, на даний час маячний синдром, незважаючи на інтенсивне медикаментозне лікування та реабілітаційні заходи, психічний стан його залишається нестабільним, зберігаються формальні порушення мислення, через маячні ідеї вороже налаштований до батьків, на побаченнях нецензурно та цинічно висловлюється на їх адресу, у бесідах з медперсоналом та лікарями натяками зазначає, що розправиться з батьками, що жити з ними не має наміру, що хоче незалежності та свободи, повністю своїх планів не розкриває, психічно хворим себе не визнає, ліки приймає тільки під суворим контролем, отримує ін`єкційні препарати подовженої дії, оскільки ухиляється від прийому пігулок. Через свій психічний стан ОСОБА_2 виявляє реальні наміри, чинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для оточуючих, становить соціальну небезпеку і потребує продовження лікування у психіатричному стаціонарі, що підтверджується матеріалами доданими до висновку лікарів та поясненнями ОСОБА_2 , його матері ОСОБА_1 та представників Комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради.
За вказаних обставин, суд знаходить необхідним задовольнити заявлені вимоги, оскільки достовірно встановлено, що ОСОБА_2 страждає на психічне захворювання, вчиняє й виявляє намір вчинити дії, небезпечні для оточуючих та потребує продовження лікування в умовах стаціонару на що не дає своєї згоди.
Керуючись ст. ст. 14,22 Закону України "Про психіатричну допомогу", ст. ст. 265, 339-342,354 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради Паламарчука Павла Вікторовича про продовження госпіталізації ОСОБА_2 до психіатричного закладу у примусовому порядку, законний представник ОСОБА_1 - задовольнити.
Продовжити госпіталізацію ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Херсон, до Комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради в примусовому порядку.
Судові витрати віднести на рахунок держави. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи до Херсонського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. У відповідності до п.п.15.5 ч.1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Херсонський міський суд Херсонської області. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяІ. Ю. Зуб
Присяжні Г.О. Шухарева
В.П. Жакомін
- Номер: 2-о/766/566/20
- Опис: продовження госпіталізації громадянина у психіатричний стаціонар у примусовому порядку
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 766/4145/20
- Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
- Суддя: Зуб І. Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.03.2020
- Дата етапу: 11.03.2020