Справа № 2-330
2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2010 року Старобільський районний суд Луганської області у складі
головуючого - судді Олійник С.В.,
при секретарі Дубейко К. В.,
за участі позивачки ОСОБА_1,
участі відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Старобільську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
встановив :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
В обґрунтування позову позивачка посилається на те, що вони з відповідачем перебувають у зареєстрованому шлюбі з 18 травня 2002 року, який зареєстрований Старобільським райвідділом реєстрації актів громадянського стану Луганської області за актовим записом № 37. Від шлюбу мають неповнолітніх дітей сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Спільне життя з відповідачем не склалося по причині того, що відповідач має іншу сім’ю. Почуття любові та взаємоповаги один до одного втрачено. Майнового спору немає, шлюб розриває вперше, сімейні відносини припинені з 2006 року.
У попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримала.
Відповідач ОСОБА_2 у попередньому судовому засіданні позов про розірвання шлюбу визнав повністю.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи, чи інтереси інших осіб.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши сторони, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Сторони знаходяться у зареєстрованому шлюбі з 18 травня 2002 року, який зареєстрований Старобільським райвідділом реєстрації актів громадянського стану Луганської області за актовим записом № 37, що підтверджується копією свідоцтва про одруження (а.с. 6).
Від шлюбу мають неповнолітніх дітей, син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 4, 5).
Сторони обоє категорично наполягають на розірванні шлюбу, вважаючи збереження сім’ї неможливим, на примирення не згодні, спору про майно не заявляють.
При таких обставинах суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам обох сторін і це має істотне значення, а тому суд на підставі ст. 112 Сімейного кодексу України вважає за необхідним постановити рішення про розірвання шлюбу.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, суд стягує держмито з відповідача.
На підставі ст.ст.105, 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10-11, ст.130, ч. 4 ст. 174, ст.ст.209, 212-215 ЦПК України, суд
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 і ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище – Куприйова), ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований 18 травня 2002 року Старобільським райвідділом реєстрації актів громадянського стану Луганської області за актовим записом № 37.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути судовий збір в доход держави з ОСОБА_2 - 17 гривень, звільнивши від сплати судового збору ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя С. В. Олійник